İçeriğe Yönlendir

Pozantı Adana Arasında Arızam

Ayhan Asil

Recommended Posts

Servet Aydın

Ayhan geçmiş olsun. Daha 350binde aracım durduk yerde piston kolu kırdı. Mekanik ne yapacağı bilinmez. Anormal durumda mali hasar alınca hep kendime dediğim; kesin hak etmediğim kazancım oldu ve faturasını ödüyorum. Tesellim oluyor

5 ten 4 e alacakken 2 ye almak?
Böyle bir durumda %99.9999 sente atar ve pistonlar ile sübaplar kanka olur. Eğer horozlar alüminyum ise horoz kırar. Altı papatya gibi açılmaz. İnanmaz isen megane ile denesene bi [emoji533]
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Servet Aydın yazdı:

Ayhan geçmiş olsun. Daha 350binde aracım durduk yerde piston kolu kırdı. Mekanik ne yapacağı bilinmez. Anormal durumda mali hasar alınca hep kendime dediğim; kesin hak etmediğim kazancım oldu ve faturasını ödüyorum. Tesellim oluyor

Böyle bir durumda %99.9999 sente atar ve pistonlar ile sübaplar kanka olur. Eğer horozlar alüminyum ise horoz kırar. Altı papatya gibi açılmaz. İnanmaz isen megane ile denesene bi emoji533.png

Kaç devirde kaç km/h ile?

1500 devirde 70 km/h ile 5. viteste aheste giderken 2 ye alırsam olur mu mesela?

Yözdö 99.9999 😒

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ayhan Asil yazdı:

Ben kullanıcı hatasından kaynaklandığını düşünmüyorum. Pozantıdan aşağıya Adana'ya kadar iniş mükemmel, bıraktım aracı kendi halinde iniyorduk. Zorlamadım, sıkıştırmadım, ayrıca hiçbir uyarı lambası veya işaret vermedi araç, fu fu fu diye bir ses gelmeye başladı öncesinde ancak ben bu sesin camlar açık olduğundan yan taraftaki bariyerlerden geliyor zannettim. daha sonra ilk şüphelendiğimde aracı hemen durdurdum. ben durduğumda zaten olan olmuştu. aracın altına eğildiğimde foşur foşur yağ akıyordu içinden. 

Aracı nasıl bıraktınız? Boşta, viteste? 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Böyle bir durumda %99.9999 sente atar ve pistonlar ile sübaplar kanka olur. Eğer horozlar alüminyum ise horoz kırar. Altı papatya gibi açılmaz. İnanmaz isen megane ile denesene bi emoji533.png

Kolu kıramaz mı? Mörfi kanunundan haberimiz yok anlaşılan 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Önder Özcan yazdı:

1500 devirde 70 km/h ile 5. viteste aheste giderken 2 ye alırsam olur mu mesela?

Yözdö 99.9999 😒

İhtiyarladı abi iyice he de.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Yözdö 99.9999 [emoji19]
Yorma beni

Kolu kıramaz mı? Mörfi kanunundan haberimiz yok anlaşılan 
Kırması için sağlam hız lazım

İhtiyarladı abi iyice he de.
3 saat evin buradan
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Yorma beni Kırması için sağlam hız lazım 3 saat evin buradan

Taşındım ki ben

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:
İlkay BAŞARAN yazdı:

Taşındım ki ben

Koca fabrika?

Yandı orası herkeş öldü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay BAŞARAN yazdı:

Yandı orası herkeş öldü.

Öyle bişey yok bi kere. 2 kişi kurtuldu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Servet Aydın yazdı:

Servet abim, çok çok teşekkür ederim. Ben de sizin gibi hak etmediğim bir kazanç mı elde ettim acaba diye sorgularım bu gibi durumlarda, sonuçta kul yapısı derler ya. 

Mert Gulkokan yazdı:

Zamanında forumda konu açılmıştı
Ford mondeo 2.5 ecoboost kullanan birisi 200 ile giderken 5 den 4 e atayım derken 2 ye atmış sonrasında olanlar olmuş motor yaptırmıştı hatta volvo parçaçılarına gidip daha uyguna almıştı

Mert ben öylebirşey yapmadım. Orda ciddi rampa var malum. Ben de pozantı olunca yaylalık yer malum. Rampa aşağı arabayı boşa attım, 20 km. kadar boşta gittim. Daha sonra da 100 km hıza inince de yeniden 5. vitese taktım. Bunu birkaç kez yaptım. Bu yapar mı dersin.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Önder Özcan yazdı:

Öyle bişey yok bi kere. 2 kişi kurtuldu.

