İçeriğe Yönlendir

2014 Powershift 1.6 105 BG Fiesta P0902 Arıza Kodu

Mutlu idris Ozer

Recommended Posts

Mutlu idris Ozer

merhabalar arkadaşlar ,

bu akşam  işe giderken  p0902 hatası aldım  327 ile bağlanıp kontrol ettıgımde 

P0902 Clutch Actuator Circuit Low    arıza kodunu okuyabildim  bir kaç kez arızayı silme teşebbusume rağmen arıza kalıcı olarak geldi  ,

yedek parçacılara baktığımda  kavrama aktuatör ü   olarak parçayı bulamadım , parça numarası "AE8Z-7C604-A"  YA DA "5222631"  

amazon  ve buna benzer sitelerde parça mevcut  , bir şekilde halledeceğiz arızayı  da , en hızlı nasıl olur  , önerilere açığım teşekkürler şimdiden    

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Merhaba parça kodu revize edilmiş olabilir o nedenle çıkmıyordur. 

Soruna gelirsek doğrudan o parça demek zor, kavrama diski inceldiği için sensör mesafe fazla olduğundan hata veriyor da olabilir. Araç km durumu nedir? 

Birde akü bitmesi ya da herhangi bir işlem yapıldı mı öncesinde? Modülleri resetleme denenebilir. 

Yorum bağlantısı
Mutlu idris Ozer

selamlar tekrardan , baski balata dusuk viteslerde titreme yaptigi icin  45000 km de iken  garantiden degisti ,  arac su an 73000 km de aku bitmesi 8 ay once olmustu fakat bu ariza ile ilgili bir ariza  uretmemisti , aku bittiginde obd 327 ile  baglanip  resetledigimde ariza kodunu , sorunsuz bir sekilde kullanmaya devam ettim araci

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mutlu idris Ozer yazdı:

merhabalar arkadaşlar ,

bu akşam  işe giderken  p0902 hatası aldım  327 ile bağlanıp kontrol ettıgımde 

P0902 Clutch Actuator Circuit Low    arıza kodunu okuyabildim  bir kaç kez arızayı silme teşebbusume rağmen arıza kalıcı olarak geldi  ,

yedek parçacılara baktığımda  kavrama aktuatör ü   olarak parçayı bulamadım , parça numarası "AE8Z-7C604-A"  YA DA "5222631"  

amazon  ve buna benzer sitelerde parça mevcut  , bir şekilde halledeceğiz arızayı  da , en hızlı nasıl olur  , önerilere açığım teşekkürler şimdiden    

circuit low demek, elektriksel anlamda bir kısa devre durumu demektir. soketlere filan bakmak lazım. high deseydi kopuk demek olacaktı. açk devre demek olacaktı yani.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...