İçeriğe Yönlendir

Ekspertiz Raporunu Yorumlayabilir misiniz?

Tolga özbulut

Recommended Posts

Tolga özbulut
(düzenlendi)

Araba 2009 Opel Insignia

Merhaba satıcı galerici araba yağ filtre ve Xenon balast , egsoz müşiri harici öyle bir masraf olmadığını söylüyor , arabaya expertiz yaptırdım bu araba Suriye iç savaşından çıkmış dedim ama satıcı ısrarla bunlar her arabada çıkar expertiz abartıyor diyor siz ne diyorsunuz? 

Arabanın ön panel işlemli , şase podye direk airbag vs herşey orjinal

Expertiz bu linkte başka şekilde konuya ekleyemedim

https://www.hizliresim.com/rls74hj

Edit:

Satıcının aracı bu

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-tarz-motors-opel-insignia-2.0-turbo-cosmo-220hp-otomatik-vites-932457674/detay

Benim aracım bu üzerine 24.500 TL vereceğim diye anlaştık 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-motor-mekanik-kaporta-10-numara-920877608/detay

tarihinde Tolga özbulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Araç marka ve modeli nedir?
Bence uzak durun piyasa değerinde ise ama fiyat uugunsa yapılmayacak şeyler değil.
Her araçta olmayan sorunlar var.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

akü,silecek ve korna sorunsuz, geri kalan her yerde bir şey var. bir de döşemeleri iyi.... teknik yoruma ihtiyaç yok bence.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Haklı olduğu seyler var. Ekspertiz çok yuvarlak konuşuyor o kontrol bu kontrol. Sonra orta diye yazıyor. İyi orta gol de getirir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga özbulut
Çağlar Bayur yazdı:

akü,silecek ve korna sorunsuz, geri kalan her yerde bir şey var. bir de döşemeleri iyi.... teknik yoruma ihtiyaç yok bence.

Yani abi? Konuyu yanlış yere mi açtım onu mi diyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Abi, bende Vectra kullanıyorum motor altyapıları aynı genellikle bizim Egr'ler uyarı veriyor sağlam oluyorlar ama temizlikleri gerekiyor. Motorda üfleme yoksa Şanzıman - Motor Kulakları olur EGR olur, bu gibi şeyler problem değil bence. Aracınızın Motoru - Şanzıman ve Elektrik tesisatı problem değilse, iç aksam sizi rahatsız etmiyorsa alınabilir bir araba bence. Yine harcarım yine binerim

Direksiyon sistemi dediği de hayli ihtimal Amortisör kule bilyaları

Yorum bağlantısı
Tolga özbulut
Metin Akbal yazdı:

Arabayı gorseydik?

Link atmayım şimdi ortaya gidip birisi arar bir laf eder vs gerek yok benden bilir adam 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Aracın ilanını paylaşmanız halinde daha iyi yorumlar gelebilir. Sizin yerinizde olsam bu aracı Opel Insignia ya çok bakmış bir yere baktırmak gerekir. Mesela direksiyon kötü demiş. Geçrekten kötü ise 2-3 bin oraya gidebilir. Diğerlerinden kötü olanlara bir o kadar daha gitse. Ayrıca aldığınızda triger vs de girerse en az 10 binlik olunur. Bence bu arac piyasa fiyatının 20 altına alınabilirse olur. Yoksa ben olsam vazgeçerdim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

valla eksperler biraz kendileri kurtarmak için bol keseden yazıyor gibi bunları. babama aldığım albeaya da orda kaçak burda kaçak şurda şöyle burda böyle yazdılar. tek değiştirdiğim krank keçesi. eksperden ziyade birde mümkün ise tanıdık ustaya lifte kaldırtmak faydalı olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga özbulut
Hacı Şenyurt yazdı:

Aracın ilanını paylaşmanız halinde daha iyi yorumlar gelebilir. Sizin yerinizde olsam bu aracı Opel Insignia ya çok bakmış bir yere baktırmak gerekir. Mesela direksiyon kötü demiş. Geçrekten kötü ise 2-3 bin oraya gidebilir. Diğerlerinden kötü olanlara bir o kadar daha gitse. Ayrıca aldığınızda triger vs de girerse en az 10 binlik olunur. Bence bu arac piyasa fiyatının 20 altına alınabilirse olur. Yoksa ben olsam vazgeçerdim.

