İçeriğe Yönlendir

Opel İnsignia A Hakkında Ne Söyleyebilirsiniz?

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Çağrı Alaf

Aracını satıp İnsignia A almak istiyorum ilana hali hazırda ki aracımı koydum. 2009-2012 arası temiz bir model bulmak istiyorum 135-140 bin arası bütçem var. Rampada klimayı açınca bayılmasın istiyorum dizel aklımı çeliyor ama Dpf si enjektörleri vs vs çok korkutuyor beni ya da ön yargılıyım bakımı zor diye. Benzin 1.6 T 180 BG modeli de bayılma yapar mı bilemiyorum bir de 1.4 T 140 HP var hakkında hiç bir şey bilmiyorum kafam karışık alırken nelere dikkat etmem gerek siz bu fiyat aralığında ne önerirsiniz ve İnsignia hakkında ne söyleyebilirsiniz? 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Erkut Uysal yazdı:

1.4T, 1.6T benzinli motor almayın yeter... 

Neden abi? 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Eyüp Çetin yazdı:

Çok yakar. LPG'li olmalı. Fakat uyumlu mu bilmiyorum. 

Bir tane araç buldum çelik sübap yapılmış Bosch Car Service'da

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Çağrı Alaf yazdı:

Bir tane araç buldum çelik sübap yapılmış Bosch Car Service'da

Ben de Astra J sedan vardı daha önce. Subap yakmıştı. İşi bilen güvenilir bir ustaya yaptırdım ve çelik subap hikaye, sadece alaşım çelik subaplara göre biraz daha ısıya dayanıklı demişti. Ustanın yalancısıyım çelik subap kullananların fikirleri önemli.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Saf demir kullanılan sanayi yok zaten. Hepsi çelik supap :) 

4-5 tane supap çeşidi var. Supapları üreten firmaların reçetelerine göre bir alaşım çıkıyor. Hangisi nasıl arge yapıyorsa artık ona güvenip supap alıyoruz. Bu alaşım değerleri supap üreticilerinin sitesinde var. 

http://www.gunesenginevalves.com/Supap.aspx

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

1.4-1.6 Turbo beslemeliler önerilmediğine göre mondeo 2.0TDCI Mondeo alıp keyfime bakmak istiyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Aygün
Çağrı Alaf yazdı:

1.4-1.6 Turbo beslemeliler önerilmediğine göre mondeo 2.0TDCI Mondeo alıp keyfime bakmak istiyorum 

Araba olarak insigniadan daha fazla keyif verir. Motor yanlış bilmiyorsam transit motoru araştırılıp alınabilir keyfle binilir. 

Yorum bağlantısı
Ozkan çoban
Çağrı Alaf yazdı:

Önerilmeme nedeni yakıtı.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ozkan çoban yazdı:

Önerilmeme nedeni yakıtı.

2.0 Motor Ford dizelden çok mu yakar 1.6?

Yasin Aygün yazdı:

Araba olarak insigniadan daha fazla keyif verir. Motor yanlış bilmiyorsam transit motoru araştırılıp alınabilir keyfle binilir. 

Ben güçlü rampada klima açınca bayılmayacak bir araba arıyorum, dizelde Ford şahsımca opelden ileride kalite olarak. Madem Dizel alınacak mondeo mantığa daha fazla yattı. 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Çağrı Alaf yazdı:

Neden abi? 

1.4T Astra GTC kullandim 3 sene emmemanifoldu kronik arizali... 

1.6T Astra GTC enistemde vardi oda cok ugrasti...

Ben Opelin benzinli motorlarini pek tavsiye etmiyorum... Fakat kronik arizalari giderilmiş, temiz gercekten bakimli bi araç bulunursa neden olmasın... 

Şuan İnsignia kullaniyorum oda da sorun aks... Sol degisti şimdi sağ ile ugrasiyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Erkut Uysal yazdı:

1.4T Astra GTC kullandim 3 sene emmemanifoldu kronik arizali... 

1.6T Astra GTC enistemde vardi oda cok ugrasti...

Ben Opelin benzinli motorlarini pek tavsiye etmiyorum... Fakat kronik arizalari giderilmiş, temiz gercekten bakimli bi araç bulunursa neden olmasın... 

Şuan İnsignia kullaniyorum oda da sorun aks... Sol degisti şimdi sağ ile ugrasiyorum...

