İçeriğe Yönlendir

Otomotiv'de Yedek Parçaya %50 Zam

Muhammet Ali Deli

Recommended Posts

Muhammet Ali Deli

Tüm yedek parçalara %50 zam geliyor. 

2. El fiyatlarını da daha yukarı çekecek bir gelişme.

Hadi hayırlı olsun..

"Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS) Başkanı Ziya Özalp, hammadde ve navlun maliyetindeki artışlarından kaynaklı otomotiv yedek parçalarına önümüzdeki üç ayda yüzde 50’ye varan zam yapılacağını söyledi."

https://www.diken.com.tr/oto-yedek-parcada-yuzde-50-zam-kapida/

https://www.webtekno.com/otomobil-yedek-parcalarina-yuzde-50-zam-geliyor-h111963.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Müthiş haber zaten filtre,buji falan çok ucuzdu, yerini buldu.Emeği geçenlere teşekkürler.

• Beğen 5
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

https://t24.com.tr/haber/otomotiv-yetkili-saticilari-oyder-baskani-sahsuvaroglu-nun-ford-bayiliginin-dusuruldu-247-milyon-liralik-usulsuzlukle-ilgili,937020

ironik tarafı şu: otomotviin köşe başkanlıklarını tutmuş olanların yolsuzlukları artık ortalığa dökülmüşken ben ce fazla demeç falan vermesinler. sessiz sedasız otursunlar köşelerinde.

• Beğen 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ver coşkuyu..

Bedava yaşıyoruz, bedava;

Hava bedava, bulut bedava;

Dere tepe bedava;

Yağmur çamur bedava;

Otomobillerin dışı,

Sinemaların kapısı,

Camekanlar bedava;

Peynir ekmek değil ama

Acı su bedava;

Kelle fiyatına hürriyet,

Esirlik bedava;

Bedava yaşıyoruz, bedava.

Orhan Veli

Birde pahalılık var diyorlar. baksanıza herşey bedava:)

• Beğen 8
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Çağlar Bayur yazdı:

https://t24.com.tr/haber/otomotiv-yetkili-saticilari-oyder-baskani-sahsuvaroglu-nun-ford-bayiliginin-dusuruldu-247-milyon-liralik-usulsuzlukle-ilgili,937020

ironik tarafı şu: otomotviin köşe başkanlıklarını tutmuş olanların yolsuzlukları artık ortalığa dökülmüşken ben ce fazla demeç falan vermesinler. sessiz sedasız otursunlar köşelerinde.

Yedek parça şirketi de var bizim patronun zaten iki aydır %20-25 civarı zam geldi yurtdışından gelen mallara abi. Geleceği söyleniyordu zaten bu zammın da.

Bilgi doğru. Daha fazlası da olabilir.

Çin artık eski Çin değil inanılmaz artırdılar her şeyin fiyatını. Çin bu kadar artırdığında Avrupa'dan Amerika'dan gelen mal daha çok artıyor.

Navlun konusuna hiç girmiyorum zaten. İthalat yaptığımızda 2020 ocakta 3000 dolar ödediğimiz ücret şu an 12000-14000 dolar civarı.

Bunlar hep dışa bağımlılığın sonucu. Yapacak bir şey yok. Daha kötü olacak..

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Artsın. Zoru görmeden yerli ürün yapmıyoruz. Belki bu şekilde yedek parça yapılır. Yaptıkça bir umut kalitelisi de yapılır 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geliyor zaten gelmekte olan da, gelince Aaaa diye şaşırmamalı

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yerli ürün yapmıyoruz.

üretimde de hammadde gerekecek, yani çok fark etmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Artsın. Zoru görmeden yerli ürün yapmıyoruz. Belki bu şekilde yedek parça yapılır. Yaptıkça bir umut kalitelisi de yapılır 

Dört sene önce Çin'den güneş hücreleri getirip kendim yapacaktım. 2000w 1500 TL'ye falan mal oluyordu. Yerli ayağına vergiyi bir kiperttiler aynı şeyin maliyeti 4000-5000 lere geldi. Benim 1500 e alacağım şeyi 2000 e 2500 verseler amenna. Yerli kelimesini duyunca her cephede yalan dolan film fırıldak geliyor aklıma artık...

Malzeme dışardan geliyor içerde paketleniyor. Onur ve gururla sunuluyor yerli mal diye.  İşin enteresan tarafı saatlik ve günlük gümrük vergisi muafiyeti türedi!!!

