İçeriğe Yönlendir

Ankara Niğde Otoyol Ücretlerinde İndirim

Ahmet Ekici

Recommended Posts

Muhittin Kaplan

o yolu devamlı kullanmıyorum.:) niye kullanayım ?

Ankara-Gölbaşı-ŞKoçhisar-Aksaray Kullandığım yol.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Doğru mu okudum diye 2 kere baktım indirim haberlerine pek alışık değiliz. Konu iyi denk geldi bayramda mersine gideceğiz acaba otoban nasıldır diye düşünüyordum çoğunluk gereksiz görüyor sanırım öğrendik vesilesiyle

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Hiç gerek yok o yola.

Aksarayda "Ağaçlı" tesislerinde durup, mcDonalt amcadan kahve alıyorum hem.

ar8c7fa.png

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Doğru mu okudum diye 2 kere baktım indirim haberlerine pek alışık değiliz. Konu iyi denk geldi bayramda mersine gideceğiz acaba otoban nasıldır diye düşünüyordum çoğunluk gereksiz görüyor sanırım öğrendik vesilesiyle

Tuz gölünden geçen yol güzel. Çok fazla ışık yok. Yol akıcı.

Şu an sadece navigasyonla seyahat edenler bilmeden düşüyor o yola.
  • Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

Bayramda edirneye gidiyorum kuzey marmarayı kullansm mı ?

2018 ramazan bayramında Düzceden Edirneye gitmiştim. Eş zamanlı olarak Edirneli bir hocamda Memleketine gidiyormuş. köprü trafiklerine girmeden 3. köprüden geçmiştim hocam ise diğer köprülerden birinden geçmişti. Ben Edirneye vardığımda o İstanbuldan yeni çıkmıştı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serdar Göktaş yazdı:

Bu yolun kesinlikle alternatifi yapılması lazım. Antalya çevre otoyolu gibi bir yol olmasi lazım. Serik de bir ışığı 3 ya da 4 kerede geçtiğimiz oluyor. 

Alanya’ya bir kere gündüz gitme gafletinde bulundum. Sonra tövbe ettim. O yol kesinlikle 22.00-07.00 arasında geçilmeli. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mert Gulkokan yazdı:

İzmit civarından girip ümraniyeden çıktım, 85 tl gibi bi rakam ödedim:)

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Cuma günü Ankara'ya gittim dün geri döndüm. İkisinde de Aksaray-Şereflikoçhisar üzerindeki duble yoldan gittim. Gayet güzel yol. Hiç gerek duymadım otobana. 

Bu arada Tuz Gölü de mahvolmuş. Eskiden bembeyazdı burası. 

5ec1e8f.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN
Ali Gök yazdı:

150 mi ne ödeniyor ankara dan tarsusa ben seviyorum petrollerden açılanlar var

diğer yolda sürekli radara düşüyordum bayramlarda özellikle şerefli koçisar ve aksaray işkenceydi şimdi basıp gidiyoruz 140 150

Resmen 150 TL farkla premium hesap olmuş. Radarsız (reklamsız) hizmet.  

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Hatay'da oturan akrabalarım bu yolu kullanarak hızı 132'ye sabitlediklerinde en az 3 saat kazandıklarını belirtiyor. Ben de Perşembe günü deneyimleyeceğim. Ankara'da depoyu doldurup bir gidelim bakalım neler olacak :D

Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Yorumlara bakılırsa bu fiyatlara baya alışmışız 🙂 Kuzey Marmara, Ankara-Niğde, Osmangazi Köprüsü. Bunların geçiş ücretleri çok çok uçuk. 3 kuruş az yaksın diye dizel araç alıp, veya gaza basmayıp yakıttan fazla yola ödüyoruz. KM başına 50 kuruşa denk geliyor ücretleri...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Cem Işık yazdı:

Sanki bir hata mı var? İzmitten girip kurnaköyden çıkış (kurnaköy, kuzey marmara otoyolunun asyadaki son çıkışı) 39 lira, Kurnaköyden sonra yolun ismi değişiyor ICA oluyor (Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu İşletmesi) buradan devam edince, direk üÜmraniye çıkışı yok ama 18-20 lira civarında gösteriyor tarife. Ümraniye dediğine göre YSS köprüğsünden de geçmedin? Bilemedim.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Önder Özcan yazdı:

Sanki bir hata mı var? İzmitten girip kurnaköyden çıkış (kurnaköy, kuzey marmara otoyolunun asyadaki son çıkışı) 39 lira, Kurnaköyden sonra yolun ismi değişiyor ICA oluyor (Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu İşletmesi) buradan devam edince, direk üÜmraniye çıkışı yok ama 18-20 lira civarında gösteriyor tarife. Ümraniye dediğine göre YSS köprüğsünden de geçmedin? Bilemedim.

Abi kuzey marmaradan girip ica yoluna bağlandım. 80 küsur bir rakam ödedim eminim:) köprüyü de geçmedim . Ama girişte izmit yanlış oldu sanırım sapanca olabilir yola girişim emin değilim. Köprüden önce ayrıldım. Az evvel çekmeköyden ica yoluna girip beykozda çıktım. 23 tl tahsil etti gişe. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Mustafa Yanar yazdı:

Alanya Antalya arası hala 2 şerit gidiş 2 şerit geliş ve yılın 8 ayı yol çok kalabalık, öncellikle otoyol yapılması gerekli bir yoldu ama nedense proje iptal edildi Manavgat tan Antalya ya 80 km yolu gitmek çoğunlukla işkence oluyor,bazen öyle kalabalık ve sıkışık oluyor ki zannedersin İstanbul trafiği. 

