İçeriğe Yönlendir

2016 Dizel Focus Anahtarın Dönmemesi

Kamil Dede

Recommended Posts

Kamil Dede

merhaba arkadaşlar arabam 2016 model 1,6 dizel manuel focus arabayı son günlerde çalıştırırken ilk bindiğimde vitesi boşa alıp anahtarı ikinci seviyeye getiriyorum ekrandaki ışıklar sönünceye kadar bekliyorum sonra debriyaj ve firene basıp çalıştırmak istiyorum fakat anahtar dönmüyor bunu bi kaç defa yapınca çalışıyor bazen 10 15 defa yapmam gerekiyor bazen ilk seferde çalışıyor bu sabah işe gelince bi kaç kez denedim anahtarı hızlı olarak ikinci seviyeye getirirsem sorun yaşıyorum fakat daha yavaş olarak ikinci seviyeye getirirsem direk çalışıyor böyle bi durum ile karşılaşan oldu mu daha önce 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kamil Dede yazdı:

bi kaç kez denedim anahtarı hızlı olarak ikinci seviyeye getirirsem sorun yaşıyorum fakat daha yavaş olarak ikinci seviyeye getirirsem direk çalışıyor böyle bi durum ile karşılaşan oldu mu daha önce 

Anahtar göbeğindeki yağ katılaşmış ve parçaları sıkıyor bence. 

Söküp temizlenip yeniden uygun yağ ile yağlanmalı. 

Yorum bağlantısı
Kamil Dede

anahtarın göbeğe girip çıkmasında en ufak bi sorun yok çalıştırmak için 2. kademeden sonra çevirince dönmüyor veya direk ışıklar sönmeden çalıştırmaya kalkınca da dönmüyor sistem araç güvenliği için kendini kilitliyor olabilir diye düşündüm 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Kamil Dede yazdı:

sistem araç güvenliği için kendini kilitliyor olabilir diye düşündüm 

öyle düşünceli bir parça değil kontak göbeği, kapı kilidi gibi mekanik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...