İçeriğe Yönlendir

Kazaya Sebep Olup Kazaya Karışmadan Kaçan Sürücüler

Kadir Kaya29

Recommended Posts

Kadir Kaya29

https://www.sondakika.com/haber/haber-kazaya-sebep-olan-surucu-kacti-13253338/

Haberde de görüldüğü üzere böyle sözüm ona tecrübeli usta(!) bir sürü şoför var.

İzlediğimiz gördüğümüz veya şahit olduğumuz kazaların neredeyse yarısı böyle bir durum sebebiyle oluyor.

Kazaya sebebiyet ver sonra bas git.

Hatalı sollamalar, aşırı hız, yakın mesafe selektör, psikolojik baskı, bilgisizlik, sabırsızlık.

Vicdan denen olgu bazı insanlara hiç mi hiç uğramamış.

Kazaya sebebiyet verip kazadan kurtulunca iyi şoför olup ego zehirlenmesi mi yaşıyorlar?

Ya da ne yapmalı.!!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Kadir Kaya29 yazdı:

https://www.sondakika.com/haber/haber-kazaya-sebep-olan-surucu-kacti-13253338/

Haberde de görüldüğü üzere böyle sözüm ona tecrübeli usta(!) bir sürü şoför var.

İzlediğimiz gördüğümüz veya şahit olduğumuz kazaların neredeyse yarısı böyle bir durum sebebiyle oluyor.

Kazaya sebebiyet ver sonra bas git.

Hatalı sollamalar, aşırı hız, yakın mesafe selektör, psikolojik baskı, bilgisizlik, sabırsızlık.

Vicdan denen olgu bazı insanlara hiç mi hiç uğramamış.

Kazaya sebebiyet verip kazadan kurtulunca iyi şoför olup ego zehirlenmesi mi yaşıyorlar?

Ya da ne yapmalı.!!

Öncelikle vicdani eğitim çocukluk döneminden itibaren bireye yerleştirilmelidir. Bunun yanında kanunlar herkese eşit olmalı kimsenin yanına kar kalmamalı. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Böyle olaylarda olayın görüntüsü videosu olmadıktan sonra suçlama yapmamak lazım. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Sosyal medyada canlı yayın yaparken 16 yaşında kıza vuruyor arkasına bakmadan kaçıyor, kız olay yerinde ölüyor. Polis plakayı bulup gece evinden alıyor.
Belki dönse o kızı arabaya apar topar atıp yetiştirse kurtulurdu çocuk.
İki kez cinayetle yargılanması gereken bir durum bence.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Sadece makas filan da değil. Bu sabah Kağıthane TEM bağlantı yolunda sol şeritte 50 ile giden ve inatla sağa geçmeyen bir doblo yüzünden birbirimize giriyorduk 2-3 araba. Mecburen herkes sağdan soldan bi şekilde geçmeye çalışıyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sıkıştırandan kaçılmayacak aksine beter sıkıştırılacaki sonrasını kasko halleder :seytan:

Selim Bilgin yazdı:

Sadece makas filan da değil. Bu sabah Kağıthane TEM bağlantı yolunda sol şeritte 50 ile giden ve inatla sağa geçmeyen bir doblo yüzünden birbirimize giriyorduk 2-3 araba. Mecburen herkes sağdan soldan bi şekilde geçmeye çalışıyor.

trafiğin akışına uygun kullanmamakk suçtur

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Bilgin yazdı:

Sadece makas filan da değil. Bu sabah Kağıthane TEM bağlantı yolunda sol şeritte 50 ile giden

Bu mallardan her yerde var.. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
(düzenlendi)

Bir buçuk yıl önce benzer durumla karşılaştık. Kaçmadılar ama sigorta şirketine biz sebep olmadık kaskoları yok diye biz yaptık dedik dediler. İnşallah kimsenin başına gelmez ama eğer ciddi bir kaza yaparsanız hiç bir şeyiniz yoksa bile aklınızda bulunsun mutlaka ambulans çağırın tutanağı polis tutsun. Sonra daha az uğraşırsınız.

tarihinde Eyüp Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Bir buçuk yıl önce benzer durumla karşılaştık. Kaçmadılar ama sigorta şirketine biz sebep olmadık kaskoları yok diye biz yaptık dedik dediler. İnşallah kimsenin başına gelmez ama eğer ciddi bir kaza yaparsanız hiç bir şeyiniz yoksa bile aklınızda bulunsun mutlaka ambulans çağırın tutanağı polis tutsun. Sonra daha az uğraşırsınız.

Sonuc ne oldu abi . Biri akil vermistir primin yukselir ne ugrasacan falan denmiştir.
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Levent Güzelkalp yazdı:
Eyüp Çetin yazdı:

Sonuc ne oldu abi . Biri akil vermistir primin yukselir ne ugrasacan falan denmiştir.

Şu anda mahkemede. Son olarak kaza yerine gelen polislerin ifadeleri alındı ve adamın kazaya sebebiyet verdiğini, anlaşmalı olmadığını falan söylediler. Bu da bizim lehimize bir umut doğurdu. Adama dediğin gibi primleri yükselecek diye akıl veren olmuş ayrıca birileri de sigorta şirketi tüm masrafları karşılamaz üzerini siz tamamlarsınız falan demiş. Böyle bir durum işte bizim ki. Konusunu açmıştım. Sonuçlanınca yazacağım oraya.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Altındaki arabayla makas attığına mı? (Ki hiç bir arabayla makas atılmamalı)

Ters yöne döndüğüne mi?

Vurunca insanlara bir şey olmuş mu diye bakmadığına mı?

Binip arabaya kaçmasına mı?

