İçeriğe Yönlendir

Küçükyalı (Istanbul) - Arsuz (Hatay) Arası Güzergah ve Mola Yeri Önerisi

Deniz Kom

Recommended Posts

Deniz Kom

Merhaba arkadaşlar,

Perşembe günü Küçükyalı Hilltown'dan çıkıp, Arsuz Hatay'a araçla gideceğim. Güzergahı daha önce arabayla hiç almadım. Forumdaki diğer başlık üzerine dikkatimi çekti, Navigasyon hep yeni otobana sokuyor. Tek sürücü olacağım için de mola yeri olmaması benim için çok büyük handikap. Dolayısıyla eski yolu kullanmayı düşünüyorum. Ancak takip etmem gereken güzergahı bilemiyorum. Tahmini 2 - 3 saatte bir kahve ve ihtiyaç molası vereceğim şekilde güzergah belirlemem lazım. 

Şu ana kadar belirlediğim güzergah aşağıdaki gibi. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. 

1. Hilltown avm ilk hareket noktası.
  2. Çayırova- TEM giriş. 
  3. Highway outlet ilk mola ve yakıt. 
  4. Mola yeri önerisi lazım. 
  5. Ağaçlı turistik tesisleri mola ve yakıt.
  6. Mola yeri önerisi lazım.
  7. Gülcihan - iskenderun bitiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ankara - Ş. Koçhisar - Aksaray - Pozantı - Adana - Ceyhan - İskenderun 

Ceyhan'da Park Mıstık Usta tesisleri vardır. Tesisin müdürü yakınım olur. Yemekleri Lezzetli ve Tazedir. 

Adana ızgara kebabın membağıdır. Dilediğiniz yerde mola verebilirsiniz.

Aksaray Ağaçlı Turistik tesisleri önerilir. 

Pozantı Şeker Pınarı İdealdir. 

İskenderun'da PAC meydanı odun ateşinde döneri deneyin. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Şahane bir konu başlığı olmuş. Bende ayni guzergahtan aynı güzergah ile konu açıcaktim. Navigasyonlara bakinca eski yoldan 15 saat gösteriyor anlam veremedim. Bostancı-Iskenderun yapacagım guzergah onerilerini bende bekliyorum. 🙂🙂 Adana ya kadar gidis icin Ankara otobanindan golbasindan eski yola girmeyi planliyorum sonrasi Adanaya dogru asagiya.

Dönüşte 1 gunde Adana yaa gidek mi kebabindan yiyek mi moduna girecegim. Adanada ki gastronomi yer tavsiyeleride alabilirim.

Deniz bey konunuza yazdim affedin ayni guzergah diye farkli konu acmak istemedim.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Sinan Akgöl yazdı:

Şahane bir konu başlığı olmuş. Bende ayni guzergahtan aynı güzergah ile konu açıcaktim. Navigasyonlara bakinca eski yoldan 15 saat gösteriyor anlam veremedim. Bostancı-Iskenderun yapacagım guzergah onerilerini bende bekliyorum. 🙂🙂 Adana ya kadar gidis icin Ankara otobanindan golbasindan eski yola girmeyi planliyorum sonrasi Adanaya dogru asagiya.

Dönüşte 1 gunde Adana yaa gidek mi kebabindan yiyek mi moduna girecegim. Adanada ki gastronomi yer tavsiyeleride alabilirim.

Deniz bey konunuza yazdim affedin ayni guzergah diye farkli konu acmak istemedim.

Merhaba, tam olarak aynı fikirdeyim :D 

Aynı içerikte farklı konular zaten dağılmaya neden olacağından gönlünüzce yazabilirsiniz, bu konu yeşillenir :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

otoyollardan gidebildiğiniz kadar gidin. Devlet yolundaki kavşak, yaya, sinyalizasyon gibi sayısız olası tehlikeden uzak durmuş olursunuz. Bir nevi kasko gibi düşünün. Otoyol’da kaza yapma ihtimalin düşüyor. Para veriyorsun, kaza ihtimalini azaltıyorsun. Bu denklem bana çok mantıklı geliyor. Hayat’a ulaştığınızda yol yorgunluğunuz ve stresiniz de az olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Ağaçlı’dan sonra Pozantıya gelin, Pelit tesislerinde mola verin. Otoyolları muhakkak kullanın, eski yol zulüm olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Deniz Kom yazdı:

Peki Highway - Ağaçlı arası nerede durabilirim?