Öbürü kim abi.

Servet Aydın yazdı:
İlkay BAŞARAN yazdı:
Yandı orası herkeş öldü.

Sen niye yaşıyorsun

Tamamen tesadüf abi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
(düzenlendi)

Arkadaşlar araç yapıldı. Yağ pompasindan kaynaklandığı belirtildi.

http://cloud.tapatalk.com/s/60eeae103053d/VID-20210712-WA0001.mp4

Bundan sonra ne yapmamı önerirsiniz. Ben malum Şırnak'da görev yapıyorum ve Şırnak Osmaniye arasında her ay aşağı yukarı seyahat ediyorum. Nasıl kullanmalıyım. Bundan sonraki bakımlarını ne önerirsiniz. 

tarihinde Ayhan Asil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:
İlkay BAŞARAN yazdı:
Yandı orası herkeş öldü.

Sen niye yaşıyorsun

Buna yaşamak denirse bilmiyorum :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
İlkay BAŞARAN yazdı:

Buna yaşamak denirse bilmiyorum :crazy:

İlkay kardeşim benim, ısmarlayacağın bir ızgara hepi topu. Girme bu toplara derim. Kardeş tavsiyesi.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ayhan Asil yazdı:

İlkay kardeşim benim, ısmarlayacağın bir ızgara hepi topu. Girme bu toplara derim. Kardeş tavsiyesi.

KAvun var 2 tane stok sağlam

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
İlkay BAŞARAN yazdı:

Bir de ufak açtırır sana demedi deme, Çağlar abiyi de takarsa peşine yetmez iki kavun. Mahçup olma sonra. Sen yine de biraz peynir bul derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay BAŞARAN yazdı:

2 kavunla olur mu lan o işler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Önder Özcan yazdı:

2 kavunla john connoru öldürür skyneti dağıtırım gerekirse

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

İlkay BAŞARAN yazdı:

2 kavunla john connoru öldürür skyneti dağıtırım gerekirse

Önder Özcan yazdı:

Olayı nereye getirdiniz yaaaa. Ben motor dağıldı diyom. Siz....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ayhan Asil yazdı:

Arkadaşlar araç yapıldı. Yağ pompasindan kaynaklandığı belirtildi.

https://cloud.tapatalk.com/s/60eeae103053d/VID-20210712-WA0001.mp4

Bundan sonra ne yapmamı önerirsiniz. Ben malum Şırnak'da görev yapıyorum ve Şırnak Osmaniye arasında her ay aşağı yukarı seyahat ediyorum. Nasıl kullanmalıyım. Bundan sonraki bakımlarını ne önerirsiniz. 

Yapacağın hiç bir şey yok.. Normal bakımlarını yapıp hiç bir şey olmamış gibi kullanmaya devam edeceksin.. 

Bu tür arızalar senin sebep olacağın yada önleyebileceğin şeyler değil. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yapacağın hiç bir şey yok.. Normal bakımlarını yapıp hiç bir şey olmamış gibi kullanmaya devam edeceksin.. 

Bu tür arızalar senin sebep olacağın yada önleyebileceğin şeyler değil. 

Teşekkür ederim Emmim. Ancak bundan önce çok kaygısız biniyordum. bundan sonra o kadar rahat binebilirmiyim bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ayhan Asil yazdı:

Servet abim, çok çok teşekkür ederim. Ben de sizin gibi hak etmediğim bir kazanç mı elde ettim acaba diye sorgularım bu gibi durumlarda, sonuçta kul yapısı derler ya. 

Mert ben öylebirşey yapmadım. Orda ciddi rampa var malum. Ben de pozantı olunca yaylalık yer malum. Rampa aşağı arabayı boşa attım, 20 km. kadar boşta gittim. Daha sonra da 100 km hıza inince de yeniden 5. vitese taktım. Bunu birkaç kez yaptım. Bu yapar mı dersin.

Ben de onu diyecektim. Yağ pompasında sorun vardır. Boşta çalışınca sorun kendini belli etmiş, araç yağsız kalmıştır. Ama bunu anlamak çok zor. Tecrübeli olmak lazım, aracı kaldırıp dinlemek lazım. Durup dururken de kimse yapmaz bunları. Olacağı varmış yani. Geçmiş olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yağ lambası neden yanmadı acaba? Kontak açıkken yağ lambası yanıyor muydu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...