İçeriğe Yönlendir

Otomotiv'de Yedek Parçaya %50 Zam

Muhammet Ali Deli

Recommended Posts

Servet Aydın
King alır da ısmarlar mı?
Bi su alana merdiven hediyemiz var
en iyi arkadaş, fijisi olandır; der çinli
Olmaz olsun öyle Çinli
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Raaad olun 2023 Maliye bakanımız artık topraklarımıza geri geldi... :D

[url=https://www.hizliresim.com/am1pa3v][img]https://i.hizliresim.com/am1pa3v.jpeg[/img][/url]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Mehmet Göktürk yazdı:

Maliye bakanı mı olacak? 

Bence olmalı hocam... 

Hem yakışır tosunuma da..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erkut Uysal yazdı:

Bence olmalı hocam... 

Hem yakışır tosunuma da..

Gençlere şans vermek lazım. hem de bıyıksız temiz pak. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Zamdan ziyade kaliteli parçaya erişimde de sorun var. Gecen seneye kadar hemen hemen hep orjinal parca taktigim arabama ilk defa filtron marka polonya uretimi mazot filtresi takmak zorunda kaldim. Piyasada hep çinde urettirilmis kalitesiz uyduruk sahte parça kaynıyor. 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Mehmet Göktürk yazdı:

Gençlere şans vermek lazım. hem de bıyıksız temiz pak. 

Kesinlike hocam... 

Türkiye tarihinin bence en namuslu dolandiricisi 3 senede geri geldi, bizim burda bi kuyumcu piyasayı dolandirip kaçtı 10 senedir kayıp. Tosunum öyle yapmadı ama, aynı zamanda akıllıda dönüşüde bedavaya getirdi uçak parasıda vermedi... Tosunundan iyisi şamda kayısı...

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

ama hocam yağmur suyu imiş okudum şimdi ben ikna oldum buna

Radyatöre koysak olur mu? 

Yorum bağlantısı
Emre Demir

En iyi yatırım buji, filtre vs alıp stok yapacaksın , borsa altın dolar hikaye oldu artık .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Olan bana oldu  lpg tankı 900 idi şimdi kaç olacak kim bilir. 

Geçen sene 400 idi. 

adamlar 5-10 ar atlamıyorki 50şer 50şer atlıyor. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu eskiden denendi. Olmadı. İçerdeki daha çok üretmeyi tercih etmiyor. O gümrüğün arkasına saklanıyor. Daha sonra da ihracat yapamaz hale düşüyor.

Vatandaşın almaması lazım. Ama ithal fanatizmi tavan.

Bir ülkede üretimi desteklemek yerine ithalat desteklenirse ne olur, ithalat yapanlar zengin olur. Çok daha fazla şey yazamıyorum ancak , insanlar para kazandıkları yerden neden vazgeçsinler.

Eskiden haberlerde okurduk, falanca politikacının şirketinden şu kadar malzemem/bakliyat alındı diye. Şimdi haber olmuyor.

Çiftçi ne yapsın, eldeki olanaklarla üretiyor ama gavurun motorize ve teknoloji ile büyük çapta üretip daha ucuza mal ettiği ürünle rekabet etmeye çalışıyor. Aldığı da göstermelik yakıt ve gübre desteği . Biz de markette çiftçiyi mi düşünelim, cebimizi mi düşünelim . Öylece bakıyoruz etiketlere.

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Öğrenilmiş çaresizlik tam bizim ülkeye uygun bir deyim.

Üretim diyorsunuz haklısınız kesinlikle katılıyorum da TPU getiriyoruz kayış hammaddesi ithalatta vergi sıfırdı pandemi başladığında seneye Eylül'de kaldırmak şartıyla vergilendirdiler bu yılın eylülü gelecek hala kalkmadı.. Bunu sadece biz de onlarca sektör kullanıyor. Plastik sektörünün hammadde ihtiyacının yaklaşık %85i dışarıdan karşılanıyor. Bu sadece içinde bulunduğum sektörün durumu.

En başlıca örneklerden biri de çiftçiler gübreye vergi tohuma vergi mazota vergi. Yerli tohum yasak mesela yerli tohum ekerse devlet desteği kesiliyor..

Üretim yapılsın yapılmalı da ama bu zihniyetle çok zorlanıyor her alandaki üretici.

Otomotivde son 6 ayda parça fiyatlarının ne kadar değiştiğini sorun tamircilere parçacılara ne cevaplar alacaksınız.. en az artan mal zaten %50 arttı son 6 ayda..

Hemen yarın %50 zam gelmeyecek infial uyandırmazlar. 

Alıştıra alıştıra yedire yedire 2-3 ayda getirirler zammı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erhan Doruk yazdı:

..

Çiftçi ne yapsın, eldeki olanaklarla üretiyor ama gavurun motorize ve teknoloji ile büyük çapta üretip daha ucuza mal ettiği ürünle rekabet etmeye çalışıyor. Aldığı da göstermelik yakıt ve gübre desteği . Biz de markette çiftçiyi mi düşünelim, cebimizi mi düşünelim . Öylece bakıyoruz etiketlere.

Yanlış yönetim bunun sebebi. Koruyarak planlı yürümek lazım. Karambol desteklerin de anlamı olmuyor. Bu arada yabancı demek serbest olduysa (ki bence olsun) kullanmaya başlayalım. Anlamı en doğru veren o çünkü :)

Yabancılar teknoloji ile yapıyorsa biz niye yapmıyoruz. Biz de yapmalıyız.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Yabancılar teknoloji ile yapıyorsa biz niye yapmıyoruz. Biz de yapmalıyız.

biz önce, su artıma cihazını, traktöre yakıt tüketimi cihazı diye sattığını, okul seminerinde alkışlanmasını önleyelim de sonrasına bakarız,

bilmeyenler için: bir üstün başarı madalyası takmadığımız kalan kara para aklamadan tutuklanan biri, özel bir okulun seminerinde ettiği bu haltı anlatıyor, ve alkış kıyamet ile sayfalrında videosunu yayınlıyorlar...çiftçiyi nasıl kazıkladığını anlatıyor, daha da hijyen iğrenç hatıraları var ancak rezil...

Muhammet Ali Deli yazdı:

Yerli tohum yasak

2006-2007 falanıdr , bunu okuyan anlar! bilir o kendisini

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bunlar hep alıştırma haberleri.
Almaya gideceğiz. Zammı hissedeceğiz.
He zaten söylemişlerdi diyip ikna olacağız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...