Konuya aracın ilanını ekledim teşekkürler cevap için 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İlanda gördüğüm araç hararet görmüş yada yağ soğutucu sıkıntısı olmuş. Km ye göre anormal değil ama  ben almazdım

Yorum bağlantısı
Yasin Demircioğlu

Herkesin alacagi bi aractan inip risk alip temizligine emin olmadiginiz ustelik cok az kisinin tercih edecegi bir modele geciyorsunuz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tolga özbulut yazdı:

Yani abi? Konuyu yanlış yere mi açtım onu mi diyorsunuz?

yok konunun yerini bilmem de, bu araç alınmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Xenon balast dediği şey aslında farın beyni. Ve emin olun ucuz bir parça değildir. Bundan eminim. 

Genel olarak diğer sorunlar elbette giderilir ama yaklaşık bakımla beraber Hacı abinin dediği gibi 10bini bulabilir bence de.. Ben olsam almazdım o paraya. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Çok yüksek ihtimal afl farlar hata verdi, far beynini söktüler yada iptal ettiler...

Malesef satıcının dediği kadar basit degil, far beyni bugun serviste 3 bin TL den aşağı degil... Birde buna D3S ampul ve balastlarda eklenicek... 

İnsignia sınıfına göre rahat konforlu araç, fakat bu yaşta ve bu kmde bu kadar yıpranmış bir aracı ben almazdım... 

Karar sizin, hakkinizda hayirlisini dilerim... :)

Yorum bağlantısı
Tolga özbulut
Erkut Uysal yazdı:

Çok yüksek ihtimal afl farlar hata verdi, far beynini söktüler yada iptal ettiler...

Malesef satıcının dediği kadar basit degil, far beyni bugun serviste 3 bin TL den aşağı degil... Birde buna D3S ampul ve balastlarda eklenicek... 

İnsignia sınıfına göre rahat konforlu araç, fakat bu yaşta ve bu kmde bu kadar yıpranmış bir aracı ben almazdım... 

evet yani bende expertiz raporunu görünce yani herşeye kötü sorunlu orta yazmışlar , benimde içime sinmedi hiç , ufak tefek şeyler olurda bu kadarı fazla gibi 

birde buna daha Prins tüp taktıracağım ki oda 10-11bin tl

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Tolga özbulut yazdı:

evet yani bende expertiz raporunu görünce yani herşeye kötü sorunlu orta yazmışlar , benimde içime sinmedi hiç , ufak tefek şeyler olurda bu kadarı fazla gibi 

En az 20 bin kenarda tutulmalı. Akabinde üzerine lpg masrafı eklenmeli. Bir de bu motorlar için lpgyi sevmediği, hararete meyilli olduğu söylenir. Opel tamircimde bunu konuşmuştuk. Lpg takacaksan alma, benzinle bineceksen çok düzgün bakılmışını al yoksa yine alma demişti. 

Özetle, tercih edilesi değil. 

İlaveten; piyasası olan, tutulan dizel bir aracı verip, üzerine para verip, piyasası olmayan, tutulmayan benzinli araç almak makul değil. LPG ile çözerim diye düşünmeyin, bu motordan anlayan usta bulmak bile mesele. 

@Çağrı Alaf atmosferik ekotek ile kıyaslama, o çok yormaz bütçeyi, bu ocağa incir ağacı diker :) 

@Oğuzkan Erışık kesinlikle ucuz değildir :) Orjinal adet fiyatı 800-900 lira civarı, üzerine işçilik. 