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Evren Erakçora yazdı:

Migrosta 5w30 PO yağ, 90 Tl idi. 1 litre.

Yakında 101den baskı balatayı almak için perşembe sabahı kapının önünde bekler hale geliriz. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

geliyor zaten gelmekte olan da, gelince Aaaa diye şaşırmamalı

üretimde de hammadde gerekecek, yani çok fark etmez.

A  Aaaaa Ce Eeeeee :)  daha dur sen....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çare hard format, böylece doğada bizi korumak için üstümüze titremekten kurtulup zarar görmez en azından, en aciz canlıyı koru koru nereye kadar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Muhammet Ali Deli yazdı:

Tüm yedek parçalara %50 zam geliyor. 

2. El fiyatlarını da daha yukarı çekecek bir gelişme.

Hadi hayırlı olsun..

"Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS) Başkanı Ziya Özalp, hammadde ve navlun maliyetindeki artışlarından kaynaklı otomotiv yedek parçalarına önümüzdeki üç ayda yüzde 50’ye varan zam yapılacağını söyledi."

https://www.diken.com.tr/oto-yedek-parcada-yuzde-50-zam-kapida/

https://www.webtekno.com/otomobil-yedek-parcalarina-yuzde-50-zam-geliyor-h111963.html

Tedarik zinciri rahatlıyor dünyada. Tam tersi inanılmaz bir bolluk ve batan geminin malları durumuna dönüşebilir.

Ali Darbaz yazdı:

Çare H... aman neyse, herkes çıldırsın :D

çare sarıgül diye bişey vardı :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Tam tersi inanılmaz bir bolluk ve batan geminin malları durumuna dönüşebilir.

her kriz sonrası para parayı çeker, %1 ler %80 yerine %85 e sahip olur

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bence dışarıdan gelen ürünlere %500 vergi koysunlar. Koysunlar ki iç piyasada üretmenin bir katkısı olsun ülkeye. Yerli ve milli üretinlere yönelelim. Ürettikçe kalite artsın , fabrikalar açılsın, istihdam artın. Parayı betona gömmekten bir arpa boyu yol gidemedik.para bitince de yap işlet modeliyle fiyatının kat kat maliyetlere uzun ödeme koşulları ile boyun eğdik. 

Markete gidin, bakın pirinç , çekirdek, mercimek, mısır nereden geliyor. Tarım bitti ağlayanı yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

Markete gidin, bakın pirinç , çekirdek, mercimek, mısır nereden geliyor.

paketin üstünü okuyorum , menşeii Türkiye olanı alıyorum, pahalı oluyor, yarım bardak daha az pişiriyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erhan Doruk yazdı:

Bence dışarıdan gelen ürünlere %500 vergi koysunlar. Koysunlar ki iç piyasada üretmenin bir katkısı olsun ülkeye. Yerli ve milli üretinlere yönelelim. Ürettikçe kalite artsın , fabrikalar açılsın, istihdam artın. Parayı betona gömmekten bir arpa boyu yol gidemedik.para bitince de yap işlet modeliyle fiyatının kat kat maliyetlere uzun ödeme koşulları ile boyun eğdik. 

Markete gidin, bakın pirinç , çekirdek, mercimek, mısır nereden geliyor. Tarım bitti ağlayanı yok. 

Bu eskiden denendi. Olmadı. İçerdeki daha çok üretmeyi tercih etmiyor. O gümrüğün arkasına saklanıyor. Daha sonra da ihracat yapamaz hale düşüyor.

Vatandaşın almaması lazım. Ama ithal fanatizmi tavan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Vatandaşın almaması lazım. Ama ithal fanatizmi tavan.

sivil insiyatifmiz yok. 1 kişiyim market 100 kişi diyor, ben almasam ne oolurki diyor. lakin o 100 kişiyi oluşturanlar o 1 kişiler zaten.

ayrıca, ithal pirinç:20 TL ise, dengi yerli pirinç 40+ Tl az da değil fark.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bizim markette ithal su var ya.. su... 

image.thumb.png.cf55f7fe815d9e9816ac842965b30946.png

Uyuşturucu satsan yerli ondan daha şerefli.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

ama hocam yağmur suyu imiş okudum şimdi ben ikna oldum buna

King alır da ısmarlar mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

King alır da ısmarlar mı?

en iyi arkadaş, fijisi olandır; der çinli

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...