İçeriğe Yönlendir

Tesadüf ve Öngörü.

Sinan Akgöl

Recommended Posts

Onur Bulut

Trafikte armut çok böylelerine armut diyorum ben daha farklı şeylerde diyorum fakat forum kuralı gereği yazamıyorum. Işıkta yaya yeşil yansa bile sağa sola bakıp geçmek lazım. Uygulama noktasında bizi bile görmeyen körler çıkıyor. Duba var tepe lambası açık adam görmedim abi diyor. Vallahi pes.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Onur Bulut yazdı:

.. Duba var tepe lambası açık adam görmedim abi diyor. Vallahi pes.

Çok fazla harici uyarıcı sinyal ışık görsel gürültü var. Görmeyebilir bazen olabilir. Yıllar önce bursa süpürgelik virajlarının birinde tek şerit gidiş geliş bir yerde bir anda önümde yaya bir polis farkettim. yol gidiş geliş olduğu için gözümüz kör olmuş tabi karşıdan gelenlerle (onların da ışığı kimbilir nasıldır ayarsızdır). Çarpmamak için çok büyük çaba sarfederek yanından geçtim duramadım. Onlar da aramadı arkamdan sanırım. Ama ezilecekti. Dikkatli olmak lazım.  

Polisim diye dururlar sanıyorlar bazen ama durulamayabiliyor. Fizik kuralları yahut psikoloji kuralları öne çıkıyor. Bazen de ters parkediyorlar gece farları da ayarsız yahut araç kenara çekildiği için önü kalkmış kör ediyor bu ne manyaklık kim geliyor karşıdan ters yoldan diye selektör yapıyorsun yanından geçerken soteye yatmış polis olduğunu farkediyorsun. 

Mesela Aliağa Şakran İzmir Menemen yolunda bakkallar oltacılar sürekli kırmızı yeşil led tabela kullanıyorlar. BAzıları da yanıp sönüyor. uzaktan trafik ışığı sanıyorsun. Defalarca yanıldım yolu bilmeme rağmen. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Samsuna gelmeden çakallı mevkiinde sağda zindan karanlık yolda 5m belki led reklam ışığı ve beyaz. Bir anda yandı ki aklım çıktı. İleride polis görünce söyledim. Kaza yapılır diye. Ağzının kenarı ile bakarız dedi ve bakılmadı. Yola yakın olsa yeminle halat bağlayıp koparırım yerinden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Mehmet Göktürk yazdı:

Çok fazla harici uyarıcı sinyal ışık görsel gürültü var. Görmeyebilir bazen olabilir. Yıllar önce bursa süpürgelik virajlarının birinde tek şerit gidiş geliş bir yerde bir anda önümde yaya bir polis farkettim. yol gidiş geliş olduğu için gözümüz kör olmuş tabi karşıdan gelenlerle (onların da ışığı kimbilir nasıldır ayarsızdır). Çarpmamak için çok büyük çaba sarfederek yanından geçtim duramadım. Onlar da aramadı arkamdan sanırım. Ama ezilecekti. Dikkatli olmak lazım.  

Polisim diye dururlar sanıyorlar bazen ama durulamayabiliyor. Fizik kuralları yahut psikoloji kuralları öne çıkıyor. Bazen de ters parkediyorlar gece farları da ayarsız yahut araç kenara çekildiği için önü kalkmış kör ediyor bu ne manyaklık kim geliyor karşıdan ters yoldan diye selektör yapıyorsun yanından geçerken soteye yatmış polis olduğunu farkediyorsun. 

Mesela Aliağa Şakran İzmir Menemen yolunda bakkallar oltacılar sürekli kırmızı yeşil led tabela kullanıyorlar. BAzıları da yanıp sönüyor. uzaktan trafik ışığı sanıyorsun. Defalarca yanıldım yolu bilmeme rağmen. 

Haklısınız hocam. Dikkatli olmak lazım. Ters çekilen ve gözü kör eden ekip aracı görürsenizde mutlaka uyarıda bulunun. Farlar açık unutulmuştur çünkü Uyarınızı dikkate alacaklardır. Ters durma diye birşey olamaz birde farlar açık. Yön her zaman araçların aktığı yöne olmalı 2 ekip var ise 1 tanesi ters durur bazıları geri geri kaçıyor hocam onu yakalayabilmek için. 

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Çözüm basit. Söylemiştim başka bir konuda. Bizim insanımızın anlayacağı dil, recep ivedik dili. Dayak hepsini çözer. Böylelerini, bir şeye sebep olmadan önce elbette, bu tip hareketleri yaptığını görünce döven bir ekip olacak. Resmi bir ekip. Bak bakalım yapabiliyorlar mı..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Evren Erakçora yazdı:

Serbest bırakmışlar adamı. 

Bence yollar , köprüler yapmak yerine daha fazla cezaevi inşa etmeliler. Kapasiteleri yetmeyince denetimli serbestlik ile suç kesinleşene kadar salıveriyorlar. Basit suçlar için uygulanabilir ancak katil şüphelisini serbest bırakmak hem toplum vicdanını yaralıyor hem de suçu kesinleşmeye yakın zanlının kaçmasına neden oluyor. Parası olan yurtdışında keyif çatıyor. Suç cezasız kalıyor. 

Bence hem TCK hem de yargılama sistemini güncelleyip hızlandırmak gerekiyor. Cezalar arttırılmalı, haffletici sebepler gözden geçirilmeli,  Duruşma sayısı şartı veya yargılama süresi sınırı koyulmalı ve ceza hızlıca belirlenip  derhal infaz edilemeli, bu tip suçlular serbest bırakılmamalı. Zaten bu sistemle suçlular yasaları bizlerden iyi biliyor, suçu da ona göre işliyor. 

Oktay Göktaş yazdı:

Çözüm basit. Söylemiştim başka bir konuda. Bizim insanımızın anlayacağı dil, recep ivedik dili. Dayak hepsini çözer. Böylelerini, bir şeye sebep olmadan önce elbette, bu tip hareketleri yaptığını görünce döven bir ekip olacak. Resmi bir ekip. Bak bakalım yapabiliyorlar mı..

Pakistan videolarını izleyin. Bu dediğiniz yapılabilir birşey değil. Cezalar arttırılsa herkes kurallara uyar. Almanya' da birebir trafik kurallarına uyan guebetçiler , ülkeye gelince trafik canavarı oluyorlar. ( Hepsi değil) İnsan aynı insan ama denetim aynı denetim değil. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Allah rahmet eylesin. Trafik raporunda aracin hizi 80km olarak belirlenmis. Ben onumden gecerken fark etmistim herif hic hiz kesmemis. Insallah kasten adam öldurmeden yargilanir. Şuan adli kontrol ile serbest.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Karasu
Selim Bilgin yazdı:

Bir de kaçmaya çalışmış ceza gerektiren kelime, hakkı önce kırk sopa, sonra hakim karşısına.

Öyleleri arsız olur hocam sopayı yedikten 1 saat sonra unutur o yediği dayağı.En fazla döverler diyip kendince normalleştirir verilen cezayı daha fazlasını yapar bu tipler.Böyle zihniyetleri can evinden vuracaksın başka türlü akıllanmazlar.10 yıl ehliyetine el konulacak ve ehliyetsiz araç kullanımında ilk cezası 2 yıl hapis. ikincide 5 yıl, üçüncü de de 10 yıl ev hapsi vereceksin bak bakalım yapabiliyormu daha..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...