Aslında Antalya Alanya arası çevre yolu projesi var ama ne hikmetse yıllardır başlayamadı.Manavgat Alanya arası o trafik ışıkları adamı canından bezdiriyor.

Yıllardır Seydişehir Serik arası gider gelirim yol artık kaldırmaz seviyeye geldi çok yoğun oluyor hem çok virajlı hemde çoğunluğu tek şerit ama hala duble yol yapılamadı.

Doğuya gittim neredeyse tüm bağlantı yolları duble ama Konya Antalya arası hala 1990 yılların yolu.Bakalım belki bir gün bu yoluda bitirirler.Sanırım maddi imkansızlıklar malum kanal İstanbul gibi projelere para lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Cem Işık yazdı:

Mert Gulkokan yazdı:

30 km'lik otoyol yerine ara köy yollarını kullanıyorum, 15 dk kaybediyorum ama 22 lira cepte kalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Deniz Kom yazdı:

Hatay'da oturan akrabalarım bu yolu kullanarak hızı 132'ye sabitlediklerinde en az 3 saat kazandıklarını belirtiyor. Ben de Perşembe günü deneyimleyeceğim. Ankara'da depoyu doldurup bir gidelim bakalım neler olacak :D

Otobana girerken saate bakmanışlar sanırım . Yeni yapılan otoban 275km. çok tempolu giderseniz toplamda 1 saat hızlandırıyor. Ancak yakıt artışı ve otoban ücreti masrafa ekleniyor. 

Özel işletme olduğu için gişeden gişeye hız hesaplanmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Arda Bülent Güzel yazdı:

Hem uzuyor hemde çok pahalı. İçinde dinlenme tesisi ve akaryakıt istasyonu bile yok. Koca bir tanker koymuşlar ordan akaryakıt satıyorlar. Tam bitmeden açılan bir yol. 147 TL bir otomobil için çok para

Niğde'den girdim Aksaray'dan çıktım 75 TL. paramı aldılar. Araç da zaten ancak o kadar yakmıştı. Yakıt kadar para da yola verilmiş oldu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rifat Berber

Geçen gün Mersin dönüşü girdik, girmez olaydık. Yakıt azsa kesin kalırsınız, kalmayı geçtim bir çok yerde Vodafone şebekesine de erişim yoktu. Yani kalırsanız nasıl bir senaryo bekliyor bilmiyoruz.

Tesisler tamamlanmadığı için karavan gibi tuvaletler koymuşlardı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

ama 18-20 lira civarında gösteriyor tarife. Ümraniye dediğine göre YSS köprüğsünden de geçmedin? Bilemedim.

tarifeler yanıltıyor, zira bağlantılarda/kavaşklarda  bir sürü havai gişeler var hemen her yolda, mahmutbeydeki efsane, evine giden gelen bir spaktan dönerse para ödüyor, diğer sapakta yok mesela

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Yeni ücret tarifesi şöyle:

Araç sınıfları Ankara-Kırşehir uygulanacak geçiş ücreti (TL-KDV dahil) Ankara-Aksaray uygulanacak geçiş ücreti (TL-KDV dahil) Ankara-Nevşehir uygulanacak geçiş ücreti (TL-KDV dahil) Ankara-Niğde uygulanacak geçiş ücreti (TL-KDV dahil) Uygulanacak indirim ücreti (Yüzde)
1. sınıf 78,5 92,5 104 115,5 20
2. sınıf 88 104,5 117 130 40
3. sınıf 106 125 140,5 156 40
4. sınıf 135,5 156 179,5 199 40
5. sınıf 164,5 194,5 218,5 243 40
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ankara nevşehir arası yakıt masrafı daha az kalıyor bu tabloya göre, yakıt ucuz demek ki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet Ekici yazdı:

Yeni ücret tarifesi şöyle:

Araç sınıfları Ankara-Kırşehir uygulanacak geçiş ücreti (TL-KDV dahil) Ankara-Aksaray uygulanacak geçiş ücreti (TL-KDV dahil) Ankara-Nevşehir uygulanacak geçiş ücreti (TL-KDV dahil) Ankara-Niğde uygulanacak geçiş ücreti (TL-KDV dahil) Uygulanacak indirim ücreti (Yüzde)
1. sınıf 78,5 92,5 104 115,5 20
2. sınıf 88 104,5 117 130 40
3. sınıf 106 125 140,5 156 40
4. sınıf 135,5 156 179,5 199 40
5. sınıf 164,5 194,5 218,5 243 40

Listede Nevşehir görüyorum. 

Nevşehir dediği yerin Nevşehir'e uzaklığı 41 kilometre.. 

Nevşehir'de otoyol varmış falan diye düşünmeyin. 

Çağlar Bayur yazdı:

ankara nevşehir arası yakıt masrafı daha az kalıyor bu tabloya göre, yakıt ucuz demek ki

Benim arabam hiç bir şartta otoyol kadar yakmıyor. :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mutluluğun anahtarı hep iki kelime. 1- İkna ol, 2- Boş ver. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...