İçeriğe Yönlendir

İkinci El Kurutma Makinesi Alınır mı?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba değerli dostlar. 

Geçtiğimiz günlerde arızalanan Arçelik marka süpürgemi tamir ettirdim. Aynı ustada temiz çok güzel duran Arçelik 3885 KT -%50 A++ kurutma makinesi gördüm. Bir önceki sahibinde kartı yanmış. Ustamız onarmış satışa çıkarmış. Emsalleri 4100 tl fiyatı var.  Usta ise 1450 lira fiyat biçmiş.  Isı pompalı ve A++ olması dikkatimi çekti. Önünü arkasını inceledim , bazı kozmetin çizikler dışında makine gözüme hoş geldi.  Nedersiniz alınır mı ikinci el kurutma makinesi. Bu makineye sahip olan var mı ?

AM-JKLV37LUKodh1LgXtog8icewPqo4GL9ahC3L3

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

alınır, vesile ile artık ilk el eşya alınmaz, bu tip cihazları değerlendirmeli. nakliye dahil mi?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

1450 liraya satıyorsa çok daha ucuza almıştır. Neden bu kadar ucuza satıldı onu anlayamadım?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

alınır, vesile ile artık ilk el eşya alınmaz, bu tip cihazları değerlendirmeli. nakliye dahil mi?

Herşey dahil abi. 

Evren Erakçora yazdı:

1450 liraya satıyorsa çok daha ucuza almıştır. Neden bu kadar ucuza satıldı onu anlayamadım?

Bu şeyler araba gibi değil. Senin benim eşlerimiz elin eskisini kullanmak istemez. Ama işte hanım enteresan şekilde olur dedi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

başka beyaz eşya mevcut mu dükkanda

adamda bir sürü şey var. Spotcu değil tamirci. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

tam alışveriş yapılacak dükkan

Dükkanın adı Bay Teknik :D

AM-JKLWvYKiFIszuXMn01glwwISM5ARvqdNkfhbk

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

İkinci el satan ustalar genelde 6 ay garantili diye satarlar, 6ay garanti veriyorsa tabiki olabilir. Bu arada kurutma makinası gerçekten gerekli, eşyalar gittikçe küçülüyor gibi ama her kurutmadan sonra içinden bir toz çıkıyor, akıl alır gibi değil, kurutucu almasa o tozu üstünüze giyiyorsunuz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Çağatay Özsoy yazdı:

İkinci el satan ustalar genelde 6 ay garantili diye satarlar, 6ay garanti veriyorsa tabiki olabilir. Bu arada kurutma makinası gerçekten gerekli, eşyalar gittikçe küçülüyor gibi ama her kurutmadan sonra içinden bir toz çıkıyor, akıl alır gibi değil, kurutucu almasa o tozu üstünüze giyiyorsunuz. 

Garanti vermiyor , zaten 1450 liraya satıyorum, motorunu yaksan motoru 1000 tl diyor . Alırken iyi ekspertiz yapmak lazım :D

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Arka etiketinde yazabilir üretim tarihi bence taş çatlasa 5 yıllık güncel teknoloji zaten.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Isı pompalı. E a++ ise yeni modeldir
Yalnız çamaşır makinası üzerine ara aparat koyman lazım üst üste koyacaksan
Onlarda 200 300 tl

Üste değil yanına koycam. Yerim hazır. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben şöyle yaptım...  Evde ebeveyn yatak odasında, ebeveyn banyosu var. Ben orayı çamaşır odası yaptım. ebeveyn banyosu gibi saçma sapan bir alan işgaline ihtiyacımız yok. 

Çamaşır makinesini koyduk, arkasına sıcak su ve soğuk su girişini bağladık. Hemen yanında kocaman alan var. Orayada kurutucu koycam. Çiçek gibi olacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ali Darbaz yazdı:

Ben şöyle yaptım...  Evde ebeveyn yatak odasında, ebeveyn banyosu var. Ben orayı çamaşır odası yaptım. ebeveyn banyosu gibi saçma sapan bir alan işgaline ihtiyacımız yok. 

Çamaşır makinesini koyduk, arkasına sıcak su ve soğuk su girişini bağladık. Hemen yanında kocaman alan var. Orayada kurutucu koycam. Çiçek gibi olacak. 

Banyo dolabini sokup mu yaptiniz yoksa direk2 makina alan ebeveyn banyosu bu banyo? 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sinan Akgöl yazdı:

Banyo dolabini sokup mu yaptiniz yoksa direk2 makina alan ebeveyn banyosu bu banyo? 

Yokya bir dane duş vardı. Söktüm attım. Bataryaları söktüm su hattını aldım çamaşır makinesine saktım. Hem sıcak hem soğuk su giriyor.  Duş giderinede bağladım çıkışı bağladım. Çiçek gibi oldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Biz köydeki eve buzdolabı aldık 10 yıllık a sınıfı bir arçelik geçenlerde bozuldu 250 tl ye yaptırdık. Biraz şans biraz kısmet bence alınır

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Kurutma makinesinin kart yanması acaba kronik mi? Bir araştırmak lazım.  

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Ben kurutma makinesi araştırırken arçelik servis sahibi bir tanıdığımız 3870 modelini önermişti sorunsuz diye kendisi de evde kullanıyormuş. Ben daha sonrasında makine almaktan vazgeçtim bu da aynı seriyse iyi makine çıkabilir. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

kurutma makinesi ayrı olunca dahamı iyi oluyor bilmediğimden soruyorum.

bizim makinede yıkama ve kurutma tek makine 6 7 senedir de sorun yok memnunuz. ( dedim ya yarın bozulur ) :D 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

makine 6 7 senedir de sorun yok memnunuz

Kurutma yaparken ikinci parti çamaşırı yıkamaya başlıyorsun. 2 eleman ayrı ayrı çalışıyormuş gibi oluyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...