İçeriğe Yönlendir

Araç Hararet Yapıyor Ama Su Kaynatmıyor

Ömer MUTLU

Recommended Posts

Ömer MUTLU
Onur Doğan yazdı:

Benzer sorun bende de olmaya başladı, klima açık şehir içi kullanırken, klima kapalı kapalı yokuş yukarı vs tüm koşullarda sorun yok fakat klima açık rampaya girdiğimde yaklaşık 500 metre sonra hararet ibaresi yükseliyor. Radyatör tıkalı olduğundan şüpheleniyorum, termostat derecesinde açıyor, fanın 2 kademesi de çalışıyor.

Aynen benimde sorunum bu şekilde hocam devirdaim pompasını değştirmeyi deneyeceğim.  Sizde çözümünü bulursanız yazarsanız sevinirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Devirdaim değil. Olsa devir yükselişe geçince hararet düşer.

Klima gazı çok olsa motora yük fazla biner ancak öyle bir durum olursa araç çekişi de ciddi düşer

Yorum bağlantısı
Ömer MUTLU
Servet Aydın yazdı:

Devirdaim değil. Olsa devir yükselişe geçince hararet düşer.

Klima gazı çok olsa motora yük fazla biner ancak öyle bir durum olursa araç çekişi de ciddi düşer

Klima gazını ölçtürdüm  baya fazla çıktı hocam onunla ilgisi olabilir mi

Yorum bağlantısı
Ömer MUTLU
Servet Aydın yazdı:

İhtimal. Kompresör deyip geçmeyin ciddi zorlar motoru

Gazını aldırayım biraz ondan sonra deneyim bide hocam

Yorum bağlantısı
Ömer MUTLU
Servet Aydın yazdı:

Ne kadar çoktu peki

Valla hocam usta kim bastı bu arabaya gazı fazla basmış ama sıkıntın devirdaimden dedi ne gazı aldı ne bişi yaptı bayraö arefesi yorgundu gönderdi. Ama fazla olduğunu bastıra bastıra söyledi 

Yorum bağlantısı
Umut Kaya1
Valla hocam usta kim bastı bu arabaya gazı fazla basmış ama sıkıntın devirdaimden dedi ne gazı aldı ne bişi yaptı bayraö arefesi yorgundu gönderdi. Ama fazla olduğunu bastıra bastıra söyledi 
Araç dizel mi ?
Yorum bağlantısı
Ömer MUTLU
Umut Kaya1 yazdı:
Ömer MUTLU yazdı:

Araç dizel mi ?

Benzin lpg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ömer MUTLU yazdı:

Benzin lpg

LPG fakir karışım olursa da hararet artar.

Yorum bağlantısı
Ömer MUTLU
Dogan Arsiray yazdı:

LPG fakir karışım olursa da hararet artar.

Doğan bey sadece klima açıkken yaptıpı için fazla detaylandırmak istemedim durumu yarın oto elektrikçiye götüreceğim artık 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ömer MUTLU yazdı:

Hocam focus 2001 model, klima kompresörü yeni değişti çıkma aldım. Harareti dijital analog ekrandan bakıyorum ibre ile uyumlu.  

Ben oyumu kompresöre kullanıyorum, zor dönüyorsa hararet yaptırıyor olabilir daha ilerisi V kayışı bile koparabilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer MUTLU
Serkan Toker yazdı:

Ben oyumu kompresöre kullanıyorum, zor dönüyorsa hararet yaptırıyor olabilir daha ilerisi V kayışı bile koparabilir..

Ben en iyisi klimayı açmayım hocam 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ömer MUTLU yazdı:

Ben en iyisi klimayı açmayım hocam 

Çıkma parça işinden az biraz anlarım, bu tip parçalar bazen haftası dolmadan satılır bazen yıllarca bir kenarda yatar. 

Yorum bağlantısı
Ömer MUTLU
Serkan Toker yazdı:

Çıkma parça işinden az biraz anlarım, bu tip parçalar bazen haftası dolmadan satılır bazen yıllarca bir kenarda yatar. 

Evet haklısınız hocam olabilitesi yüksek bir ihtimal

Yorum bağlantısı
Onur Doğan
Doğan bey sadece klima açıkken yaptıpı için fazla detaylandırmak istemedim durumu yarın oto elektrikçiye götüreceğim artık 
Sonucu yazarsanız sevinirim
Yorum bağlantısı
Ömer MUTLU
Onur Doğan yazdı:
Ömer MUTLU yazdı:

Sonucu yazarsanız sevinirim

Tabiki hocam

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...
Ömer MUTLU
Onur Doğan yazdı:
Ömer MUTLU yazdı:
Tabiki hocam

Sonuç nedir?

Hocam sorunu şu şekilde çözdük şaşmaz da bir usta buldum müşürün yerini değiştirdi  yeni müşür ekledi ama aynı yere değil farklı yere sorun düzeldi gibi duruyor. Bu sorunu çözmek tam tamına 1 seneme mal oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...