İçeriğe Yönlendir

Arıza Lambası Yanıyor Gaz Yemiyor

Seyit Boydak

Recommended Posts

Seyit Boydak

S.a arkadaşlar benim sorunum daha öncede yazdım araç 2 de veya 3 de hızlanırken araç gaz kesip arıza lambası yakıyor rolantide çalışıp gaz yemiyor.Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeliyor.Aracı cihaza bağladıgımızda arıza kodu vermiyor.Ustalar kimi turbo sökülecek diyor kimi enjektör ve tesisata bakılması lazım diyor.Kimiside pompa basınç ve rail basınç sensörü değişecek diyor.Ama kesin şundan diyen yok.Ben hepsi ayrı bişey söyleyince güvenemiyorum.Araçda soğudum bir daha connetmi asla.Araç 110luk 180 binde bakımları tam filtreler ve triger yeni değişti.Yardımcı olan olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Problem araca özgü birşey değil kaya gibi araba. Sıkıntı okunamayan arıza kodu. Basit bir hortum yırtılması da olabilir babamın başına geldi söylediğiniz şey. Universal cihazlar okumuyor bazı kodları.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Seyit Boydak yazdı:

kimi turbo sökülecek diyor

ekranı mı parçalasam kendimimi bilemedim.... kombi ustası mı ? domates/patates manavı mıdır nedir...

bakımları tam olan bu motorun kızdırma bujilerini en son kim ne zaman kontrol etti?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Seyit Boydak

mehmet bey arıza koduna ford tamiri yapan usta ford araçların arızasına baktıkları cihazla baktığını söyledi.

çagatay bey dediğim gibi araca sadece ford yapan özel serviste cihazla baktılar.Eğerki cihaz forda özel değilse bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

obd den bağlanınca motorla sohbet edilmez, herşeyi hemen söylemez. cihaz ustasının elinde bir araçtır, yoksa her havya alan bilgisayar imal ederdi. kızdırma bujileri sökülüp kontrol edilecek, 5 dak lık bir işlem, öncelikle,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Seyit Boydak

çağlar bey kızdırma bujilerini ben değiştirmedim.Önceki sahibi ne zaman değiştirdi bilmiyorum,ilk işim kızdırma bujilerini değiştirmek olacak yalnız bu arızayı bujiler yaparmı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arıza lambası yakıyorsa kod da bırakıyordur. Ancak her cihaz okuyamıyor. 

Yanan lamba genel amaçlı arıza lambası mı. yoksa Isıtma bujisi lambası mı ?

Gerçi tarifi Çağlar yakalamış, ısıtma bujisi arızasına benziyor. 

Yorum bağlantısı
Seyit Boydak

Olmadı yetkili servise götürüp baktıracağım.Ama onlarında pek çözebileceğine inancım yok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Seyit Boydak yazdı:

yalnız bu arızayı bujiler yaparmı.

klasik buji arızası tarifi bu... aynen de böyle yapar, turboyu enjektörü indirmeden de önce bunlara bakar, motor ustaları, manavları bilmem. Allah sabır versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Seyit Boydak

Mehmet bey yanan lamba saatin sol tarafındaki dişli gibi olan lamba.İnanın ben kendimde sanayiciyim ama doğru düzgün işden anlayan usta yok.4 tane usta dolaştım aklım almıyor nasıl arıza kodu vermiyor.Ustaların 2 si arkadaşım 

Hepinize ayrı ayrı teşekkür  ediyorum ilginiz için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Siz bujileri değiştirin.. Sağlamsa da zarar ettirmez.. geciktikçe de sökülemez olur. Ucuz zaten. UcuzDU daha doğrusu.. 

Yorum bağlantısı
Seyit Boydak

Çağlar bey turbo ,enjektörlerden olduğuna bende ihtimal vermiyorum ellettirmemde,yalnız internette okudum rail müşürü bu gibi sorunlara sebep veriyormuş.Bujilerle beraber rail müşürünüde değiştirmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Seyit Boydak
Mehmet Ozyurek yazdı:

Siz bujileri değiştirin.. Sağlamsa da zarar ettirmez.. geciktikçe de sökülemez olur. Ucuz zaten. UcuzDU daha doğrusu.. 

İlginiz için teşekkür  ederim mehmet bey.Bujileri hemen değiştireceğim.Fiyatı hiç önemli değil yeterki sorunum çözülsün ben aracı zevkle aldım binmek için.Böyle sıkıntılar çözülmedimi inanın araçtan soğuyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar bey turbo ,enjektörlerden olduğuna bende ihtimal vermiyorum ellettirmemde,yalnız internette okudum rail müşürü bu gibi sorunlara sebep veriyormuş.Bujilerle beraber rail müşürünüde değiştirmeyi düşünüyorum.

