İçeriğe Yönlendir

Porsche ye Arkadan Çarpan Araç

Coşkun Basan

Recommended Posts

Coşkun Basan

İnstagram da bu resime denk geldim porsche ye arkadan çarpmış lar arkadan çarpan aracın sadece trafik sigortası var diyelim sonuç ne olur yasal süreç ne şekilde işler. Screenshot_20210719-104114_Instagram.jpg

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Trafik sigortası limiti kadar öder. Kalan bedel için arkadan çarpan aracın sürücüsüne icra/mahkeme yoluyla sağlam tazminat çıkar.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Zts sadece teminat üst limiti olan 43 bin TL’yi karşılar. Kalanı için kasko ve imm gerekir. O da yoksa cepten. Karşı tarafın kaskosu ödeme yaparsa rücu eder.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Trafik sigortası hariç poliçesi olmayanı Allah esirgesin.. 

Trafik sigortası bu araca sadece 43,000 lira ödeme yapar.

Bu aracın hasarı 43,000 liradan yüksek ise, artan kısım için mağdur araç sahibi veya varsa mağdur aracın kasko şirketi çarpan araç sahibine/sürücüsüne rücu eder. 

Bu gibi durumlar için, kasko poliçelerindeki ihtiyari mali mesuliyeti yüksek tutmaya özen gösteriyoruz. 

Kasko tercih edilmiyorsa, trafik poliçesine ek teminat olarak eklenmesini tavsiye ediyoruz. Bunun da yetersiz geleceğini düşündüğümüzde haricen ihtiyari mali mesuliyet poliçeleri yapıyoruz. 

Trafik sigortası teminat limiti şu şekilde.. 

Araç başına maddi tazminat 43,000

Kaza başına maddi tazminat 86,000 lira. 

Sağlık giderleri kişi başına 430,000

Sağlık giderleri kaza başına 2,150,000

Sakatlanma ve ölüm kişi başına 430,000

Sakatlanma ve ölüm kaza başına 2,150,000

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu gibi durumlar için, kasko poliçelerindeki ihtiyari mali mesuliyeti yüksek tutmaya özen gösteriyoruz. 

Sinirsiz olması iyidir. Yoksa ömür boyu binemeyecegimiz porsche için öder dururuz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Serkan Maden yazdı:

Sinirsiz olması iyidir. Yoksa ömür boyu binemeyecegimiz porsche için öder dururuz.

imm çözümü kolaydır. 

Yeterki sigortalı almak istesin.. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Üst paket passat olmuş 1 milyon günümüzde. Ben imm1 milyon tutuyorum ama yollar 2-3 milyonluk arabalarla dolu Allah çarptırmasın 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Üst paket passat olmuş 1 milyon günümüzde. Ben imm1 milyon tutuyorum ama yollar 2-3 milyonluk arabalarla dolu Allah çarptırmasın 

Ucuz teminattır.. Artırın bence. Poliçe vadesi içinde de mümkündür. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

imm çözümü kolaydır. 

Yeterki sigortalı almak istesin.. 

imm artırmak çok cüzi idi. Hatta bu kadar ucuz ise kesin biz başka bir şeyle karıştırıyoruz bunu diye düşünmüştüm. Karşı tarafa verdiğimiz hasarı karşılama miktarı olamaz demiştim. O kadar düşüktü yani ücreti. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

imm artırmak çok cüzi idi. Hatta bu kadar ucuz ise kesin biz başka bir şeyle karıştırıyoruz bunu diye düşünmüştüm. Karşı tarafa verdiğimiz hasarı karşılama miktarı olamaz demiştim. O kadar düşüktü yani ücreti. 

Sebebi şu.. 

Yüksek bedelli hasarlar çok olmuyor.. 

Örnek ilk 100 bin lirayı almak 100 lira ise, 100 bin lirayı 1 milyona çıkarmak 60 liradır. 2 milyona çıkarmak 80 liradır gibi.. 

Ancak bu yüksek bedelli hasarlar olmuyor anlamına gelmiyor tabi. 