Aklım çok karışık bir taraftan opel sevdiğim ve bildiğim bir araba kronikleri varmış Flexride düşünüyorum bir arıza verdiği zaman ocak söndürür diyorlar , diğer yandan mondeo dizel hiç bilmediğim herkesin övdüğü bir araç kuvveti dillere destan ama ilk defa başka bir marka araç kullanacak olmak hele ki dizel korkutuyor beni

Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

insignia a için 5 motor var sanıyorum, makyaj öncesi,

1.6 115 hp,

1.6t 180 hp,

1.4t 140 hp,

2.0 dizel 130 ve 160 hp olmaları lazım. dizellerde kronik sorunlar vardı diye hatırlıyorum. şahsen o bütçeyle lpg ayarı iyi yapılmış bir 180 hp alıp cosmo donanımın keyfini çıkarırdım. 2 yıl kadar makyajlı kasa insignia kullandım, 1.6 dizeli. dizel olmasına rağmen yakıtı az değildi işin doğrusu. ama yine sahip olmak istediğim araçlardan orası ayrı. motorun herhangi bir kronik sıkıntısı falan yoktu, gayette parasının aracıydı. aynı donanımda bir mondeo, passat, accorda göre daha ucuz olduğundan tercih edilebilir aslında. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Kayınbiraderimde var 1.6 sdi 170 BG olan, motorla çok uğraştı, yok MAP sensörü, yok üst kapak vs, en son serviste şu an., piston dağıtmış, 25.000 TL civarı masrafı var deniyor, daha 110.000 km de.

Yakıt olarakta tavsiye etmiyordu.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Dize ile anlatayım insignia yı.

Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli. 👹

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ahmet Kiriş yazdı:

Dize ile anlatayım insignia yı.

Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli. 👹

Ama uzaktan he 😁 Forum beni MK4 Mondeo'cu edecek 😁😁

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Klima açınca araba bayılsın istemiyorsanız kliması elektrikli hybrid alın :) 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Klima açınca araba bayılsın istemiyorsanız kliması elektrikli hybrid alın :) 

Klimayı açınca fark yaşamaz çünkü klima kapalıyken de bayılıyor :D 

Çağrı kardeşim, mondeo bak, passat bak bütçene hangisi uygunsa ona bak. aşırı beslemeli benzinli düşünüyorsan TSI'lara bak. 

Ali Darbaz yazdı:

Arabayı kaça satıyon. İlanı paylaşırmısın

LPG var diye biliyorum Çağrının arabada, sana pek gelmez :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

1,4 T 140hp motoru Astra j ile tecrübe ettim. Performans açısından yakıtla paralel artış gösterirdi ama hiç yüzümü kara çıkarmadı. Piston kırma ve subap eritme konularını forumlarda ve şikayet sitelerinde çok okudum. sıfır aldık düşük km sattık biz yaşamadık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

Çağrı kardeşim, mondeo bak, passat bak bütçene hangisi uygunsa ona bak. aşırı beslemeli benzinli düşünüyorsan TSI'lara bak. 

Passat olmaz çok saçma piyasası var aracıyla ve ismine fazladan çok para ödeniyor ama mondeo vardı aklımda temizini bulursam yine düşünürüm ama şimdilik vazgeçtim. İnsignia'dan çok ümitliyim onunda 2015 üzerini almadan rahat etmeyeceğiz sanırım. Mondeo'lar hep kazalı ilanlar güven vermedi. Şu an ki arabam beni A noktasından B noktasına güvenle götürüyor aksiyona gerek görmedim. 1 ay sonra yurtdışına çıkıyorum burada istediğim arabayı orada alırım artık. 

Ali Darbaz yazdı:

Arabayı kaça satıyon. İlanı paylaşırmısın

İlanı vazgeçtiğimden kaldırdım ama 105 e koymuştum 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun

Ben 2009 1.6 180 hp olanini kullandım 3 yıl performans konfor olarak çok iyi bir araç rampada bayılma gitmeme vs asla yapmaz ancak son dönemde bu motorlara LPG uygulaması yaptıran çok var ve motor ölüyor doğrusu lpg değmemiş alırsanız sizi uzecegini sanmam yakıt olarak ben yakıtı takan biri değilim ancak lpgsiz bir Honda civic kadar yakıyor diyeyim denildiği gibi uçuk değerler değil ben karma 8 civarında gezdim İstanbul Ankara gibi yoğun trafikte 10 12 arasını görebilir ancak Anadolu kentlerinde 8 geçmez uzun yolda hizlanmamaya dayanabilirseniz 6 civarında yakıt yakar ancak dediğim gibi LPG değmemiş alın takılıp sökülmüş bile olsa uzak durun derim

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...