İçeriğe Yönlendir

Pozantı Adana Arasında Arızam

Ayhan Asil

Recommended Posts

Ali Darbaz

Motorun karter patlatmasından sonra, yağ cubuğunu kontrol ettinizmi. Motorda yağ varmıydı. Yağ pompasının durumuna bakılmasını tavsiye ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Çok geçmiş olsun, turbo pal kırıp parça kaçırmış olabilir mi diye bi geldi aklıma ama? ıslık sesi varmıydı öncesinde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Geçmiş olsun, dışardan gelen bir cisim bu hale getirmiş olabilir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Geçmiş olsun, cana gelmemiş buna şükür. Benim daha 75 bin kmdeki aracımın triger dişlisini tutan vida çıktı geçenlerde, kul yapısı normaldir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
(düzenlendi)
Evren Erakçora yazdı:

Şüpheli borpower mı acaba?

Sanmıyorum. Bor katkısının bir çok versiyonunu muhtelif araçlarında kullandım.  MK2 mondeoda Boron, 2005 C-Max de Boron, MK3 mondeoda Bor Vigor (iki kez) mk2 Mondeoyu 60 bin km, 2005 C-Max'i 60 bin km ve MK3 Mondeoyu 175 bin km kullandım. 

tarihinde Celalettin Süğürtin tarafından düzenlendi
İmla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Sosyal medya üzerindeki bir otomobil grubunda paylaşılan videoda motor yağı jöle olmuştu. Acaba burada da böyle bir durum mu var? Piyasada bir çok sahte motor yağı varmış. Yağ değiştireceğim zaman mayın tarlasında imiş gibi hissediyorum. Ya sahte yağa denk gelirsem? diye.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

En son bor katkısını focusun şanzımana koymuştum.. 

koca afişleri gözümün ününde ve kesin çözüm diye yazıyorken aradım ve bu bir işe yaramadı dedim.. 

Bizim öyle bir taahhüdümüz yok zaten dediler :)

O günden beri hiç bir şeye hiç bir katkı koymadım.. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Sosyal medya üzerindeki bir otomobil grubunda paylaşılan videoda motor yağı jöle olmuştu. Acaba burada da böyle bir durum mu var? Piyasada bir çok sahte motor yağı varmış. Yağ değiştireceğim zaman mayın tarlasında imiş gibi hissediyorum. Ya sahte yağa denk gelirsem? diye.
Yağ normal görünüyordu hocam. Zaten kısa bir süre içinde tamamen yere aktı.
Yetkili serviste yapılmış bakım galiba. 
Evet abi.
Sanmıyorum. Bor katkısının bir çok versiyonunu muhtelif araçlarında kullandım.  MK2 mondeoda Boron, 2005 C-Max de Boron, MK3 mondeoda Bor Vigor (iki kez) mk2 Mondeoyu 60 bin km, 2005 C-Max'i 60 bin km ve MK3 Mondeoyu 175 bin km kullandım. 
Ben de sanmam çünkü ben aldığım bütün araclarima muhakkak kullanıyorum.
Geçmiş olsun Ayhan bey. 
Canım abim çok teşekkür ediyorum.
Bor power katkı kullanmasaydınız keşke, 
Ben bütün araclarima muhakkak kullanıyorum. Bu güne kadar bir zararını görmedim.
Geçmiş olsun, cana gelmemiş buna şükür. Benim daha 75 bin kmdeki aracımın triger dişlisini tutan vida çıktı geçenlerde, kul yapısı normaldir. 
Çok teşekkür ederim Avukat bey. Size de geçmiş olsun.
Geçmiş olsun. Can sıkıcı bir durum. 
Hem nasıl Selim bey.
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Motorun karter patlatmasından sonra, yağ cubuğunu kontrol ettinizmi. Motorda yağ varmıydı. Yağ pompasının durumuna bakılmasını tavsiye ederim. 
Bütün yolculuklarima çıkarken muhakkak yağı kontrol ederim. Biz de yağ pompasindan şüpheleniyoruz.
Çok geçmiş olsun, turbo pal kırıp parça kaçırmış olabilir mi diye bi geldi aklıma ama? ıslık sesi varmıydı öncesinde
Islık sesi yoktu.
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

2007 yılında arkadaşımın aynı araçdan vardı. Motor içerisinde parça kırıp bloğu patlatmıştı. Km  düşükdü. Araç garantisi vardı.Ford kullanıcı hatası dedi. 5700-tl masraf yapmıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
 2007 yılında arkadaşımın aynı araçdan vardı. Motor içerisinde parça kırıp bloğu patlatmıştı. Km  düşükdü. Araç garantisi vardı.Ford kullanıcı hatası dedi. 5700-tl masraf yapmıştı.

