İçeriğe Yönlendir

C-Max Toplamıyor

Zahit Yücer

Recommended Posts

Zahit Yücer

Cmax 2004 ghia dizel aracımı yeni aldım ama araba toplamıyor düşük devirlerde sıkıntı yaşıyorum usta bunların orjinali böyle turboyu açınca yanına yaklaşılmaz düşük devirlerde böyle olur dedi orjinali gerçekten böylemi

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ne kadar düşük devir? Hız, vites, devir nedir? Turboyu açma tabiri teknik olarak yanlış. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Turbo daimi olarak devrededir aslında. Sadece çalışma devri sizin devrinize göre şekillenir. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Kayınpederde 2006 modeli var ve bir kaç kez kullandım 90 hp olan model.Bu araçların motoru öyle çok canlı değil ve turbo gecikmesi vites geçişlerinde yaşanıyor.Alt devirlerde doğru araç hemen kendini toplamıyor o yüzden vites atarken biraz deviri yükseltip o şekilde vitesi atın yani 3500 4000 civarlarında vites atarsanız toplamama gibi bir sorun pek yaşanmaz.Ancak vites geçişlerinde dediğim gibi saniyelik turbo gecikmesi oluyor gaz geç tepki veriyor gibi oluyor.Bu olayı 0.9 motor 90 hp clio da aynı şekilde yaşıyordum.Çok rahatsız etmesede o ilk hissiz gaz pedalı biraz gıcık ediyordu.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Rampada bile 3500-4000 devirleri görmem 110 focus ile. 2300-2400 (çok dik rampada 3000 e kadar) civarı atarsanız 1900 e falan denk gelir sıkıntısız yürür. 1750 civarı Max tork veriyor, bu devirlerin altında hızlanmaya çalışırsanız yürümez.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Her iki Ahmet bey de farklı  yakit sistemli c max tan bahsediyor sanırım. Dizel için @Ahmet İhsan Akşen in tavsiyesine 

Benzinli  için @Ahmet Türedi nin tavsiyesine uyun.

Müşteri  hizmetlerine  bağlanmak  için  lütfen  bekleyin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
İnan Çınar yazdı:

Benzinli  için @Ahmet Türedi nin tavsiyesine uyun.

Turbo falan demiş, dizelden bahsetmiş Ahmet bey de ama 90 lık demiş, kullandım ama onda da o kadar yüksek devir gerekmiyordur bence sağlıklı bir motorsa.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Turbo falan demiş, dizelden bahsetmiş Ahmet bey de ama 90 lık demiş, kullandım ama onda da o kadar yüksek devir gerekmiyordur bence sağlıklı bir motorsa.
Dizel için 3500-4000 devirde iki üst vitesin devrine denk geliyor. Benzinli için bile bence yüksek bir devir vites değişikliği için.
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
İnan Çınar yazdı:
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Dizel için 3500-4000 devirde iki üst vitesin devrine denk geliyor. Benzinli için bile bence yüksek bir devir vites değişikliği için.

Açıkcası dizel için söyledim ama 90 hp lık motor öyle 2500 devirde hemen toplamıyor.Ben kayın pederin araç eski ondandır diye düşünmüştüm ama  arkadaşta aynı sorundan bahsedince demek karakteri bu şekilde. Arkadaşın araç 1.6 tdci imzasında demek ki dizel.Biraz daha devirli sürerek alt viteslerde özellikle 1. ve 2. vitesteki yığılmanın önüne kesinlikle geçecektir.

Ama turbo gecikmesi gerçekten hissediliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

2009 Dizel C-max'im vardı. Alt devirlerde biraz cansız idi. Turbonun etkin olduğu, kendini hissettirmeye başladığı devir1800-2000 civarıydı. Bence dizel için normal. İlk kalkışta çok atak değildir, hatta çok nazlı davranır.  Ama bu durum 3-5 saniye sürer. Kazasız belasız kullanın.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

109 hp lik 1.nesil  cmax ve focus motorunun kronik problemi buydu bence.

9 sene cmax kullandım, çözemedim.

Araba 1700 li devirlerde bir tutulur gibi olur sonra fırlar giderdi.

Siyah duman da cabası tabi.

Shell GTL diye bir yakıt vardı, onu kullanırken sorun çok azalırdı.

Sanırım Ford da bu sorunu gördü ve düzeltti.

115 beygir yeni nesil motorlarda 7 yıldır bu sorunu asla görmedim.

GTL artık satışta değil.Uygun yakıtı bulup kullanmaktan başka çare yok gibi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...