Ben meslek hayatımda çok defa rastladım. 

Teminatı yüksek olması sebebiyle karşı tarafın hasarından hiç haberi olmayanlar da oldu, hayatı kararanlar da oldu. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Önceden porsche falan görünce sesini duymak için yanaşıyorduk, artık yanaşmıyoruz. 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sebebi şu.. 

Yüksek bedelli hasarlar çok olmuyor.. 

Örnek ilk 100 bin lirayı almak 100 lira ise, 100 bin lirayı 1 milyona çıkarmak 60 liradır. 2 milyona çıkarmak 80 liradır gibi.. 

Ancak bu yüksek bedelli hasarlar olmuyor anlamına gelmiyor tabi. 

Ben meslek hayatımda çok defa rastladım. 

Teminatı yüksek olması sebebiyle karşı tarafın hasarından hiç haberi olmayanlar da oldu, hayatı kararanlar da oldu. 

Peki yüksek tuttuk fotoğraftaki gibi porsche ile karşılaştık allahım evlerden arabalardan uzak tutsun :) 

İmm gereği kaskodan ödeme yapıldı ve tekrar poliçe yenileme zamanında kasko poliçe fiyatımız normalde 1600 ise normal hasarlı kazadan dolayı 2000 olacaksa porsche ile karşılaştığımızdan dolayı 3000 tl gibi mi öderiz yoksa yine 2000 mi? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Peki yüksek tuttuk fotoğraftaki gibi porsche ile karşılaştık allahım evlerden arabalardan uzak tutsun [emoji4] 
İmm gereği kaskodan ödeme yapıldı ve tekrar poliçe yenileme zamanında kasko poliçe fiyatımız normalde 1600 ise normal hasarlı kazadan dolayı 2000 olacaksa porsche ile karşılaştığımızdan dolayı 3000 tl gibi mi öderiz yoksa yine 2000 mi? 

2000 olur.
Ama acentenin o yılı gider [emoji28]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

2000 olur.
Ama acentenin o yılı gider emoji28.png

Acenteye ne oluyor ki?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Köksal Yılmaz yazdı:

Acenteye ne oluyor ki?

Kim zararlı çalışan birini ödül verir.. :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Arif Aykın yazdı:

Peki yüksek tuttuk fotoğraftaki gibi porsche ile karşılaştık allahım evlerden arabalardan uzak tutsun :) 

Hanım gebelik sürecinde 3 kere hafif kaza yaptı. En ağırında tampon ve bir far değişti çamurluk boyandı. Diğer ikisinde çamurluk boyandı ve birkaç plastik tamiri yapıldı. Bir tane de ben çatlamış stop lambasını değiştim. Sonraki sene aynı kasko firması haricinde kimse kasko yapmak istemedi. 15-20bin tl’li rakamlar havada uçuştu. 6 bine yine aynı kasko firması olan axa’dan yapmıştım kaskoyu. Başka da seçenek yoktu. Acayip rakamlar çıkardılar karşıma. Hem de toplam tramer 11bin tl gibi bir şeydi

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kim zararlı çalışan birini ödül verir.. :)

Mantıksız ama mantıklı :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hanım gebelik sürecinde 3 kere hafif kaza yaptı. En ağırında tampon ve bir far değişti çamurluk boyandı. Diğer ikisinde çamurluk boyandı ve birkaç plastik tamiri yapıldı. Bir tane de ben çatlamış stop lambasını değiştim. Sonraki sene aynı kasko firması haricinde kimse kasko yapmak istemedi. 15-20bin tl’li rakamlar havada uçuştu. 6 bine yine aynı kasko firması olan axa’dan yapmıştım kaskoyu. Başka da seçenek yoktu. Acayip rakamlar çıkardılar karşıma. Hem de toplam tramer 11bin tl gibi bir şeydi

Sizin açınızdan hasarın yüksekliğinden ziyade sayısı önemlidir.. 

3 hasar genelde poliçe fesih sebebidir. 

