İçeriğe Yönlendir

Tesadüf ve Öngörü.

Sinan Akgöl

Recommended Posts

Sinan Akgöl

https://www.haberler.com/bagdat-caddesi-nde-asiri-hiz-yapilan-otomobil-once-14254795-haberi/

Aksam eve geldigimde hatun evde eksik birkaç sey oldugunu soyledi. Bende markete ciktim markete gitmem icin Bağdat caddesinden karsidan karsiya gecmem gerekiyor ve ışık olmayan yerden geçmekten hiç hoşlanmıyorum. Market alışverişı sonrası eve dönerken ışık yanmasini bekliyorum. Önümden bu haberdeki araç geçti, hıź min 80km dip gaz makas atarak. Arkasindan baktim uzun sure rengi degisik ve plakaya bakma huyum vardir sebepsiz. Icinde 2 yada 3 kisi vardi zaten napiyor bu dedim. Eve gelincede hatuna hep diyordum isiktan gec hep diye tekrarladim, simdi twittera girince gordum haberi zaten kaza ani sonrasi atilan tweetlerle benim arabayi görme animla maks 5 dakika vardir. Allah hepimizi korusun dikkatli olalım.

• Beğen 7
  • Şaşkın 2
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Allah'a büyük konuşmak gibi olmasın. Ölür müsün öldürür müsün, Ne yapsın kızın sevdikleri ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

aynı renk, hava yağmurlu , onca dikkat etmeme rağmen dikiz aynasında son anda fark ettim, hakkat takıntı olacak bir renk. caddede kasisler yapılma mışydı

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bir de kaçmaya çalışmış ceza gerektiren kelime, hakkı önce kırk sopa, sonra hakim karşısına.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

aynı renk, hava yağmurlu , onca dikkat etmeme rağmen dikiz aynasında son anda fark ettim, hakkat takıntı olacak bir renk. caddede kasisler yapılma mışydı

Yok abi ne kasis ne hiz kesici sadece cadde basinda araliklarla eds hiz koridorlari var. Ve yaya ile kaldirim seviyesi ayni gibi. Yayayı koruyucu bir bariyer yok.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sinan Akgöl yazdı:

Yok abi ne kasis ne hiz kesici sadece cadde basinda araliklarla eds hiz koridorlari var. Ve yaya ile kaldirim seviyesi ayni gibi. Yayayı koruyucu bir bariyer yok.

modern ülkelerde öyle şey olmaz ne bariyeri.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Mehmet Göktürk yazdı:

Sayın hocam bazen ironi mi ciddi mi diye ikilemde kaliyorum. 🙂

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Kadına üzüldüm. Yazık. Trafik kazalarında suçu günahı olmayan insanlara çok üzülüyorum.. :(

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Sayın hocam bazen ironi mi ciddi mi diye ikilemde kaliyorum. [emoji846]
Bizim ülkeden bahsetmiyordur :)
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Cezalar caydırıcı olmadıkça böyle şeyler çok olur maalesef. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sinan Akgöl yazdı:

Sayın hocam bazen ironi mi ciddi mi diye ikilemde kaliyorum. 🙂

güzel. demek doğru yazmışım :)

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Her zaman dediğim gibi. O şoförü yedek parça yapacaksın. Böbrek, kalp...ne varsa alıp organ bekleyen kişilere vereceksin. Yaptığının pisliğini ancak bu temizler

Mehmet Göktürk yazdı:

Yabancı bir ülkenin belediye başkanı idi sanırım 

" Bir bölge yada şehirde yaşayanların eğitimini hız kasislerinden anlayabilirsiniz" demişti.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Seneler önce (2000’lerin başı) Medya tarafından Turbo Baran diye isim takılan biri vardı, bağdat caddesinde kaza yapıp 2 kişinin ölümüne sebebiyet vermişti. Üniversiteden tanırım, sessiz sakin içine kapanık biriydi . Astra gsi aracıyla okuldan caddeye hep agresif gider, en ufak bir durumda gaza gelirdi. Caddede bu olay sonrası bir kısım tedbirler alınmıştı ama 2-3 sene sonra tümsekler vs kaldırıldı. Sadece eds var o güzergahta. Çocuk jandarma eşliğinde elleri kelepçeli okula getirilir sınavlara girer cezaevine götürülürdü.. Akıllanmıyoruz malesef. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Sinan Akgöl yazdı:

https://www.haberler.com/bagdat-caddesi-nde-asiri-hiz-yapilan-otomobil-once-14254795-haberi/

