İçeriğe Yönlendir

Mng Kargo Hizmet Ciddiyetsizliği

Osman Karasu

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Ortalama kargo teslim yükü 100 birim olan kargocuya bayram, özel günler ya da kampanya zamanlarında 150-200 birimlik yük geliyor. Fazlasını da teslim etmek için ek araç/eleman olmadığı için bütün yük teslim eden kişilere kalıyor. Onlar da hileye baş vuruyor. Yoğun bir günde beni arayıp "abi yoğunum, asansöre koysam olur mu?" diyen kişiye olur kardeş diyoruz ama yukarıdaki gibi yalan durumlarında insan deli oluyor. 

Bu gibi teslimat problemlerinde kargo şirketiyle değil de satıcı firma ile görüşmek daha mantıklı bence. Bir kaç tane kargom gelmedi ya da birinde hiç bilinmeyen bir isme teslim edildi dendi ama sonuçta bana gelmedi. Satıcı firmaya (hb) ürün gelmedi ya da teslim edildi görünüyor ama ben teslim almadım diye talep açınca anında yenisini gönderdiler. 

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu
Muhammet Ali Deli yazdı:

Kargocuların işi artıyor ve yoğunluksa rezaletlere sebep olan şey işin arttığı yerde kazançta artar. Kazancın hepsini yemek yerine az kenara artırıp 1 araba 1 personel daha alınabilir şubelere. Ben bir vatandaş olarak olaya bu açıdan bakarım. 

+1

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Muhammet Ali Deli yazdı:

Kargocuların işi artıyor ve yoğunluksa rezaletlere sebep olan şey işin arttığı yerde kazançta artar. Kazancın hepsini yemek yerine az kenara artırıp 1 araba 1 personel daha alınabilir şubelere. Ben bir vatandaş olarak olaya bu açıdan bakarım. 

İşin yoğunluğunu artıran internet siteleri 3-4 tane, onlarında kargoyla olan anlaşması ciddi derecede düşük rakamlar. O parayı bana ver geçerken şunuda bırakırmısın de uğraşmam o seviyede :)

Kargo firması sürümden doğal olarak kazanıyor ama acente sahibinin aylık kazancı ciddi oranda artmış olmuyor( 1 çalışanın giderini bile karşılamaz)
İşin kötü yanı bu durum hergeçen gün daha kötüye gidiyor, en manıklısı küçük şehirlerde yaşayan veya şubelere yakın oturanların kargoları direk şube teslim istemesi.

Şöyle bir örnek veriyim, eskiden büyük internet siteleri tek veya 2 kargo firması ile çalışırdı sadece(o kargolarda bi tık daha yoğunluk olurdu) ama artık hepsiyle çalışıyorlar ama yine yoğunluk bütün kargolarda oluyor.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Uğur Kamil yazdı:

İşin yoğunluğunu artıran internet siteleri 3-4 tane, onlarında kargoyla olan anlaşması ciddi derecede düşük rakamlar. O parayı bana ver geçerken şunuda bırakırmısın de uğraşmam o seviyede :)

Kargo firması sürümden doğal olarak kazanıyor ama acente sahibinin aylık kazancı ciddi oranda artmış olmuyor( 1 çalışanın giderini bile karşılamaz)
İşin kötü yanı bu durum hergeçen gün daha kötüye gidiyor, en manıklısı küçük şehirlerde yaşayan veya şubelere yakın oturanların kargoları direk şube teslim istemesi.

Şöyle bir örnek veriyim, eskiden büyük internet siteleri tek veya 2 kargo firması ile çalışırdı sadece(o kargolarda bi tık daha yoğunluk olurdu) ama artık hepsiyle çalışıyorlar ama yine yoğunluk bütün kargolarda oluyor.

Saat 8-18 arası çalışıyorum. İşten çıktıktan sonra açık kargo bulsam her kargomu gider kendim alırım. 

Yorum bağlantısı
Osman Karasu

Kargo 27'sinde geldi ama çiçek sepetinin çabalarıyla geldi.Çiçek sepetindeki müşteri temsilcileri sağolsunlar ilgilendiler, kargo firması çok sorun çıkarmadı.

Kapı çaldı filanca kişi ?

Evet benim.

Paketi verdi aldım bitti.

Aldığıma dair ne imza aldı ne kimlik sordu.Belki içinde mannen veya maddi değeri olan önemli birşey var, belki alan kişi teslim alacak kişi değil.Ciddiyetsizlikleri hala devam ediyor böyle de sürecek gibi..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...