İçeriğe Yönlendir

Artvin Tünel İçinde Kaza

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Metin Akbal yazdı:

Bugün izledim. Ne denir aklım almıyor ki. Bile bile ölüme gitmek.

her gün yüzlercesi var. korna çalıp uyarınca dayılanırlar. nooluyo diye hareket çekerler. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

@Metin Akbal hoca bunlara “mallık” diyordu. Ne kadar haklı. 

Böyle yaratıkların bırakın ehliyet alması sadece nefes alması gerekir. O "mal" dediklerimiz bile insanlık için bunlardan yararlı!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Kamyon şoförü bunu görüp frene basıp sağa yanaşıyor. Bu hala geçmeye çalışıyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Fren pedalını kullanmak bizim millette zayıflık olarak algılanıyor. Azrail selam çakmış bas frene geç şeridine daha ne zorluyorsun yazık vallahi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

Resmen azrail direksiyona geçmiş.

İki kamyonu birden, tünel içinde, hem de virajda karşıyı görmeden sollamak nedir ya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Tircilari Allah korumuş 

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Videoyu izleyince tüneli tek gidiş olduğunu düşünerek gittiği aklıma geldi.  O yolu bilmiyorum ancak bilr bilr çift yönlü tünelde kimse böyle sollama yapmaz. Yapmamalı. 

Yorum bağlantısı
Yılmaz Er

O yolu en az 20-30 kez kullandım. Artvin sahilden başlayıp Erzurum'a kadar giden yolda 50den fazla tünel var. Hepsi çift yönlü. Tek yönlü Hopa tüneli hariç. O yollardan geçerken bu şekilde hatalı sollamaya çıkan bir sürü araç var. Zaten kamyon tir yoğunluğu olan bir yol. Allah'a emanet çıkıyor herkes. Malum oralarda barajlar yapılıyor. En çok sollamaya çıkan o baraja işçi taşıyan minibüsler. Beni gördüğü halde sollamaya çıkan minibüsçü gördüm.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Yılmaz Er yazdı:

O yolu en az 20-30 kez kullandım. Artvin sahilden başlayıp Erzurum'a kadar giden yolda 50den fazla tünel var. Hepsi çift yönlü. Tek yönlü Hopa tüneli hariç. O yollardan geçerken bu şekilde hatalı sollamaya çıkan bir sürü araç var. Zaten kamyon tir yoğunluğu olan bir yol. Allah'a emanet çıkıyor herkes. Malum oralarda barajlar yapılıyor. En çok sollamaya çıkan o baraja işçi taşıyan minibüsler. Beni gördüğü halde sollamaya çıkan minibüsçü gördüm.

Solladığı kamyonun arkasındaki kamyonu da sollamış.

iki ihtimal var. Tüneli bölünmüş yol sanıp soldan rahat rahat gidiyor, ya da canına susamış. İlk ihtimalde ne tabelalara bakmış ne de yoldaki çizgilerine

Araba da auris imiş 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

fren kullansa kamyon neredeyse durmuş zaten, kendi de rahatlıkla durabilir aslında

Yorum bağlantısı
Yılmaz Er

Solladığı kamyonun arkasındaki kamyonu da sollamış.

iki ihtimal var. Tüneli bölünmüş yol sanıp soldan rahat rahat gidiyor, ya da canına susamış. İlk ihtimalde ne tabelalara bakmış ne de yoldaki çizgilerine

Araba da auris imiş 
Açıkçası yolu bölünmüş yol olarak görmesinin imkanı yok çünkü o bahsettiğim arada bütün yol ve tüneller tek gidiş ve gelişten oluşuyor. Bu bildiğin canına susamış. Yol boyunca ve tünellerde çizgiler bariz ve sollama yapılamaz levhaları da var.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Videoyu izleyince tüneli tek gidiş olduğunu düşünerek gittiği aklıma geldi.  O yolu bilmiyorum ancak bilr bilr çift yönlü tünelde kimse böyle sollama yapmaz. Yapmamalı. 
Trafik kuralları ve işaretleri bunun için var abi. Yoldaki kalın 2 beyaz çizgiyi gözleri görmüyor muydu?
Allah korumuş yine birşeyleri yokmuş ama cahillik cesarete gebe. Yazık
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mehmet Göktürk yazdı:

her gün yüzlercesi var. korna çalıp uyarınca dayılanırlar. nooluyo diye hareket çekerler. 

