İçeriğe Yönlendir

2014 C mi 2016 C mi?

Ata Erol

Recommended Posts

Çağlar Bayur

kanguu kaç kg? hem de ticari yüklü? herhangi bir motora ortalama sınıftaki bir kasa ağır gelip te sorun çıkmaz. varsa bir sıkıntı, o genelde şanzıman ile uyumsuzluktan gelir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

kanguu kaç kg? hem de ticari yüklü? herhangi bir motora ortalama sınıftaki bir kasa ağır gelip te sorun çıkmaz. varsa bir sıkıntı, o genelde şanzıman ile uyumsuzluktan gelir

Lütfen çağlar abi bizim ülkede o motora kasa ağır geldi

led xenon

damar damar üstüne binmiş tarzı çözümlerimize laf etme😂

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

bizim ülkede o motora kasa ağır geldi

acaip ikna oldum, bi çay?

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

F10 5 serisi dusunmezmisiniz? Illa C class mi. Ben benzinliyi tercih ederdim 2si arasinda.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

sıfır Tİguan a yatırırdım onca meblağ ile alacak isem, üste takviye yapabiliyor sam

bu modeller çok melez gibi geliyor bana, gelecekleri parlak değil

400K tl mersedese verecek olsam E200 bakardım bunlardan:  https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-e-200-cgi-degisensiz%2Ctramersiz-886187548/detay 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

400K TL 2014 model arabaya. 

yine de ikna olurum da, dci motorlu yani bilemedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Çağlar Bayur yazdı:

Ali Gök yazdı:

Lütfen çağlar abi bizim ülkede o motora kasa ağır geldi

led xenon

damar damar üstüne binmiş tarzı çözümlerimize laf etme😂

Ağırlık değil, motor şanzıman uyumsuzluğu, 

Artı olarak motor blok aynı ama kontrol ünitesi farklı bildiğim kadarıyla. Mercedes motoru kendi motorları gibi kontrol etmeye çalışmışta olabilir. 

Velhasıl, problem var işte konu Renault motoru olması değil, W205 c200d, hmmm düşünmek lazım... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Yine mbclub’te gudikcik yazmıştı galiba. Ecu arabayı 2.2 olan motor (kodunu unuttum) sanıyor diye. Öyle bir mevzu vardı. Tamamen toplama bir kombin yani. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

İlginç denk geldi. Geçen hafta arkadaşımla telefonla konuştuk. Kayın biraderi c200d almış, 2 defa turbo arızası vermiş, 5 er den 10 bin tl harcamış, sonra bi daha arıza bu sefer motor yapılmış, 60 bin tl masraf çıkmış. Kayın biraderi arabaya binmeye korkar olmuş, çekmiş garaja, bisiklete biniyomuş şimdi. 170 tl ye bisikletin neyi var neyi yoksa eksiğini yaptırmış, başlarım mercedesinden diyormuş. Söyleyenin yalancısıyım.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

Yine mbclub’te gudikcik yazmıştı galiba. Ecu arabayı 2.2 olan motor (kodunu unuttum) sanıyor diye. Öyle bir mevzu vardı. Tamamen toplama bir kombin yani. 

çok manasız bir açıklama bence. ecu dediğin microcontroller nasıl programlarsan öyle çalışır. chip tune mu yapoılmış yani bumudur? mbtr forumunda pedal commanderin hiç işe yaramayacağını onun yerine koltuğu 2 cm ileri ittirmemizi tavsiye ediyorlardı... o derece teknik bir forumdur yani.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Doğan Arşiray yazdı:

çok manasız bir açıklama bence. ecu dediğin microcontroller nasıl programlarsan öyle çalışır. chip tune mu yapoılmış yani bumudur? mbtr forumunda pedal commanderin hiç işe yaramayacağını onun yerine koltuğu 2 cm ileri ittirmemizi tavsiye ediyorlardı... o derece teknik bir forumdur yani.

Teknik detayını hatırlamıyorum ama bahse konu arkadaş bayağı biliyor bu işi. Mbtr ile de bayağı davalık oldular.

Tabi ki engine mapping farklıdır ancak üzerine ciddi bir mühendislik yapılmamış olması esas konu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...