İçeriğe Yönlendir

Astra J Cosmo AFL Far Açma-Kapama

Okan Erdem

Recommended Posts

Okan Erdem

Arkadaşlar merhaba. 2014 Model 1.6 cdti cosmo araç aldım. Daha öncesinde nasıldı bilmiyorum ama bugün aracıma sport/tour ve geri görüş uygulamaı yapıldı. CD600 almıştım o programlandı. Sport tuşuna basınca gösterge rengi kırmızı olmadığı için gösterge paneli için bir programlama yapıldı. Sonrasında aracımda afl açmak için sinyali iki defa ileri ittiğimde açıldığını ancak aynı hareketi tekrar yaptığımda uzun far asistanını kapatmadığını fark ettim. Yanlış hatırlamıyor isem tekrar iki defa ileri ittiğimde uzun far asistanı kapalı yazıyordu diye hatırlıyorum ancak şu an yazmıyor ve kapanmıyor. Uzunları yakıp biraz bekliyorum sonra kısaya alıyorum öyle kapanıyor ama devre dışı bırakıldı yazmıyor. Rica etsem aynı araca sahip arkadaşlar bilgi verebilir mi? Uzun far asistanı bu şekilde mi sizde de?

Yorum bağlantısı
Okan Erdem
Alpay Sumer yazdı:

Bizde vardı. Ama nasıl yapıldıgını hatirlayamadım. sorar ögrenir yazarım.

Çok teşekkürler hocam, bekliyor olacağım.. Bugün yapılan işlemler kafamı karıştırdı o yüzden öncesini hatırlayamıyorum. İleri ikidefa itince aktif oluyor ama tekrar ileri ikidefa itince kapatması gerekiyordu diye hatırlıyorum ama yapmıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

hocam hatırladığım kadarıyla o şekilde devreden çıkıyodu. ben kullandığım süre boyunca sürekli açık tutardım, hiç kapatma ihtiyacı duymadım işin doğrusu. dediğiniz gibi kapatmak icap ederse de araç kendi uzunu yaktığında siz kısaya geçerseniz kapanıyo. bir de araç menüsünde farlarla ilgili kısmı bir karıştırın derim, orda far ile ilgili seçenekler vardı. orayla bağlantılı olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Erdem
Mehmet Zincirkıran yazdı:

hocam hatırladığım kadarıyla o şekilde devreden çıkıyodu. ben kullandığım süre boyunca sürekli açık tutardım, hiç kapatma ihtiyacı duymadım işin doğrusu. dediğiniz gibi kapatmak icap ederse de araç kendi uzunu yaktığında siz kısaya geçerseniz kapanıyo. bir de araç menüsünde farlarla ilgili kısmı bir karıştırın derim, orda far ile ilgili seçenekler vardı. orayla bağlantılı olabilir. 

Hocam araç menüsünde bununla ilgili bir ayar yok. Sinyal kolunu ikidefa göstergeye doğru itince açılıyor tekrar ikidefa göstergeye doğru itince kapanmıyor. Hatırlayamadığım şey normalde bu şekilde yaptığımızda kapanmalı mı yok sa zaten olması gereken bu mu. Devreden çıkarmak için uzunu yakıp sonra bikere sellektör yapıyorum öyle kapanıyor. Kapanınca herhangi bir yazı " uzun far asistanı kapandı"  çıkmıyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...