@Çağlar Bayur bir şey söylüyorsa benim için konu kapanmıştır. Alınmaz demişse alınmaz. Sonra nerden aldım diye üzülmeye gerek yok.

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Tolga özbulut yazdı:

Tüp fiyatlarının artması ile kar marjı iyice düştü. Bence 10 bin lirayı yakıt parası verseniz senede yaklaşık tahmini değerler olarak 8 - 12 bin km süren birisi yaklaşık 4 sene hiç para vermez. 

Erkut Uysal yazdı:

2017'nin ilk 6. aynı sanırım Insignia 1 olarak geçiyordu onlara bayılıyorum. Bulursam yıpranmamış bi Flexride yapışacağım. 

Murat Sahın yazdı:

atmosferik ekotek ile kıyaslama, o çok yormaz bütçeyi, bu ocağa incir ağacı diker :)

Ben yukarıda ki yorumumu ilan editi gelmeden önce yazmıştım abi sonradan hararet meselesi falan çıkmış sanırım. Ama her halükarda şahane kaçacak bir makina biraz emek verilsin yeter

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağrı Alaf yazdı:

Ben yukarıda ki yorumumu ilan editi gelmeden önce yazmıştım abi sonradan hararet meselesi falan çıkmış sanırım. Ama her halükarda şahane kaçacak bir makina biraz emek verilsin yeter

Kardeşim,  vereceğin emek tamam da ödeyeceğin parayı üzerine koyup daha temizi alınır.

Sanayide ustayı ben arayacaksam araç bedeli+bakım/onarım gideri = temiz araç fiyatı - %10 olmalı ki bir anlamı olsun. İkisi de aynı paraya denk gelecekse niye ben uğraşayım? Üzerine baştan 20-25 daha koyar servis bakımlısını alırım :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mustafa Tüfekçi yazdı:

İlanda gördüğüm araç hararet görmüş yada yağ soğutucu sıkıntısı olmuş. Km ye göre anormal değil ama  ben almazdım

Su kabınamı gözün takıldı 😂

gerçek opel ustasına göstermenizi tavsiye ederim.eksprertizfe yazdıklarını ciddiye almayın derim

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Murat Sahın yazdı:

Kardeşim,  vereceğin emek tamam da ödeyeceğin parayı üzerine koyup daha temizi alınır.

Sanayide ustayı ben arayacaksam araç bedeli+bakım/onarım gideri = temiz araç fiyatı - %10 olmalı ki bir anlamı olsun. İkisi de aynı paraya denk gelecekse niye ben uğraşayım? Üzerine baştan 20-25 daha koyar servis bakımlısını alırım :) 

Öyle abi öyle ben mekanik potansiyele değindim sadece. Bana da kalsa 170'e kadar gözden çıkarır Amortisörlerinin ömrü uzun olan bi Flexride alırdım kaputumda yıldızım eksik kalırdı. 2.0T 220HP Flexride. İnsan ne ister daha

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar

Rapora bisey diyemem ama takasta bi taraf aldanır onu bilirim , ben olsam önce satar nakit bakardım , fırsat aracı değil ki almakta acele edesiniz , bu paraları verince zaten alırsınız aynı araçtan  , nakit parayla hem bütün insignialar sizin hemde 2.0 tutulmadığı için pazarliginiz olur , burda galerici aradaki farktan 1000 fazla istemiş birde 

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

bence hiç bulaşma,sanayiden çıkamazsın,bide bu opelin far arızası ya da başka bir arızasının tamiri için usta bulman çok zor olur,çok kompleks arızalar çıkarabilir,motor zaten lpg ye uyumlu değil,vereceğin parayı amorti etmez.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben de rapor doğrultusunda bu arabaya bulaşmazdım. Pişman ederse nüfusunuza yazdırmak  zorunda kalabilirsiniz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...