Aksam eve geldigimde hatun evde eksik birkaç sey oldugunu soyledi. Bende markete ciktim markete gitmem icin Bağdat caddesinden karsidan karsiya gecmem gerekiyor ve ışık olmayan yerden geçmekten hiç hoşlanmıyorum. Market alışverişı sonrası eve dönerken ışık yanmasini bekliyorum. Önümden bu haberdeki araç geçti, hıź min 80km dip gaz makas atarak. Arkasindan baktim uzun sure rengi degisik ve plakaya bakma huyum vardir sebepsiz. Icinde 2 yada 3 kisi vardi zaten napiyor bu dedim. Eve gelincede hatuna hep diyordum isiktan gec hep diye tekrarladim, simdi twittera girince gordum haberi zaten kaza ani sonrasi atilan tweetlerle benim arabayi görme animla maks 5 dakika vardir. Allah hepimizi korusun dikkatli olalım.

Olan kadıncağıza olmuş :(

Ama sen eve gelmeden yoldayken '' hanımım evde bir eksik var mı? '' diye telefon açsaydın böyle bir olayla karşılaşmayacaktın. Bundan sonra daha dikkatli ol.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Hiç suçu günahı olmayan bi insanı, hayattan kopartıyolar... Ölmese bile belkide hayatına artık bir engelli olarak devam etmek zorunda kalıcak... 

Merak ediyorum bu araç sürücüsü neye güvenerek o kadar hiz yapıyor, kural ihlal ediyor... 

Eğer aptallık, cahillikse; bu kadar had safhada olmamalı...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Şehir içinde hız yapmak cinayete teşebbüstür bu kadar basit, hız kameraları şart. Mesela  50 ile gidilecek yerde 60 ile gidene ceza yazacaksın, 70i geçen hakim karşısında bulacak kendini.  Boş yolda 50 levhası olmayacak tabi. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Allah korumuş seni , kadıncağızın son durumunu merak etmekteyim. 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Kesinlikle kaza değil. Taksirle adam yaralama, adam öldürmeye teşebbüs vs vs. 

Ya ameliyat sırasında olabilecek bir komplikasyon durumunda taksirle yaralama yada ölüm varsa taksirle adam öldürmeye teşebbüs suçu ile yargılanıyoruz biz, bu arkadaşlar maalesef yok kaza yok kadın da suçlu vs vs diye yırtıp çıkıyorlar. Hiç bir doktor hastasının ölümünü yada sakatlığını  istemez. Ama bu kadar hızlı ve sorumsuz bir sürücü kesinlikle bu suçtan yargılanmayı hak ediyor. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Cem Işık yazdı:

tümsekler vs kaldırıldı.

Tümsekler hala var ama araları çok açık maalesef.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Evren Erakçora yazdı:

Şehir içinde hız yapmak cinayete teşebbüstür bu kadar basit, hız kameraları şart. Mesela  50 ile gidilecek yerde 60 ile gidene ceza yazacaksın, 70i geçen hakim karşısında bulacak kendini.  Boş yolda 50 levhası olmayacak tabi. 

Adam yaralama - ölümle tehdit - mala zarar verme gibi suçlarda bile millet adam gibi muhatap karar merci bulamıyor karşısında. Nerde bizde suçlulara suçunu verecek aktif mahkeme  ? O iş 400 sene önceymiş.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Sani Gerşon yazdı:

Tümsekler hala var ama araları çok açık maalesef.

O olay sonrası çok daha sık idi, aradakiler kaldırıldı zamanla asfalt yenileme vs diyerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Niye içindeki ölmez ki

içindeki ön cam kamerasından bu kazayı insta da paylaşsa 100 bin beğeni alır, ne ölmesi, ar yu kola?

Cem Işık yazdı:

Seneler önce (2000’lerin başı) Medya tarafından Turbo Baran diye isim takılan biri vardı,

bir de lakap takarlar şimşek fırtına falan diyecektim ki takılımışı varmış bak

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...