Enjektör olsa başka belirti de verirdi.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Seyit Boydak yazdı:

parça tek tek değşip sonuca bakılmaz ise o çok yanıltır, 5 ayrı yerin arızası  aynı belitirtiyi gösterebilir motorda, ancak gidip hepsini bürden değişmek anlamsız olur.

Yorum bağlantısı
Seyit Boydak
Mehmet Ozyurek yazdı:

Enjektör olsa başka belirti de verirdi.

Aracın başka hiçbir sıkıntısı yok .Çekişi ,çalışması ,sesi bana göre gayet güzel.Yalnız çağlar beyin dediği olma ihtimali olabilir havalar soğukken araç bazen birden almıyordu.

Çağlar Bayur yazdı:

parça tek tek değşip sonuca bakılmaz ise o çok yanıltır, 5 ayrı yerin arızası  aynı belitirtiyi gösterebilir motorda, ancak gidip hepsini bürden değişmek anlamsız olur.

Teşekkür ederim çağlar bey .Siz benim ustalardan daha iyisiniz.Bujileri hemen değiştiriyorum.Hayret o kadar ustaya gittim hiç biri bana buji demedi.

Yorum bağlantısı
Seyit Boydak

Çağlar bey mahsuru yoksa ne işle meşgulsunuz sorabilirmiyim.Gerçekten bu gurub için sizler değerlisiniz.Tabiki kesinliklr öbür cevap yazan arkadaşlarda .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Seyit Boydak yazdı:

Çağlar bey mahsuru yoksa ne işle meşgulsunuz sorabilirmiyim.Gerçekten bu gurub için sizler değerlisiniz.Tabiki kesinliklr öbür cevap yazan arkadaşlarda .

estağfurullaf, fordçuyum :) servis yönettim. emmi gibi yapmazdık ama işi yapar parayı alırdık, emmi parayı alıyor polçiyei kesiyor sonra ara ki bulasın :rofl:

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Seyit Boydak
Çağlar Bayur yazdı:

estağfurullaf, fordçuyum :) servis yönettim. emmi gibi yapmazdık ama işi yapar parayı alırdık, emmi parayı alıyor polçiyei kesiyor sonra ara ki bulasın :rofl:

Anladığım kadarıyla emekliye ayırdınız kendinizi.Ben nerdeyse 20 yıllık ford mondeo kullanıcısıyım.1 senedir connet kullanıyorum keşke sizin gibi işini bilen insanlara iş yaptıra bilsek.Şimdi para ön pilanda onada razıyız da sorunu bari çözseler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Seyit Boydak yazdı:

Anladığım kadarıyla emekliye ayırdınız kendinizi.Ben nerdeyse 20 yıllık ford mondeo kullanıcısıyım.1 senedir connet kullanıyorum keşke sizin gibi işini bilen insanlara iş yaptıra bilsek.Şimdi para ön pilanda onada razıyız da sorunu bari çözseler.

kendi arabamı beyinciye giderken yoldan zor yakaladım, teker bilya arızası için beyinciye gidecek dediler, hepimiz aynı mağduruz.. usta işi çok zor bilirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Seyit Boydak
Çağlar Bayur yazdı:

kendi arabamı beyinciye giderken yoldan zor yakaladım, teker bilya arızası için beyinciye gidecek dediler, hepimiz aynı mağduruz.. usta işi çok zor bilirim

Olaya bak gülmemek elde değil.Benim şu anki durumumda bunda farklı değil.😃

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
estağfurullaf, fordçuyum [emoji4] servis yönettim. emmi gibi yapmazdık ama işi yapar parayı alırdık, emmi parayı alıyor polçiyei kesiyor sonra ara ki bulasın :rofl:

Ahaha.
Asıl bizim iş poliçeyi kesince başlıyor.
Poliçeyi herkes keser. Sigortambilmemne.kom da kesiyor.
Gecenin 3 ünde sabahın 5 inde hizmet veren benim ya [emoji28]
150tl olan havaakışmetre arızası için 23bin TL harcayan var burada

Hep senin canı tezliğinden [emoji28][emoji28]
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Seyit Boydak
Servet Aydın yazdı:

150tl olan havaakışmetre arızası için 23bin TL harcayan var burada

Allah esirgesin evlerden ırak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...