İçeriğe Yönlendir

Büyükçekmece’de Üst Geçidi Kullanmayan Yayaya Araba Çarptı

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Israrla üst geçidi kullanmayıp d100’de karşıdan karşıya geçmek isteyen kız, kameranın kayıt anında ezildi. Açıkçası kazadaki sürücüye üzüldüm. Umarım ceza almaz. kızın ailesine de üzüldüm. Bu kadar sorumsuzluk hangi seviyede geliyor insana

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bizim yazlığın az ilerisi,

birincisi: iki taraftan gelen traifğin de tam sıkışıklıktan çıkıp gazladığı yer, aslında hız sınırı 70 lakin 1 saat dur kalk yapanlar tapa gaz gidiiyor, çevre yeni yeni kalabalıklaştı koca koca siteler yapıldı, insan hareketi çok,

ikincisi : burada yerel çalışna insalar kışın tenhaya alışık, yazın 100 misli kalabalık oluyor

üçüncüsü: yol tasaırmı bu kalabalığıa uyumlu hale getirilmedi, hız kameraları var lakin çalışmıyor

hepsi birleşince facia... buralarda bu tip vefat çok oluyor, 60 a düşüyorum burada.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

o yolu gozumun önüne getirdim de, intihar etmenin baska bi cesidi bu.. hadi kendi canina acimiyosun şoförün ne sucu var? o psikolojiyle nasil yasayacak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Kaza mahalinin biraz daha ötesinde Kumburgazda bi mukellefin yanında oturuyorum, çay söyledik, çaycı E5 ten geçerken peşine takılan köpek üst geçitten geçti... Olaya bak dedim bende köpek üst geçidi kullanıyo çaycı yoldan geçiyor dedim... Mükellef bana dönüp " köpeğe bi kere araba çarpti, çaycıya daha çarpmadı " dedi... 

İnsan hayatı elbet önemli ama ben araç sürücüsüne üzüldüm, sorumsuz biri yüzden vicdan azabı ile yaşamak zorunda kalıcak...

• Beğen 15
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Asıl konu insanlar neden o üst geçidi kullanmaya üşeniyor. Üst geçidin kendisi de problemli olabilir bana öyle geldi. Yolu uzatmışlar da uzatmışlar. Merdiven ve engelliler için asansör koymak yerine böyle rampa yapalım herkes burdan gitsin demişler.  1 km üst geçit mi olur?

Yoldan geçmeye çalışanlar haksız. Ama bu üst geçitten beni geçmeye zorlayanlar da haksız.

ieqkakk.thumb.jpg.946e57849cc9a1dfb77ea14757e3cff0.jpg766324466_Screenshot2021-07-06080126.thumb.png.1928ffb08b8693ea13b924800b2deafb.png

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mert Gulkokan yazdı:

Sürücü ceza almaz

Hız sınırını aştıysa alır, belki hızdan alır ama alır. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Haberlerde gördüm çok üzüldüm.

Elindeki 50 kuruşluk maske kadar kendi hayatına değer verseydi keşke.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Yolun kenarında beklediğin kadar üst geçidi kullansaydın çoktan geçmiştin. Sürücüye üzüldüm.

Böyle saçma sapan hamleler yapan insanlara hiç acımıyorum bile. Zincirleme kaza olsaydı ne olacaktı. 1  tane dengesiz yüzünden kim bilir kaç araç hasar görecek kaç can ölecekti. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Benzer kaza 4-5 yıl önce gözümün önünde oldu. 3 şeritli yol, ben en içteki şeritteyim. Hızımız 70 civarı. En sağdan iki kişi koşarak yola girdi. Bundan yazdıklarım saniyelik olay ama bana çok uzun geldi ve hepsini anbean hatırlıyorum. Adamalar yola girdi, ben onları görünce orta şeritteki kapalı kasa aracın, önümdeki aracın bu kişileri görmesini engelleyeceğini fark ettim ve inşallah çarpmaz diye düşündüm. Adamlar koşmaya devam etti, orta şeridi geçti, en içteki şeritten ilk adam orta refüje çıktı. Önümdeki adamları bu zaman fark etti galiba. Arkadan gelen adam, önümdeki araç yola devam ediyor. Hadi çarpmasın diye dua ederken sol farın oradan adama vurdu. Önümdeki de bu anda fren yaptı. Sanırım ilk adam dikkatini dağıttı. Orta şeritteki araç yüzünden bu iki kişiyi hiç görmedi, ilk adam geçince ona baktı ve ikinciyi görmedi. Vurunca ama havalandı ve 15-20 öteye düştü. Arabanın vurma anı, adamın kolları açık havada gidişi hep aklımda. Hemen yanına gittik, cansız yatıyordu. Orada iki kişiydiler, diğeri nerede diye seslendim ama kimse bakmadı. Kaçıp gitmiş. 

