İçeriğe Yönlendir

Porsche ye Arkadan Çarpan Araç

Coşkun Basan

Recommended Posts

Coşkun Basan

Demek ki lüks aracın şeridinde bile gitmemek gerekmiş [emoji121]
Önüm arkam sağım solum sobe [emoji2] gibi bişey
Allah esirgesin

Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Mert Gulkokan yazdı:

Allianzda imm en fazla 2.5 milyon bende 2.5 yaptırıyorum ama arkadaşım sınırsız olması için anadolu yaptırıyor mesela

Bende anadolu yaptırıyorum ama benim sigortacı o sınırsız da 2.5 milyon ile sınırlı diyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)
Coşkun Basan yazdı:

İnstagram da bu resime denk geldim porsche ye arkadan çarpmış lar arkadan çarpan aracın sadece trafik sigortası var diyelim sonuç ne olur yasal süreç ne şekilde işler. Screenshot_20210719-104114_Instagram.jpg

İki gün önce (Cumartesi günü) Adapazarında oldu bu kaza. (Adapazarı-Düzce istikameti D100 karayolu)

Yanından geçtim.

4 arabanın karıştığı zincirleme bi kazaydi. Beyaz arabaya da arkadan vurduklari için o da önündekine vurdu.

Her iki tarafa da geçmiş olsun. Kasko yaptırmak şart olmasına şart ama bu araba fiyatlarında yapılacak kasko ne kadar hasarı karşılayacak ?

Ya da ne kadarlık kasko yapılmalı?

2 milyon, 3 milyon tl araçlar var piyasada. 

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
ekleme.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Gulkokan yazdı:

Allianzda imm en fazla 2.5 milyon bende 2.5 yaptırıyorum ama arkadaşım sınırsız olması için anadolu yaptırıyor mesela

Ya isim vermeyi pek sevmem ama isim zikredilince mecbur kaldım.. 

Hiç biri tam poliçe yapmıyor. tam hizmet vermiyor.. Allianz imm yi en fazla 2,5 veriyor ama 20 günde pert hasarını ödüyor.. Son iki ayda iki pertim oldu biri 20 günde diğeri 30 günde ödemesini aldı. 1 dakkada hastane provizyonu, 4 dakkada cam onayı veriyor. 

Anadoludan Selçuğun arabaya almayı düşündüğümüzün 20 eksiğini 70 günde aldık.. onu da üç defa itiraz dilekçesi yazarak, twitter, şikayet var, instagram'dan hak arayarak.. en son tesadüfen ceoa ulaşarak yapabildik.. Yani veririm demekle, vermek arasında dağlar kadar fark oluşuyor. 

Bence 2,5 milyon gayet yeterli bir rakam.. 4 milyonluk araca çarpıp pert etsek, onun hurdası zaten en az 2 milyon eder.  Geriye ödememiz gereken 2 milyon kalır. Onu da öderiz.. 

Ha illaki sınırsız istenirse onu da 200 liraya çözeriz.. Sıkıntı yok. 

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Peki e devlette kasko poliçelerinde hasar dosyası görülüyor geçen sene mini onarımdan yaptırdığım yer fakat ücret yazmıyor sorgulama esnasında bu durum mesaj ile geliyor mu @Mehmet OzyurekAbi, eğer geliyorsa benden önceki Sahibi her sene biryerlerini mini onarıl vasıtasıyla işlem yaptırmış sorgulamada tek dolu hasarı çıkmıştı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Peki e devlette kasko poliçelerinde hasar dosyası görülüyor geçen sene mini onarımdan yaptırdığım yer fakat ücret yazmıyor sorgulama esnasında bu durum mesaj ile geliyor mu [mention=23]Mehmet Ozyurek[/mention]Abi, eğer geliyorsa benden önceki Sahibi her sene biryerlerini mini onarıl vasıtasıyla işlem yaptırmış sorgulamada tek dolu hasarı çıkmıştı.

Şirkete göre değişir Arif.
Mesela Allianz’da rakamsız da görülmez diye biliyorum. Tecrübe eden yazabilir.
Başka bir şirkette hem hasar hem rakamı görünür, yenilemede sadece kendi yenilerse indirimi bozulmaz gibi çoğu şirketin davranışı farklıdır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Porsche'nin arka tekerde hasar mı var yoksa yukarı kalktığı için mi böyle görünüyor acaba?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Şirkete göre değişir Arif.
Mesela Allianz’da rakamsız da görülmez diye biliyorum. Tecrübe eden yazabilir.
Başka bir şirkette hem hasar hem rakamı görünür, yenilemede sadece kendi yenilerse indirimi bozulmaz gibi çoğu şirketin davranışı farklıdır.
Bora varken tamponda 3 kere mini onarım için Allianz kullandım. Satarken hiçbirşey görünmedi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Alptuğ Özcan yazdı:

Porsche'nin arka tekerde hasar mı var yoksa yukarı kalktığı için mi böyle görünüyor acaba?