Şimdi twitterde gördüm artık farklı milletleri de trafikte uyarınca sataşmaya başlamışlar, iki kişiyi bıçaklamışlar sürü halinde. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ölmek istersen daha kolay yolları var. Orada Deriner barajı var en azından arabanla kendini oradan atabilirsin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ölmek istersen daha kolay yolları var. Orada Deriner barajı var en azından arabanla kendini oradan atabilirsin.

Haklısın. Kamyoncuya neden bulaşıyorsun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Neyse ki karşıdan gelen de kamyonmuş. Otomobil olsa kafa kafaya girip başkalarına da zarar verirdi. Nasıl br kafa var bu insanlarda, anlamak çok zor. Ama sağ kurtulduğu için huyundan vazgeçeceğini sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Sıkışacağını anlayınca frene basmış gibi algıladım.🤔 frene basmasa en azından sağdakini sıyırabilir miydi? Tabi bunlar birer ihtimal. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ercüment Yıldırım yazdı:

Trafik kuralları ve işaretleri bunun için var abi. Yoldaki kalın 2 beyaz çizgiyi gözleri görmüyor muydu?
Allah korumuş yine birşeyleri yokmuş ama cahillik cesarete gebe. Yazık

Bazen işaretler de anlamsız oluyor. İki yıl önce maraş'tan afşine gittim. Orada da iki tünel var , tek yönlü. Sabah giderken tünelin birinde çalışma varmış , diğeri kapalıydı. Akşam dönerken çalışmayı bitirmişler tüneli yeni açmışlar sanırım ve tabela yok, işaret , duba filan koymamışlar. Ben sabahki gibi tünele yöneldim , hızım fazla değildi, oradaki işçiler baktım koşturup el sallıyorlar. Hemen anladım ve tünele girmeden geri vitese alıp çıktım. İyiki karşıdan araç gelmedi  İşçinin biri geldi, dedim neden işaret koymadınız, işimiz yeni bitti filan dedi. Baya kızmıştım.  

Ülkemizde ne yazık ki en ucuz şey insan hayatı. Birşeyler olmadan önlem alınmıyor maalesef. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Bazen işaretler de anlamsız oluyor. İki yıl önce maraş'tan afşine gittim. Orada da iki tünel var , tek yönlü. Sabah giderken tünelin birinde çalışma varmış , diğeri kapalıydı. Akşam dönerken çalışmayı bitirmişler tüneli yeni açmışlar sanırım ve tabela yok, işaret , duba filan koymamışlar. Ben sabahki gibi tünele yöneldim , hızım fazla değildi, oradaki işçiler baktım koşturup el sallıyorlar. Hemen anladım ve tünele girmeden geri vitese alıp çıktım. İyiki karşıdan araç gelmedi  İşçinin biri geldi, dedim neden işaret koymadınız, işimiz yeni bitti filan dedi. Baya kızmıştım.  

Ülkemizde ne yazık ki en ucuz şey insan hayatı. Birşeyler olmadan önlem alınmıyor maalesef. 
Abi senin ki doğrudan ihmal. Allah korumuş
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Ehliyet sınavlarında kuralları sıkı sıkı uyguluyorum diye beni usta öğreticiler ve kurs sahipleri hiç sevmez. Benim kuralları sıkı sıkı uygulamamin nedeni işte bu yukardaki video... Ama gel gelelim bunu başta sürücü kurslarına, usta öğreticilere, adaylara ve maalesef ki sınav görevinde görev alan öğretmenlere anlatmak çok ama çok zorrr...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...