Bu gibi durumlarda nasıl olsa bozuldu kasko diye ufak tefek şeylere dosya açtırmayın. 

Tek hasarı şirket anlayışla karşılar.. Bazı durumlarda indirimi de bozmaz. 

Teknik olarak bozar ama prim olarak bozmaz. Kazadır olur der.. Ama bir poliçe döneminde 3 hasar alanı kimse istemez.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu gibi durumlarda nasıl olsa bozuldu kasko diye ufak tefek şeylere dosya açtırmayın. 

Teknik olarak bozar ama prim olarak bozmaz. Kazadır olur der.. Ama bir poliçe döneminde 3 hasar alanı kimse istemez.. 

Kaza gibi kaza denecek bir kaza yapsam 30-40 bin masraf çıkıyor. Ben ufak ufak 11bin tl çıkartmışım. İkisi aynı olmamalı. Tamam sayısı da önemli ama o sıra gerçekten sigortaların kötü yüzüyle karşılaştım. Anadolu sigorta 18bin tl demişti hiç unutmam :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kaza gibi kaza denecek bir kaza yapsam 30-40 bin masraf çıkıyor. Ben ufak ufak 11bin tl çıkartmışım. İkisi aynı olmamalı. Tamam sayısı da önemli ama o sıra gerçekten sigortaların kötü yüzüyle karşılaştım. Anadolu sigorta 18bin tl demişti hiç unutmam :) 

Potansiyel var bunda, uzak duralım demişler

18 bin fiyat vermek, ben seni istemiyorum demenin kibarcası işte  :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Babam her kasko dönemi ufak tefek problem varsa kaskodan mini onarım yaptırırdı. Ankara sigorta vardı o zamanlar bunların hepsini çarpma olarak işlemişti ve Ankara sigorta hariç diğer firmalar çok fazla teklif veriyorlardı o da mecburen Ankara sigortadan devam ediyordu. Bu da ahlaksız bir pazarlama yöntemi bence hem onarım hakkı veriyorsun hem de zarar yazıyorsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Babam her kasko dönemi ufak tefek problem varsa kaskodan mini onarım yaptırırdı. Ankara sigorta vardı o zamanlar bunların hepsini çarpma olarak işlemişti ve Ankara sigorta hariç diğer firmalar çok fazla teklif veriyorlardı o da mecburen Ankara sigortadan devam ediyordu. Bu da ahlaksız bir pazarlama yöntemi bence hem onarım hakkı veriyorsun hem de zarar yazıyorsun 

Mini onarımı bazı şirketler yazmaz. Yazmayana yönelmek gerek.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Adamlar rakama değil müşteri profiline bakmışlar, yaptıkları yapabileceklerinin garantisi demişler. Ticari olarak belki doğru ama insancıl değil.

Birde firmaya baktım şaşırmadım desem yalan olur. Kasko yapan firma Axa imiş. Fransada Ermenilere tazminat ödeme meselesinden dolayı en düşük trafik sigortası teklifini vermesine rağmen yıllardır benim için yok hükmündedir. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mahmut Yıldız yazdı:

Önceden porsche falan görünce sesini duymak için yanaşıyorduk, artık yanaşmıyoruz. 

Uno ile giderken önüme düştü bir Porsche, yakından incelemek istedim sonra aklıma bu fren yaparsa sela verdirir deyip vazgeçtim 😀

Mehmet Ozyurek yazdı:

Anadolu iyi beni şutlamamış o zaman, gerçi hep karşı tarafta kusur çıktı belki ondandır 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yolda lüks araç görürsem şerit değiştiririm yol değiştiririm U dönüşü yaparım ilk sapaktan çıkarım takip mesafesini 10 15 kat kadar açarım araya diğer araçların girmesine müsade ederim benzinliğe dönerim hiç birini yapamıyorsam ölü taklidi yaparım.

İnşallah Porsche Focus un önüne falan kırmıştır diye de ekleme yapayım.

• Beğen 3
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...