İçeriğe Yönlendir

Citröen C4 - Mcp Şanzıman Yağ Değişimi

Ali Osman SEVİM

Recommended Posts

Ali Osman SEVİM

Merhaba,

C4 2011 mcp şanzımanlı aracın şanzıman yağı kaç bin km de değişir. Değişimini yapan veya bilgisi olan var mı? 

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Bu araçlarda baskı balatanın ömrü ortalama 100000 km. Baskı balata değişimi yapılınca yağı da değiştirirsin. Ben aracımda öyle yaptım. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Osman SEVİM
(düzenlendi)
Gencay Bengli yazdı:

Bu araçlarda baskı balatanın ömrü ortalama 100000 km. Baskı balata değişimi yapılınca yağı da değiştirirsin. Ben aracımda öyle yaptım. 

Teşekkürler, Aracı satın aldığım arkadaş baskı balata+volan ve otomatik şanzıman robotunun komple değiştiğini söylemişti. Kendisi de en az 100000 km sorunsuz binersiniz demişti. Araç dün 1. viteste biraz silkeleme yaptı sonra geçti. En son yaklaşık 25000 km önce debriyaj yalama noktası ayarı ve Şanzıman alıştırması yapmıştım. Bu işlemleri tekrarlayıp sonra duruma bakayım yine.

tarihinde Ali Osman SEVİM tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Baskı balata işi ihmale gelmez bizim araçlarda. Değiştiğinden mutlaka emin olun. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Osman SEVİM
Gencay Bengli yazdı:

Baskı balata işi ihmale gelmez bizim araçlarda. Değiştiğinden mutlaka emin olun. 

Evet bu konu önemli, değişenlerin kayıtları da var. İşlemler İstanbul'da Citroen Serhan Otomotiv Yetkili Servisinde yapılmış. Aracı alırken servis kayıtlarının çıktılarını da vermişlerdi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Osman SEVİM
Mert Gulkokan yazdı:
Ali Osman SEVİM yazdı:
Evet bu konu önemli, değişenlerin kayıtları da var. İşlemler İstanbul'da Citroen Serhan Otomotiv Yetkili Servisinde yapılmış. Aracı alırken servis kayıtlarının çıktılarını da vermişlerdi. 

Genelde baskı balata değişmeden yağ değişimine gitmiyorlar bende de auto6r var kimse uğraşmak istemiyor ama size tavsiyem periyodik olarak kalibrasyon yaptırın derim

Teşekkürler, kalibrasyon işlemlerini arkadaşımın tamirhanesinde kendim hallediyorum, geçen bakım da kaldı yapamadım ama her bakımda atlamadan yapsam daha iyi olacak. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mert Gulkokan yazdı:

auto6r

ETG5 ile farkı ne var 😊

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
(düzenlendi)
Selçuk Bakış yazdı:

ETG5 ile farkı ne var 😊

tam emin değilim ama etg5 tam otomatik, auto6r yarı otomatik

Gencay Bengli yazdı:

tarihinde Gencay Bengli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Gencay Bengli yazdı:

Teşekkür ederim, öğrenince yazarım buraya ama muhtemelen tam otomatik değil 😊

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...