Kaçarken yine insanları tehlikeye düşürecek şekilde ters yöne girişine mi? 

Valla hangisine yanayım bilemedim? 😳

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Eyüp Çetin yazdı:

Altındaki arabayla makas attığına mı? (Ki hiç bir arabayla makas atılmamalı)

Ters yöne döndüğüne mi?

Vurunca insanlara bir şey olmuş mu diye bakmadığına mı?

Binip arabaya kaçmasına mı?

Kaçarken yine insanları tehlikeye düşürecek şekilde ters yöne girişine mi? 

Valla hangisine yanayım bilemedim? 😳

Pislik herif çarptığı arabaya, sürücüsüne bakmıyor bile. bir de sürücü değiştirip devam ediyorlar süren pisliğin muhtemelen ehliyeti de yok

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Ehliyet yoktur, Muhtemelen çalıntı. Zaten 18 yaş altı gibi duruyorlar.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Son geri manevrada kadına çarpmadığı için şükredilmesi gerek mala gelen yerine konur Allah cana gelenden korusun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

sürücüsüne bakmıyor bile. 

İlk bakması gereken buydu. Bir keresinde arabaya arkadan çarptılar ilk işim adamlara bakmak oldu. Can her zaman daha önemli.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

https://www.milliyet.com.tr/milliyet-tv/genc-kadin-trafikte-dehseti-yasadi-yer-istanbul-video-6429871

Ne yapmalı valla insanın aklı mantığı almıyor trafik sizin kadar hassas düşünenlerin yeri olsa keşke 

Kazada önce arabaya bakan varlıklarla aynı yollarda araç kullanıyor olmaktan o kadar üzgünüm ki...

Daha geçen gün tam da böyle bir ticarinin sürücüsü "makaslarken" yol vermediğim için arıza çıkarttı. Önümü kesti, yaklaşık 50 cmlik bir cop alıp indi üzerime gelmeye başladı. Elimde beyzbol sopası ile indim, gidip kendini aracına kilitleyip pati çekerek kaçtı. Bazılarını gerçekten dövmek gerek...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

beyzbol sopası

servise gelen araçlarda standart donanım

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

servise gelen araçlarda standart donanım

Abi kendisine bakıp "olmazsan olmaz" diye şarkı söylüyorum :D 

Çok kez kavgadan kurtarmışlığı var. Gören 3-5 kere düşünüyor "ne halt ediyorum ben" diye. Bir ara pembe bir tofaş sürücüsü solu kapatmış 70'le falan yaylana yaylana gidiyor, selektör yaptım bir kaç kez, yol vermedi. Sağı da boş, korna çaldım aynaya baksın diye, adam sol şeritte durdu. Bende arkasında durdum, ekmek bıçağını kapıp "keserim lan seni diye bağırarak" bana doğru geliyordu ki beyzbol sopasını görünce önce bıçak kayboldu, sonra adam, sonra pembe tofaş :D 

İlaveten, ben bir tofaşın o kadar seri hızlanabildiğini bilmezdim. Baya drag yaptı herif :D 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

https://www.milliyet.com.tr/milliyet-tv/genc-kadin-trafikte-dehseti-yasadi-yer-istanbul-video-6429871

Ne yapmalı valla insanın aklı mantığı almıyor trafik sizin kadar hassas düşünenlerin yeri olsa keşke 

Size "eski" meslektaş tavsiyesi, camlarınıza film çektirin. Magandacıklarımız sürücünün kadın olduğunu görünce daha da magandalaşıyorlar... Bir de arka camında tuğra dahil bilimum sticker olan hafif ticari ve tofaş grubundan uzak durmak gerekiyor. 

Çağlar abiden ödünç aldığım vesile ile; eğitim şart. İşin ilginç yanı, köpekler 6 haftada temel itaat ve tuvalet eğitimlerini tamamlayabiliyorken bazıları 60 yılda insan olmayı öğrenemiyor...

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Murat Sahın yazdı:

Size "eski" meslektaş tavsiyesi, camlarınıza film çektirin. Magandacıklarımız sürücünün kadın olduğunu görünce daha da magandalaşıyorlar... Bir de arka camında tuğra dahil bilimum sticker olan hafif ticari ve tofaş grubundan uzak durmak gerekiyor. 

Çağlar abiden ödünç aldığım vesile ile; eğitim şart. İşin ilginç yanı, köpekler 6 haftada temel itaat ve tuvalet eğitimlerini tamamlayabiliyorken bazıları 60 yılda insan olmayı öğrenemiyor...

Benim araçlarımda hep film oluyor buna rağmen sıkıştıranlar olduğunda aracın cüssesi yetiyorsa ben de onları sıkıştırıyorum beyinleri olmasa da malları tatlı arabalarına kıyamıyorlar. Bir iki tane yakalarsam pataklarım diye bağıran oldu arkamdan ama yakalayamadılar. O zaman gençtik şimdi gidiyorum sakin sakin karışan eden olmuyor. Tabi ki beyzbol sopam yok olsa da iddiam olamayacağı için 😀 pasif kullanıyorum ortalık manyak dolu camlarım kapalı çok sinirlenirsem içerden kendi kendime bağırıp çağırıyorum o kadar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Sahın yazdı:

köpekler 6 haftada temel itaat ve tuvalet eğitimlerini tamamlayabiliyorken bazıları 60 yılda insan olmayı öğrenemiyor...

@Çağlar Bayurda bir köpek var. çoğundan akıllı ya.. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

İnsanların eğitimini artıramadığımıza göre, her türlü suçun cezası caydırıcı olacak şekilde arttırılmalı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...