İçeriğe Yönlendir

Mekanik Yakıt Göstergesi & Dijital Yakıt Göstergesi

İlyas Çeliksümer

Recommended Posts

İlyas Çeliksümer

Araçlarda bulunan mazotu,  mekanik gösterge mi dijital gösterge mi daha doğru/net gösterir?

Dijital yakıt göstergesi: FXXX

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Göstergeler yanıltıcıdır. Şamandıra sallanıp duruyor. Rampa çıkarken bile etkilenir. Ben hiç güvenmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Deponun şeklinden ötürü her iki versiyon da %100 net bilgi veremiyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aslında ikisi de dijital ve aynı yerden veri alıyor.. analog olanda ayrıca kalibrasyon gerekeceği için dijital daha nettir diyebiliriz. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Dün depomu full değil ama full'e yakın doldurdum, 30 kilometre yol yaptım ardından devasa bir şekilde böyle düştü. Soruşturduğumda araç bekleyince yükselir tekrar araç yürüdükçe o düşüyormuş gibi olur dediler. Öyle olsa iyi olur :D 

ryve356.jpg     55xqvh4.jpg

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Çağrı Alaf yazdı:

Dün depomu full değil ama full'e yakın doldurdum, 30 kilometre yol yaptım ardından devasa bir şekilde böyle düştü. Soruşturduğumda araç bekleyince yükselir tekrar araç yürüdükçe o düşüyormuş gibi olur dediler. Öyle olsa iyi olur :D 

Çağrı lpg ye noldu? 😅

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Hepsi dijital ki. İbreli olanlar da mekanik değil.

(Araçlarda CAN bus denilen bir iletişim ağı bulunur.)

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çağrı Alaf yazdı:

full değil ama full'e yakın doldurdum,

iklisi arasında fark olur, tüketim değişmez, ibre manevi rahatsızlık hissetirebilir

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Oğuzkan Erışık yazdı:

Çağrı lpg ye noldu? 😅

Benzin kullanarak LPG zammını protesto ediyorum :D / Bir şey yok abi LPG sistemim sağlam geçen üzerinde tartıştığımız konu LPG'nin ayarsız olmasından çıktı araç benzinde sorunsuz gidiyor, LPG'ye bi AFR yapılacak birde varsa geciktirdiğim bakımı üzerine düşeceğim, yoksa LPG deposu da dolu fazladan 100 kilo ile geziyorum %2 fazladan yakıyorum gittiğim yerde :crazy: 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Dün depomu full değil ama full'e yakın doldurdum, 30 kilometre yol yaptım ardından devasa bir şekilde böyle düştü. Soruşturduğumda araç bekleyince yükselir tekrar araç yürüdükçe o düşüyormuş gibi olur dediler. Öyle olsa iyi olur [emoji3] 

Normal.
Tabanca atınca durdurursan hemen düşüyor.
Bekler be Kapağa kadar doldurursan uzun süre düşmüyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağrı Alaf yazdı:

Dün depomu full değil ama full'e yakın doldurdum, 30 kilometre yol yaptım ardından devasa bir şekilde böyle düştü. Soruşturduğumda araç bekleyince yükselir tekrar araç yürüdükçe o düşüyormuş gibi olur dediler. 

Benim Zafira'da aynı, full depo, 30 km gideyim çeyreğin yarısı kadar düşüyor hemen, çok sinir bozucu :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Ozyurek yazdı:

Aslında ikisi de dijital ve aynı yerden veri alıyor.. analog olanda ayrıca kalibrasyon gerekeceği için dijital daha nettir diyebiliriz. 

Dijitalde de kalibrasyon gerekebiliyor. Renault 2009 sonrası tüm araçlarda kalibrasyon yapabildiği gibi, kadrandaki dijital çizgilerin kaç lt'ye denk geldiğini bile değiştirebiliyor :)

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
(düzenlendi)

Şuan kullandığım araçta dijital bir önceki aracımdada yakıt göstergesi dijitaldi.Psikolojik olarak analog kadar rahatsız etmiyor.

8 çubuk var, ilk çubukla 250 300 km arası yol gidiyor.Gidiyorum gidiyorum düşmüyor :D

Analog psikolojimi bozuyor :D

tarihinde Oğulcan Akıncıoğlu tarafından düzenlendi
yazım hatası
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...