İçeriğe Yönlendir

Nissan X Trail 2.0DCI veya Honda CR-V

Erman Uzun

Recommended Posts

Erman Uzun

Kardeşim araç arayışında bugüne kadar hep D segment sedan araçlara bindi su sıralar suv tipi bagaj ve iç anlamında geniş  ufak arazide iş yapacak araç almak istiyor bütçe olarak 250 bandında

Baktığımızda   2010 civarında Nissan X Trail 2 dci veya Honda CR-V 2.0 benzinli bunlar donanım genişlik ve fiyat olarak aklımıza yatanlar crv dışı daha hoş ama x trail inde içi , x trail dizel crv benzinli donanım 4x4 açısından Nissan öndeyken ikinci el olarak Honda daha iyi 

Jeep vs baktık grand Cherokee onlarda güzel lakin yıl olarak en azından 2010 ve üstü olsun km de çok aşırı olmasin diyor hangisi konfor sorunsuzluk genişlik donanım olarak bize uyar 2010 üstü benzer sınıfta büyüklükte başka suvlari da tavsiye edebilirsiniz tabi bütçe 250 bin ile sınırlı

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Xtrail doğru yoldasınız, 2 el satılı sorun çıkarır derseniz quasqai alın ama x trail konforu çok iyi, bir ara subaru forester a da bir göz atmanızı tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Xtrail'in tek sorunu, şehir içi yakıtı. Sanırım 10LT'den aşağı değil. Bunun yanında her şeyi ile kusursuz bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Ahmet Kiriş yazdı:

Xtrail doğru yoldasınız, 2 el satılı sorun çıkarır derseniz quasqai alın ama x trail konforu çok iyi, bir ara subaru forester a da bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Forester  ve lr 2 bunlar kadar büyük değiller diye biliyorum birde land doğrusu gözümüzu korkutuyor 

Servet Aydın yazdı:

Freelander2 bakın derim. İlgili iki araçtan her koşulda üstün ve konforlu

Land yürütme maliyetleri olarak diğer ikisinden daha masraflı sanırım birde bizim onceliklerimizden önemli bir tanesi içi ve bagajı büyük olması 

Sani Gerşon yazdı:

Xtrail'in tek sorunu, şehir içi yakıtı. Sanırım 10LT'den aşağı değil. Bunun yanında her şeyi ile kusursuz bence.

Şehiriçi çok bir yol yapmıyor birader daha çok uzun yol

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Lr2 masraflı bir araç değil. Bilmeyen birisi için evet masraflı araç. Bagaj hacmi ve yaşam alanı epey geniş. Xtrail biraz daha büyük.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Servet Aydın yazdı:

Lr2 masraflı bir araç değil. Bilmeyen birisi için evet masraflı araç. Bagaj hacmi ve yaşam alanı epey geniş. Xtrail biraz daha büyük.

Senin bu konudaki bilgine güvenim tam abi bir söyleyeyim bende bir araştırayım

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Cx-5 de var o fiyatlara. Donanım olarak iyidir. Skyactiv ile o sınıfta az yakanlardan. 

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Neden 1.6 xtrail değil de 2.0
Kasayı çekmeme gibi sorunları mı oluyor

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Cx-5 de var o fiyatlara. Donanım olarak iyidir. Skyactiv ile o sınıfta az yakanlardan. 

O paralara alınıyor ise iyi seçim olur powersense
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

O paralara alınıyor ise iyi seçim olur powersense

Power da var power sense de var abi Elektrikli bel desteği, kör nokta, adaptif bi xenon far, fren desteği, şerit takip falan var. Akıllı 4x4 de var ama etkisini bilemem. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Power da var power sense de var abi Elektrikli bel desteği, kör nokta, adaptif bi xenon far, fren desteği, şerit takip falan var. Akıllı 4x4 de var ama etkisini bilemem. 

4 çekeri land gibi değil ama yan ekipmanlar şahane kombinasyon. İzmitte test sürüşü yapınca 6.5 litre yakmıştım. Ciddi düşük yakıtı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ahmet Kiriş yazdı:

xtrail iyi araçtır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

4 çekeri land gibi değil ama yan ekipmanlar şahane kombinasyon. İzmitte test sürüşü yapınca 6.5 litre yakmıştım. Ciddi düşük yakıtı

Yedi göller’e cx3 ile çıkarken yolda kalan sen miydin abi :) öyle bir şey vardı ama kimdi hatırlayamadım :) 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Yedi göller’e cx3 ile çıkarken yolda kalan sen miydin abi [emoji4] öyle bir şey vardı ama kimdi hatırlayamadım [emoji4] 