Ne yapmış olabilir kullanıcı ?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Geçmiş olsun
Bazen olacağı vardır olur çok irdelemek anlamsız çıkacakmış o para bol bol sadaka ver sen kardeşim

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

Külbürütör kapağını açıp vidaları gevşetmiş yada içine parça atmış :) mümkünmü? elbette değil. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Ozyurek yazdı:

5 ten 4 e alacakken 2 ye almak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Ali Darbaz yazdı:

Servis bakımlı arabanın blok kırmazı çok tuhaf. Geçmiş olsum. 

Ali aracım servis bakımlı; Yağ pompası arıza yapmış. Dolayısıyla motor yağlama olmaksızın kuru şekilde çalışmış. Araç hiç belirti vermedi. Bu olay meydana geldi. Emmi'nin de dediği gibi bu olay bakımla alakalı değil. Parça arızalanması. Allah kimsenin başına vermesin. Sıkıntı. 

İlkay BAŞARAN yazdı:

5 ten 4 e alacakken 2 ye almak?

Bunu yapmayan acemi kullanıcı yoktur diye biliyorum. Ancak sürekli tekrarlanmadığı sürece birkaç kez böyle olması aracın bu arızayı vermesi için geçerli bir neden değil bence. 

Fatih Keskin yazdı:

Geçmiş olsun
Bazen olacağı vardır olur çok irdelemek anlamsız çıkacakmış o para bol bol sadaka ver sen kardeşim

Çok teşekkür ederim Fatih, aynen öyle hemen fitre, zekat, sadaka hesabına giriştik hatunla (hatun Kur'an kursu hocası) bu konularda uzman malum. 😃

Fatih Sarıkaya yazdı:

Ford "kullanıcı hatası" kelimesini çok sever.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağ basıncı kesildiğinde lamba yakması lazım, tamriden sonra bunu kontrol ettirmeli geçmiş olsun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Mehmet Ozyurek yazdı:

Abi ben araç çok yakmasın, ısınmasın, yıpranmasın, ne kendi yorulsun, ne de kullanan ve yolcularını yorsun diye hep 3 bin devir ve 120 km'yi geçmem. Sürekli göstergeleri kontrol eder, arasıra müziği tamamen kapatır aracın sesini dinlerim. Ayrıca en güvendiğim araçlarımdan birisiydi çünkü ilk sahibinden tek kullanıcısından kazasız belasız olanından almış ve bakımını vakti gelmeden yaptırmıştım.

Çağlar Bayur yazdı:

yağ basıncı kesildiğinde lamba yakması lazım, tamriden sonra bunu kontrol ettirmeli geçmiş olsun

Teşekkür ederim Çağlar abi. Lamba yakmadı. Kontrol ettirmeli hemen. 

Fatih Sarıkaya yazdı:

Külbürütör kapağını açıp vidaları gevşetmiş yada içine parça atmış :) mümkünmü? elbette değil. 

Yok artık. 

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hım. İkna oldum. emoji847.png

Ben kullanıcı hatasından kaynaklandığını düşünmüyorum. Pozantıdan aşağıya Adana'ya kadar iniş mükemmel, bıraktım aracı kendi halinde iniyorduk. Zorlamadım, sıkıştırmadım, ayrıca hiçbir uyarı lambası veya işaret vermedi araç, fu fu fu diye bir ses gelmeye başladı öncesinde ancak ben bu sesin camlar açık olduğundan yan taraftaki bariyerlerden geliyor zannettim. daha sonra ilk şüphelendiğimde aracı hemen durdurdum. ben durduğumda zaten olan olmuştu. aracın altına eğildiğimde foşur foşur yağ akıyordu içinden. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...