Ben de tekrar kaza yapılan yere gidip gördüklerimi tekrar düşündüm. Yoldaki yaya geçidi falan baktım. (Karşıya geçenler yaya geçidinde değildi)

Ben kaza yapan adama gidip şahit olabileceğimi söyledim. Bir kez telefonda, bir kez karakolda ve bir kez de mahkemede ifade verdim. İfadem güvenlik kamerası görüntüleri ile örtüşmüş. Hatta vuran ve vefat eden tanıdık çıkmışlar. Aynı okulda okumuşlar. 

Bir can gitti ama vuran adamın feryatları da hala kulağımda. "Derdim yokmuş gibi bu da mı geldi başıma" diyordu. Sonradan öğrendim ki kanser tedavisi görüyormuş. 

Bu videodaki de yazık etmiş, önce kendine sonra çarpan kişiye. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Asıl konu insanlar neden o üst geçidi kullanmaya üşeniyor. Üst geçidin kendisi de problemli olabilir bana öyle geldi. Yolu uzatmışlar da uzatmışlar. Merdiven ve engelliler için asansör koymak yerine böyle rampa yapalım herkes burdan gitsin demişler.  1 km üst geçit mi olur?

Yoldan geçmeye çalışanlar haksız. Ama bu üst geçitten beni geçmeye zorlayanlar da haksız.

ieqkakk.thumb.jpg.946e57849cc9a1dfb77ea14757e3cff0.jpg766324466_Screenshot2021-07-06080126.thumb.png.1928ffb08b8693ea13b924800b2deafb.png

yaya trafiğine uygun yapılmadı dediğim bu idi, burada sağlı sollu ufak işletmeler var, lastikçi karpuzucu tuğlacı overlokçu gibi malzeme taşımaları için yapıldı galiba. ve bu bölge çok hızlı inşaatlar yapıldı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Az yukarıda benim çalıştığım fabrika var. Videodaki görülen reklam tabelası bizim fabrikaya ait, Güzelce sapağı. Kaza olayını yeni duydum. Yazık olmuş gencecik insan. İnşallah ciddi bir şeyi yoktur. Orası öyle karşıya geçilecek bir yer değil. Bölünmüş bir yol. O geçidin öyle yapılması engelli vatandaşların geçebilmesi için. Ama normal insanlar için de kısadan merdiven yapılabilir, tartışılır lakin böyle sorumsuzca karşıya geçmek suç, arkadaşı da video başında espiri mahiyetinde değiniyor zaten geçidi kullanın diye. Bu video bile bunlara dava açmaya yeter bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

3 sene kadar önce Kumburgaz Marin otel önünde ışıklardan kalkış yaptım, üst geçidin altında biri karşıdan karşıya geçmek icin bekliyor... Kalkış yaptım süratım 60 ya geldi ya gelmedi, sol şeritten sağa geçicem bekleyen adam bi anda kendini yola attı... Hava hafif yagmurlu, o kendini yola atinca direksiyonu sola kirdim, bi adim geri attı bende direksiyonu tekrar sağa kirdim, sonra tekrar koşmaya başladı arabanın üzerine... Ben emniyet şeridinde durduğumda adam sol ön çamurluğun ordaydi... Belki o duraklama hayatini kurtardi ama benim elim ayagim kesildi... Yanimda eşim oda hamile baktim onda da el ayak tutmuyo titriyo zangır zangır... 

Ben kemeri falan çözdüm dedim vurarak öldürmedim ama döve döve kesin öldurucem... Tam aşa inicem kafamı bi cevirdim herif sağ tarafta özür dilerim diyo ama amcada şise dibi gözlük belli görmüyo yaşı başı baya var... Ya dedim amca gebermek istiyosan git kendini apartmandan at kimsenin canini yakma diye bagirmaya basladim... Döndü arkasini gitti... 

Sıra geldi eşimi sakinlestirmeye, arabada su vardı biraz icirdim, tamam gecti sakin ol falan ama yok hanim bir turlu kendine gelemiyor... Dedim hayatim ya gordun mu başimıza geleni ya adama çarpsaydık... Hanimda diyo evet ya carpsaydik nabardık falan... Nabıcaktık dedim önümüzdeki seneye kaskodan hasarsızlık indirimi alamicaktık gene bize kaçıcaktı... :D Başladı gülmeye, ama benim saçin sol tarafı o olayda beyazladı :D

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...