İçeriğe Yönlendir

Şase No Okunmadığı için Muayeneden Kaldım

Ahmet Mahmut Kayadir

Recommended Posts

Ahmet Mahmut Kayadir

Herkese merhaba forumda yeniyim yanlış yere açtıysam şimdiden affola tüv Türk'e muayneye gittim şase no ilk 3 harf okunmadığı için makine mühendisler odasına gönderdiler orada bana şase no sonradan vurma savcılığa git gibisinden birşey dediler savcılığa başvurdum ama 6 aydır ne arayan var ne soran benim yapabileceğim başka birşey yokmu ? İTÜ ye gidemem bursa da yaşıyorum 

Bu arada araba Renault Twingo 98 Model

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Muhtemelen satın aldığınız kişi hakkında suç duyurusunda bulundunuz... 

Bunlar sizin sorununuzu çözmeyecektir. Muhtemelen aracınız bağlanır.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ahmet Mahmut Kayadir yazdı:

Herkese merhaba forumda yeniyim yanlış yere açtıysam şimdiden affola tüv Türk'e muayneye gittim şase no ilk 3 harf okunmadığı için makine mühendisler odasına gönderdiler orada bana şase no sonradan vurma savcılığa git gibisinden birşey dediler savcılığa başvurdum ama 6 aydır ne arayan var ne soran benim yapabileceğim başka birşey yokmu ? İTÜ ye gidemem bursa da yaşıyorum 

bu konuda bilgi kirliliği had safhada. rant güzel ondandır. kesin bilgi aşağıdaki konudadır, bizzat kendim yaptırdım, yaptırana kadar beni de 1 ay uğraştırdılar.

kimseye muhtaç değilsiniz kendizin yaptırabilirsiniz. sıralamayı bilirseniz çok da basit. Tabii rakamların ne kadarı eksik ne kadarı şaibeli vs. değişir ancak sizdeki de muhtemlen yılların verdiği bir aşınma. Bulunuduğunz ildeki ilgili üniversiteyi bulmanız kafi. yazıdaki her cümle önemli

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Bazi durumlarda kaza falab o bolge tamir falan olduysa bir sekilde yasal olarak cakiliyor. Sizin durum buyuk ihtimale kupa koyma vakasidir. Internette galiba tarcanlarda izlemistim savcılığa suc duyurunsunda bulunuyor sonrasinda arac emniyete cekiliyor. Adli surec devam ediyor. Bu sekilde arac kullanilmasi sakincali calinti falan cikarsa cok ugrasirsiniz.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bursadan itü'ye niye gelinemiyor muayeneden kaldığı için mi? Yeniden kalın 1 ay süresi vardır.

Levent Güzelkalp yazdı:
Ahmet Mahmut Kayadir yazdı:

Bazi durumlarda kaza falab o bolge tamir falan olduysa bir sekilde yasal olarak cakiliyor. Sizin durum buyuk ihtimale kupa koyma vakasidir. Internette galiba tarcanlarda izlemistim savcılığa suc duyurunsunda bulunuyor sonrasinda arac emniyete cekiliyor. Adli surec devam ediyor. Bu sekilde arac kullanilmasi sakincali calinti falan cikarsa cok ugrasirsiniz.

Twingoda ne kupası?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

bu konuda bilgi kirliliği had safhada. rant güzel ondandır. kesin bilgi aşağıdaki konudadır, bizzat kendim yaptırdım, yaptırana kadar beni de 1 ay uğraştırdılar.

kimseye muhtaç değilsiniz kendizin yaptırabilirsiniz. sıralamayı bilirseniz çok da basit. Tabii rakamların ne kadarı eksik ne kadarı şaibeli vs. değişir ancak sizdeki de muhtemlen yılların verdiği bir aşınma. Bulunuduğunz ildeki ilgili üniversiteyi bulmanız kafi. yazıdaki her cümle önemli

Abi ikinizin olayı farklı. Burada araç çalıntı olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Okunmuyor mu farklı mı? Siz okuyabiliyor musunuz ( ahmet)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

onu bilmem , şase no okunamıyor denmiş sonrası söylenti, itü benzeri bir üniversiteden rapor çıkmadıkça... mühendis odası kahvehane sobheti gibi nasıl tespit yapmış?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Şöyle Bir Video Gördüm Tesadüf karşıma çıktı umarım sizdeki durum böyle değildir. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu şase nolu araç kesin sigotadan bitik pert halde satılmıştır, dolayısı ile 40 yerde kaydı vardır. belgesine ulaşmak 1 dak sürmez emniyet için, 1 saatte ilk satana alana çökersin emniyet güçleri olarak.

hangi sigorta kime satmış ise bunlara dava açacaksın olacak bitecek. vatandaş ne yapsın bu konuda?

saldım çayıra mevlam kayıra diye bırakmasssın piyasayı, denetkelyeceksin, cezayı basacaksın, satan sigortaya da basacaksın, alan aracıya da .

parçamparça olmuşu bilmem kaç rakama satarken eşyanın tabiatına uygun olmadığını bilmiyor mu?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Mahmut Kayadir

Hocalar benim sormak istediğim makine mühendisler odası ve İTÜ dışında yapabileceğim birşey yokmu emniyetten falan

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

öncelikle belge ile başlanır bu işlere. üniversiteden tespit raporu alacaksınız. pozitif veya negatif, sonrasında işlem sırasına bakılır.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Makine Mühendisleri Odası ya da üniversitelerin Makine ya da Otomotiv Mühendisliği bölümündeki hocalar inceleme sonucunda bir rapor yazarak şase no hakkında kanaat bildirir. Bazen kimyasal madde kullanarak (asit benzeri) silinmiş şase numarası tespit edilebiliyor. Ancak odaya ya da üniversiteye yönlenmek için aldığınız bir yazı var mıı? Ya da varsa geçerliliği ne kadar? Başa dönmeniz söz konusu olabilir ve araç bağlanır. Acaba savcılık marifetiyle bilirkişi mi istense?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

mantık şunu söyler: muayeneden red yazısının kopyası ekine konarak üniversitedeki laba dilekçe ile başvurulur. Üniversitedeki hoca buna ok diyor ama lab özel düzen kurmamış ise döner sermayeye dilekçe ile başvurur. Tabi o durumda hocanın da döner sermayeyi önceden bilgilendirmesi gerekir böyle bi iş geliyor haberiniz olsun diyerek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...