İçeriğe Yönlendir

2008 Mondeo 3500- 4000 Devir Arasında Bağırıyor

Mehmet Gültekin

Recommended Posts

Mehmet Gültekin

2008 mondeo titanium aracımın baskı balatası değiştikten sonra 3500 -4000 devir arasında her viteste aşırı şekilde bağırıyor ve araç hafif titriyor bu devirlerin altında ve üstünde  hiç bir problem yok nedendir bilen var mıdır? Araçtan soğuttu resmen 

Yorum bağlantısı
Umut Kaya1

Bütün mondeolar bu şekilde ise aracın motorunun karakteristiğidir yani rezonans frekansı safir o devirlerde ama sizin aracınıza özel bı durum var ise bilemiyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Gültekin

Baskı balata değiştirmeden önce bu sorun yoktu ve çok memnundum. Baskı balatayla alakalı mı yoksa değişim yapılırken birşeyler mi istenmeden zarar gördü 

Yorum bağlantısı
Umut Kaya1

Orjinal parca kullanilmadiysa bı ihtimal kavramaya sıkıntı var olabilir o devirler arası kaciriyorsa kavrama bu etken olabilir

Yorum bağlantısı
Yasin Aygün
Mehmet Gültekin yazdı:

Baskı balata değiştirmeden önce bu sorun yoktu ve çok memnundum. Baskı balatayla alakalı mı yoksa değişim yapılırken birşeyler mi istenmeden zarar gördü 

Triger deişimi, kavrama değişimi gibi işlemlerde takozlar sökülüp takıldığı için oluyor bu vibrasyon olayları. Takozlar kasıntılı takılabiliyor, yanlış takılabiliyor vs. Takozlar sağlamsa eski civata izleri takip edilerek geri takılmalı, çökme kopma gibi bir durumu varsa değiştirilmeliydi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...