İçeriğe Yönlendir

Hız ve Hayat

Kadir Kaya29

Recommended Posts

Kadir Kaya29
Emre Şimşek yazdı:

Ören yolu öyle hızlı gidilecek bir yol değil. Sizi sollayanlar o yolu ezbere bilenler. Siz kendinizi güvende hissettiğiniz hızda sürmeye devam edin..

Ayrıca herkes hızlı gidecek diye bir şey yok. Bazen insan yavaş sürüp etrafa bakmak ister…

Teşekkür ederim kardeşim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

3-5 ay daha araç kullanın düzenli olarak tabelalarla ilgili fikirlerinizi tekrar yazın. Arka arkaya 70 80 50 90 50 120 tabelası gördü bu gözler 300 400 metrede bir, uysan dert uymasan dert trafiğin akışını bozarsan kaza yapmasan da sürekli küfür ederler. Trafikte en can sıkıcı şey akışı bozanlar benim açımdan, örneğin 70-80 civarı akan trafikte 100-110 gitmeye çalışıp makas ata ata araba geçme çabasındaki tiple 50 ile gitmek için inat eden tip benim için aynı derecede sorun stres kaynağı. Hele tek şerit yolda öndeki çok yavaş gidiyorsa çıldırtıyor insanı. 

Otobanda filan yol da sakinse acımam basarım gaza ibre en sağa yatana kadar yavaş gitmeyi pek sevmem bu durumda. Şehir içinde de gayet sakin kullanıyorum trafiğin akışına göre. Arada sinir bozucu bakar kör tipler trafikte abuk subuk hareket yapanlar filan çıkıyor 20lerin başında döver söverdim şimdi umrumda olmuyor. Geçip gidiyorum. 

Her zaman ayık olacaksın trafikte her konuda gözünü dört açacaksın, iyi şoförüm diyenin de arabasına binmeyi de pek tavsiye etmem. İyiyim diyen adama şüpheyle yaklaşın.

Ben 4 ay hastanede yattıktan sonra kimsenin arabasına binmedim son 5-6 senedir. Babam dahil aracına bindiysem de ben kullandım hep. Marketten eve kadar eşimin yanına binmemi saymazsak. 

Sonuç olarak ne yaparsanız yapın bir şey yaşanacaksa yaşanır sebepler dahilinde. Bu demek değildir ki tedbiri elden bırakacağız tedbiri alıp bismillah diyip duanı edip yola çıkacaksın. Gerisi nasibin. Çokta şöyle olsa böyle olur mu şu olsa bu olur mu diye kafaya takmaya gerek yok..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Köksal Yılmaz yazdı:

Ben Karamürsel köy yollarını kullanıyorum arada. Bildiğim yolun virajlarında sürmesinden keyif alıyorum @önder özcan abi iyi bilir, arkadaki sana yetişti ise geçip gitmesi kadar doğal bişey olamaz. Uygun düzlük gelince sağa hafif yanaşıp yol verirseniz sizi sıkıştırmalarından kurtulursunuz. Zaten 5-10 sn lik olay.

İznik yolu  önüne adam düşünce gerilim yapıyor. Zevk vermiyor sollayanca bı rahatlama mis

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...