Foti kaldı. Haldexi pişirmiş nasıl becerdi ise
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Power sense bizim bütçe seviyesinde göremedim güzel aracmis vede donanımlı şanzıman tork konv tam otomatik mi cvt mi mazdada birde x trail den iç hacim ve bagaj olarak çok farkları var mi

Ercüment Yıldırım yazdı:

Neden 1.6 xtrail değil de 2.0
Kasayı çekmeme gibi sorunları mı oluyor

Asllinda aklımızda  olan ve çok arasitirdihimiz bir araç ancak cvt den yana çok fazla sorunu olduğundan vazgectik yoksa hiç düşünmeden alacaktık hem görünüm hem donanım vs olarak bize uyuyordu ancak cvt sorun yaşamayan yok gibi 

Yorum bağlantısı
Erman Uzun
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

xtrail iyi araçtır.

Grand Cherokee biraz genç olanlarına güç yetse akildaki o ama malum bütçe sizinle daha önce jeep ile ilgili konuşmuştuk jeep aratmaz diye düşünüyorum x trail

tarihinde Erman Uzun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erman Uzun yazdı:

Power sense bizim bütçe seviyesinde göremedim güzel aracmis vede donanımlı şanzıman tork konv tam otomatik mi cvt mi mazdada birde x trail den iç hacim ve bagaj olarak çok farkları var mi

Asllinda aklımızda  olan ve çok arasitirdihimiz bir araç ancak cvt den yana çok fazla sorunu olduğundan vazgectik yoksa hiç düşünmeden alacaktık hem görünüm hem donanım vs olarak bize uyuyordu ancak cvt sorun yaşamayan yok gibi 

Power sense sarı sitede yazmaz. Power donanıma ek bir donanımdır. İlk çıkan modellerde Elektronik Yol destek sistemleri varsa sense paket oluyor. Adaptif farlar vs. İlan açıklamalarından anlayabilirsiniz

İç hacim olarak xtrail olarak aynıdır. Xtrail bagaj büyük ama iç hacmi nedense hacmine göre küçük. Crv bu konuda çok daha iyi. Arka koltuklar ve diz mesafesi crv’de efsanedir. 

mazda kendi ürettiği tam otomatik şanzımanı kullanıyor. 6 ileri ve her viteste kilitlenebilir özelliği ile tasarruflu yakıt değerleri veriyor n

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O model xtrail'in alt yapısı qashqai ile aynı olması lazım.. 

Evet yakar biraz ama hakkını verir. Bırakın yaksın. 

Ben de alabilirim.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Şenses

Crv 2.0 benzinli/lpg kullanıyorum daha çok hanım işe gidip gelirken kullanıyor karma 14Lt lpg tüketiyorum biraz hantal kalıyor ama içi,  bagajı genişliği ferahlık açısından bize harika geliyor. Kıyaslamak için ikisini denemenizde fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

O model xtrail'in alt yapısı qashqai ile aynı olması lazım.. 

Bende incelemiştim şase aynı hatta mitsubishi asx ile outlanderin şasede aynı.

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Peki 2.0 da hangi şanzıman var
Aklımda olan bir araç bileyim ona göre bakarım bende

İlanlara baktım da 2012 sonrası 2.0 yok anladığım kadarıyla. 1.6 da da şanzıman sıkıntılıysa eğer araca yanaşılır mı bilemedim.
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Ercüment Yıldırım yazdı:

İlanlara baktım da 2012 sonrası 2.0 yok anladığım kadarıyla. 1.6 da da şanzıman sıkıntılıysa eğer araca yanaşılır mı bilemedim.

2 dci lerde tam otomatik tork konv şanzıman var 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2,0 daki şanzıman muhtemelen 6 ileri jatcodur. Qashqaide bu vardı.
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Alper Şenses yazdı:

Crv 2.0 benzinli/lpg kullanıyorum daha çok hanım işe gidip gelirken kullanıyor karma 14Lt lpg tüketiyorum biraz hantal kalıyor ama içi,  bagajı genişliği ferahlık açısından bize harika geliyor. Kıyaslamak için ikisini denemenizde fayda var.

Otomatik şanzımanı nasıl crv nin cvt mi birde o kasayı motor kaldırmakta zorlanıyor mu uzun yolda sollamaya çıkınca misal 

Mehmet Ozyurek yazdı:

2,0 daki şanzıman muhtemelen 6 ileri jatcodur. Qashqaide bu vardı.

Qashqai kullanan biri olarak ne dersin abi amaclarimiza uyar mi x trail doğrusu Tansu beyin dediği Mazda cx 5 ye aklımı kurcalamiyor değil crv motor güçsüzlüğü ve içinin çirkinliği ( kol dayama otobüs kolcagi gibi ) bizi uzaklaştırıyor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...