Şu anda güzergah aşağıdaki gibi oldu. 

https://www.hizliresim.com/rsdd2tf

Ankara’ya kadar da Ankara’dan sonra da bolca tesis var. Yorulduğunuz yerde durabilirsiniz. Ankara gişelerden sonra Gölbaşı’nda Çevreyolu’ndan çıkana kadar tesis yok ama onu hesap edin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Durna
(düzenlendi)
Deniz Kom yazdı:

Peki Highway - Ağaçlı arası nerede durabilirim?

Şu anda güzergah aşağıdaki gibi oldu. 

https://www.hizliresim.com/rsdd2tf

Ben  Gölbaşı Opet istasyonunda duruyorum. Mogan gölü manzarasında kahve içebilirsiniz.

tarihinde Emre Durna tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Pozantı Pelit Taşpınar'da mola verip çay içebilirsiniz. Gaziantep'ten Ankara'ya kadar olan güzergâhta Ağaçlı'dan önceki son uğrak yerim oluyor genellikle. Dönerken de Ağaçlı'dan sonra uğruyoruz muhakkak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

otobandan çıkmayın asılın gidin derim  bütün güzellikler arsuz ve çevresinde  var zaten

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Ankara'dan çıkıp Aksaray istikametine devam ettiğinizde sanki adana ya başka bir yol yokmuşcasina yeni otoyol tabelası çıkıyor hep karşımıza. Biraz daha ilerledigimizde (30 km civarı) devlet yolu olan otoyol girişi var. Adana Pozantı olarak. Daha sonra hiç durmadan yardirabilirsiniz. İskenderun'u gezmek istiyorsanız girin istemiyorsanız Antakya istikametine devam edin zira oradan da arsuza iniş var. Arsuzda çok bulundum ve orayı çok seviyorum. Kısmetse Ağustos ortası bende oradayım. Nem çok olacaktır. Haberiniz olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Gök yazdı:

otobandan çıkmayın asılın gidin

Passat çok bozdu seni. :D 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Selim Bilgin yazdı:

Passat çok bozdu seni. :D 

Hız limitlerine uyuyorum yahu

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Deniz Kom
(düzenlendi)

Güncelleme:

Araba beni yormamakla beraber, güzergah olarakmecburen Niğde otobanını kullanarak gittim. Ankara'dan önceden hep otobüsle Antakya'ya giderdik. Adana tabelasına asıldıktan sonra zaten yol ayrımına kadar 550 km yol gidiyorsunuz, sonra da İskenderun tabelası olurdu. Yine tabelaları izledim sonra bir baktım premium geçirme yolundayım. 

Gittiğim gün trafik işkence gibiydi. Maltepe'den Ankara il sınırına 10,5 saatte varabildim. 1,5 saatte Sakarya derseniz varın gerisini siz hesaplayın. İstanbul - Hatay arası toplam 1,5 saatlik çay ve ihtiyaç molası verdiğim güzel bir 18 saat oldu :( Ankara'nın Samsun sapağına kadar arabada sinir krizleri geçirirken, Samsun ayrımından sonra yol aktı. 

Dönüşte de yaşadığım stresi bir ben bilirim. Maltepe'den Arsuz'a tam bir depo mazot ile gitmiştim (Ankara'ya kadar olan 10 saatlik dur kalk dahil). Dönüşte Arsuz'dan depoyu fulledim. Mazot Ankara girişinde çeyrek deponun altına düştü (Niğde otobanından alamadım, çok sıra vardı). Ankara çıkışına kadar bir tane akaryakıt istasyonu göremedim. Arabayı en ekonomik olduğu 90'a sabitleyip, klima kapalı :( bir şekilde tırsarak Ankara'yı geçtim. Son 4-5 litre mazot kala Kocalar petrolü görünce dünya benim oldu. Oradan arabanın karnını doyurduktan sonra yemek yemek niyetiyle her mola yerine girip, Karadeniz'den gelenlerin yaptığı yığılma nedeniyle elim boş ayrıldım. Dolayısıyla dün yediğim tek şey olan Adana'nın acılı kahvaltılık gözlemesi beni eve kadar yaka yaka getirdi :D 

Yine Karadeniz katılımına kadar fıstık gibi akan yol, Karadeniz katılımından sonra şişti. Kaza vs. olmamasına rağmen sabah 8'de yola çıkıp, akşam 9'da, molasız hedefime vardım. 

Bu arada termometrenin sabah 10'da 39 derece ölçtüğü sahil kenarı yerlere gitmeyin, araba da siyah olunca koltuğa yapışıyorsunuz :D

tarihinde Deniz Kom tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Hadi geçmiş olsun. Şanslısınız,  Niğde otobanından bayram nedeniyle indirimli geçiriyorlar. 

Ben trafiğe girmemek için böyle tatillerde uzun yola gideceksem bir gün geç yada erken çıkıp, dönüşte bir gün önce dönerim. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...