İçeriğe Yönlendir

2014 C mi 2016 C mi?

Ata Erol

Recommended Posts

Ata Erol

Merhaba değerli forum üyeleri, geçen hafta yaptığım kaza sonucu sigorta şirketi pert kararı aldı ve biz de yeni araba bakmaya başladık. Şimdi ikisi de hemen hemen aynı fiyatlarda iki arabadan hangisini almak daha mantıklı olur diye size sormak istedim. 

2016 model C200d AMG: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-etlikoglu-motors-dan-c200d-bluetec-amg-360-kamera-burmaster-921347463/detay

2014 model C180 AMG: 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-torunogludan-2014-c180-amg-40.000-km-full-servis-cift-mercek-far-929033012/detay

Değerli vaktinizi ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Saygılar.

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Kesinlikle 2014. Diğerinin kazası belası bilmem nesi derken iş üstüne iş geçirmişler. Hemde 2014 modelde kilometre avantajida var

Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

Sanki 2014 model aracın ilanı daha samimi geldi bana

Bence bi çay içmenizde fayda var 🙂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

İlk bakışta kazası olmayan 2014 mantıklı ama LPG uygulanamayan motor seçeneği sanırım. Benzin ile binerim problem yok derseniz, Bence Benzinli... Ama yol yapılacaksa Dizel mantıklı kazalar belki çok ciddi değildir. Zira o rakamlar merco için bence normaldan daha az bir tramer miktarı

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Ben her türli benzinli diyorum. Arada az km farkı yok. Hasar durumu da cabası

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

W205 C serisi 200d lerin motor problemleri hakkında yazılanları okuyun bence, kendim tecrübe etmedim ama forumlarda çokça denk geldim. 

O sebeple benzinli derim bu ikisi arasında. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bence 2016. İyi baktırıp kazasını boyasını teyit ettikten sonra ama. Dizel= +1   2 yıl genç= +1   105.000 km demek o motor daha açılmamış demek gibi bir şey. 10 yıl kullanırım, senede 30 bin km yaparım deniyorsa km önemli, ama sanırım kullanım tarzınız bu değil. ha 40 bin ha 105 bin.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
(düzenlendi)

İki motoruda kullandım hem şehirler arası hem uzun yolda... 

Benim tercihim Benzinli motor olurdu... Eczacı bir tanidığımda dizel olanı vardı, motor arıza ışğı sönmezdi... Bıkmıştı... Ki araç Mengerler Çorludan baska bir yere bakımada gitmezdi... 

Benzinli olanda bir Meclis üyesi abimizde var... Dizel kadar atak değil...

Bu zamana kadar hic problem yaşamadı...

tarihinde Erkut Uysal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Önder Özcan yazdı:

Bence 2016. İyi baktırıp kazasını boyasını teyit ettikten sonra ama. Dizel= +1   2 yıl genç= +1   105.000 km demek o motor daha açılmamış demek gibi bir şey. 10 yıl kullanırım, senede 30 bin km yaparım deniyorsa km önemli, ama sanırım kullanım tarzınız bu değil. ha 40 bin ha 105 bin.

O motor Mercedes motoru değil abi, senin 2.7 CDI gibi düşünme

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Furkan Avcı yazdı:

Renault değil mi motor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Furkan Avcı yazdı:

Hmm Dci diyorsun, Renault diyorsun. Aslında Dci etkisi psikolojik. Mb de ne işi var mantığı. Piyasadaki Reno dizelleri de 300-400 gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Önder Özcan yazdı:

Hmm Dci diyorsun, Renault diyorsun. Aslında Dci etkisi psikolojik. Mb de ne işi var mantığı. Piyasadaki Reno dizelleri de 300-400 gidiyor.

Problem Renault olması değil abi, motor şanzıman vs uyumsuzluğu ve çıkardığı arızalar. 

Sani Gerşon yazdı:

Renault değil mi motor?

Evet, problem Renault olması değil, uyumsuzluk. 

Aynı motor CLA da var sıkıntı yok mesela. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Furkan Avcı yazdı:

Problem Renault olması değil abi, motor şanzıman vs uyumsuzluğu ve çıkardığı arızalar. 

Evet, problem Renault olması değil, uyumsuzluk. 

Aynı motor CLA da var sıkıntı yok mesela. 

nasıl yok? her servise gittiğimde arabasına söven bir dizel cla sahibi oluyor benim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Dogan Arsiray yazdı:

nasıl yok? her servise gittiğimde arabasına söven bir dizel cla sahibi oluyor benim.

Ben okumadım C Dci ler kadar demek ki varmış

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Benzinli olan bana daha güzel göründü . Tek handikapı MB bayisinde duyduğum touchpad sorun çıkardığı için yeni modellerde olmuyor lafı. Çalışanın patavatsızlığı mıdır bilmem. 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)

Ben olsam 2016 dizeli alırdım. 2 yıl daha yeni ses sistemi 360 derece görüş var. Km si biraz yüksek gibi duruyor ama 5 yıl için normal. 

tarihinde Macit Aliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Benzinli daha iyi gibi geldi bana, dizelde şikayet fazla sanırım.

Yorum bağlantısı
Yasin Aygün

Dizel alıp da pişman olmayan yok gibi bir şey. Denildiği gibi şanzıman motor uyumsuzluğu var ve yetkili servisler işi yokuş yapıyor

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Ben arada ki 60 bin km hatırına benzinli olanı alırım. Senelik 30 bin km yol yapıyor olsanız motor mekanik anlamında aslında 2 yıl daha yeni. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Boya olayını iyi kontrol ettirin. Ayrıca aracın yazılımı ile oynandı ise uzak durun. Mercedeste sıfıra yakın motora yazılım attırıp perişan edip çaktırmadan galeriye bırakanlara denk geldim ( 3-5 k da bir kaç litre yağ eksiktir olmuş motor ) Tramer olayına takılmayın. Benim aracın farın yenisi 5000 TL den pahalı. İki far yüzünden 8000 TL tramer işledi araca.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Bir emlakçı bir de galerici, uzak durulmalı, biraz daha araştırın bence, bizzat sahibinden almaya bakın. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Bu saatten sonra herhangi bir otomobilin benzinlisi mi dizeli mi diye sorulduğunda gözü kapalı benzinlisi diyorum.

Not: uç örneklerde istisnalar olabilir. 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Benzinli tercih ederdim,km farkıda çok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sıfır Tİguan a yatırırdım onca meblağ ile alacak isem, üste takviye yapabiliyor sam

bu modeller çok melez gibi geliyor bana, gelecekleri parlak değil

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Önder Özcan yazdı:

Önder abi, kasa motora ağır geliyor. Röno da sorun yaşatmayan motor yıldızda su koyuvermeye daha meyilli. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...