İçeriğe Yönlendir

Antalya - İstanbul Arası Gezi Tavsiyeleri

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Bayramdan sonra bi Antalya yapıp döneceğiz. Dönüşte yol üstünde gezilmesi görülmesi gereken yerleri de görelim diyoruz.

Tabi ki Google da aramalar yaptım ama yol üstündeler mi, yoldan ne kadar çıkarım buradan kestiremiyorum.

İstikametten fazla uzaklaşmadan tavsiyeleriniz varsa alabilirim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Salda Gölü (Daha fazla mahvolmadan görmek gerekir.)

Isparta lavanta bahçeleri.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Çağlar Bayur yazdı:

İstanbul a dönüş kaç gün e yayılacak

Konaklama yok. 1 gün dönüş.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Eyüp Çetin yazdı:

Salda Gölü için güzergahdan içeri 1 saat gösteriyor. Gir-çık 2 saat. Yanlış bakmıyorsam yola, şu an için zor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Caliskan yazdı:

Konaklama yok. 1 gün dönüş.

herhangi bir yere uğramak çok riskli olur.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

İstanbuldan Antalyaya  gidiş geliş 1 gün çok kısa bir süre. En azından 1 gün gidiş 1 gün geliş olmalı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Pardon dönüş 1 gün oluyormuş. Antalya dönüşünü hangi güzergahtan yapacaksınız acaba ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Mustafa Erkan yazdı:

Pardon dönüş 1 gün oluyormuş. Antalya dönüşünü hangi güzergahtan yapacaksınız acaba ?

Evet abi dönüş 1 gün. Güzergah Antalya-Burdur-Afyon-Kütahya diye devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ben o yolu gece sıfır trafik ve trafik ışıksız sadece wc molası ile 10 saatte alıyorum. Gündüz gezi planı varsa bir gece bir yerde kalmalı. Ya da akşam olunca birkaç saat uyuyup gece yola çıkmalı tekrar. 

Serik’te uçansu şelalesi ve kral havuzu varmış ama havuza gitmek biraz zormuş

kurşunlu şelalesi var

Isparta’da sagalassos antik kenti var

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

O istikamette Kuyucak köyü var, diğer adıyla Lavanta kokulu köy. Keçiborlu ilçesine bağlı. Güzergahtan 15-20 dakika içeri gireceksiniz. Bence değer.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben o yolu gece sıfır trafik ve trafik ışıksız sadece wc molası ile 10 saatte alıyorum. Gündüz gezi planı varsa bir gece bir yerde kalmalı. Ya da akşam olunca birkaç saat uyuyup gece yola çıkmalı tekrar. 

Serik’te uçansu şelalesi ve kral havuzu varmış ama havuza gitmek biraz zormuş

kurşunlu şelalesi var

Isparta’da sagalassos antik kenti var

Ben Serikteyim. Ucansu şelalesi ve kral havuzu dediğiniz yerlere arabadan indikten sonra 1 saat yürüyerek varıyorsunuz. Bir de çok güzergah dışı. 

Sagalossos antik kenti gezilecek ise yine 1 gün kalınması lazım. Yamacın tepesine kurulmuş bir antik kent. Gezmek için en az yarım gün ayirmak lazım. 

Dediginiz güzergahta senelerce gidip geldim. Eğer bir gün içerisinde gidilecek ise bir yere uğramanız çok zor. Burdur yolu üzerinden giderseniz serinlemek için İnsuyu magarisana gitmenizi tavsiye ederim. Kütahya civarlarina geldiğinizde kurtuluş Savaşı'nın geçtiği yerleri ziyaret edebilirsiniz. Bilecik civarında şeyh Edebali türbesi var. Buralara ugranabilir ama çoluk çocuk gidilecek ise bu yolculukta buralara uğramak çok zor olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ahmet Caliskan yazdı:

Salda Gölü için güzergahdan içeri 1 saat gösteriyor. Gir-çık 2 saat. Yanlış bakmıyorsam yola, şu an için zor.

Gezmeyi sevdiğim için girip çıkıyorum her yere. Tabi yolunuz uzunsa bir şey diyemem ama değer. Cenk hocamın dediği gibi Lavanta kokulu köy uğramaya değecek bir yer bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Eski harabeleri gezmeyi seviyorsanız kesinlikle Sagalassos.  Sevmiyorsanız Burdur insuyu mağrası.  Maceralı olsun derseniz Antalyadan Ispartaya ordan da  Isparta gölcük ,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Sagalassos kesinlikle hele o havuzlu çeşmesi.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Eyüp Çetin yazdı:

Salda gölüne şu an girişler yasak. Sahile de giriş yok. Sadece terastan izlemeye izin var.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Emrah Altun yazdı:

Salda gölüne şu an girişler yasak. Sahile de giriş yok. Sadece terastan izlemeye izin var.

İyi ki zamanında yakından görmüşüz o zaman. İyi yapmışlar kimse girmesin. Girdiğimiz yeri mahvediyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ya da akşam olunca birkaç saat uyuyup gece yola çıkmalı tekrar. 

Yoruldukça, uykum geldikçe kenara çekip kestire kestire gideceğim. Konaklama olmaz ama uyku tabi ki şart.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...