Motor şanzıman arkada olduğu için galiba. Tüm dengesi gitmiş aracın.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Araç Panemara, motor önde. Tampon darbeden dolayı şişmiş, tekerde hasar olacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mert Gulkokan yazdı:

benimde aynı seninle, sınırsız güzelmiş, Emmi ne diyor bu işe, bir dahaki yenilemede ne yapalım?

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Cihangiroğlu yazdı:

benimde aynı seninle, sınırsız güzelmiş, Emmi ne diyor bu işe, bir dahaki yenilemede ne yapalım?

+200 TL :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Yurdaer Elay yazdı:

+200 TL :) 

kolaymış, Allianz ama benimki....

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kolaymış, Allianz ama benimki....

Emmi diyor ki; "Ha illaki sınırsız istenirse onu da 200 liraya çözeriz.. Sıkıntı yok." :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

200 lira farkla sınırsız yapılır :)

Emmi diyor ki; "Ha illaki sınırsız istenirse onu da 200 liraya çözeriz.. Sıkıntı yok." [emoji4]

Aynen. Paranın açmayacağı kapı yok :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ucuz teminattır.. Artırın bence. Poliçe vadesi içinde de mümkündür. 

Benim imm kaç liraydı ki? :unsure2:

Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Babam her kasko dönemi ufak tefek problem varsa kaskodan mini onarım yaptırırdı. Ankara sigorta vardı o zamanlar bunların hepsini çarpma olarak işlemişti ve Ankara sigorta hariç diğer firmalar çok fazla teklif veriyorlardı o da mecburen Ankara sigortadan devam ediyordu. Bu da ahlaksız bir pazarlama yöntemi bence hem onarım hakkı veriyorsun hem de zarar yazıyorsun 

Ankara sigorta mı? Allah onların belasını versin. Bedava yapsalar yanaşmam. Babamdaki 2006 focusun ezik iki kapı sacı için 3 farklı servis gezdikten sonra "uğraşamam sizinle" deyip sanayide yaptırmıştım. Arıyor eksper, x servisine götürün aracı diyor, götürüp bırakıyorum, ertesi gün arıyor ordan alın y servise bırakın diye. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Sahın yazdı:

Benim imm kaç liraydı ki? :unsure2:

1 milyondu seninki. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Ozyurek yazdı:

1 milyondu seninki. 

Yenilerken yükseltelim emmi :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Sahın yazdı:

Yenilerken yükseltelim emmi :) 

İstersen şimdi yükseltelim.. :)

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Ozyurek yazdı:

İstersen şimdi yükseltelim.. :)

Olabilir aslında, müsait bir zamanda rahatsız edeyim seni :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Sahın yazdı:

Olabilir aslında, müsait bir zamanda rahatsız edeyim seni :) 

Yaptım, sen rahatsız olma :)

Murat.thumb.png.d4ba06c00aa6a8334e24dfc56fbfcd21.png

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

4 dakkada cam onayı veriyor.

Konuyla az alakalı diye yazmak istedim. 

Mehmet abi 2-3 ay önce eve giderken bir taş göstere göstere benim cama geldi tak dedi. Camda zedeleme yaptı. Çatlak v.s yok. Eylülde poliçe yenilenecek. Eylül gelmeden camı iyice çatlatıp değişimmi yapsamki bilemedim :) Arkadaşlar çekiçle kır dedi ama ben kötü niyet olur neyse durum onu izah edelim dedim. Araçdaki cam fabrika camı. İşin özü pek değişmekde istemiyorum ama oyukda tam benim karşımda duruyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fatih Sarıkaya yazdı:

Konuyla az alakalı diye yazmak istedim. 

Mehmet abi 2-3 ay önce eve giderken bir taş göstere göstere benim cama geldi tak dedi. Camda zedeleme yaptı. Çatlak v.s yok. Eylülde poliçe yenilenecek. Eylül gelmeden camı iyice çatlatıp değişimmi yapsamki bilemedim :) Arkadaşlar çekiçle kır dedi ama ben kötü niyet olur neyse durum onu izah edelim dedim. Araçdaki cam fabrika camı. İşin özü pek değişmekde istemiyorum ama oyukda tam benim karşımda duruyor. 

Hiç bir orijinalin yerini tutmaz.. Ya su alır, ya ses yapar, ya sökerken kaputa düşürürler, ya takarken direklerdeki döşemeyi kirletirler.

Gittiği yere kadar gitsin.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

2 sene önce eşim 2019 Mercese'e geri geri çarpmasından dolayı artık bende sürekli imm yüksek güvenceler alıyorum. 🙃

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...