İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Klima Kapatınca Gelen Ses?

Görkem Karakaş

Recommended Posts

Görkem Karakaş

Merhabalar

Ben normalde arabayı stop etmeden 1 dakika önce klimayı kapatırım, kendimce motordan önce kompresörü kapatarak daha sağlıklı bi stop işlemi gerçekleştirmek. Bunu neden söylüyorum çünkü şimdiki anlatacağım ses belkide olağan bir ses ama ben bu alışkanlıktan dolayı duymamış olabilirim.Bu gün arkadaşımla bi acelemiz olduğu için ben durmadan önce klimayı kapatmadım o da ben kontaağı kapatmadan kapıyı açtı ben klimayı kapatınca küçük bi ses geldi.( Sesi betimleyemedim.) Kapı açık olunca sesi net duydum. Sonra tekrar denedim yine aynı ses. Konuyu bu saatte açıyorum ama sabah ilk işim video paylaşmak olacak. Video öncesinde böyle bir şey yaşayıp yaşamadığınızı sormak istedim.

Teşekkürler şimdiden.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Görkem Karakaş yazdı:

sağlıklı bi stop işlemi gerçekleştirmek.

Merhaba. Stop ederken kompresörün açık olmasının ne gibi bir zararı var?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Merhaba. Stop ederken kompresörün açık olmasının ne gibi bir zararı var?
Bi zararı var mı yok mu bilmiyorum mesajda da "kendimce" yazmıştım. Sonuçta arabayı klima açıkken stop ettiğimizde, tekrar çalıştıracakken aküyü dahi açınca üflemeye başlıyor :) .
Babadan gördüğümüz alışkanlıkta olabilir
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Sefer
(düzenlendi)
Görkem Karakaş yazdı:

Ben normalde arabayı stop etmeden 1 dakika önce klimayı kapatırım

Ben de bu şekilde yaparım. Nemli soğuk havanın hava kanallarında beklememesi için varacağım yere 1 dk kala kapatırım klimayı. Nem demek zamanla kötü koku yapması ve bakteri üremesi demek.

tarihinde İsmail Sefer tarafından düzenlendi
edit
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

videoyu ancak çekebildim. videonun 8. ve 17. saniyelerinde geliyor. ikinci bi kişi olmadığı için yanımda direk motorun üstünden çekemedim. zaten klima paneline ulaşmak için eğildiğim sırada sesi duyarsınız. 
yardımlarınızı bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Yasin Aygün
(düzenlendi)
Görkem Karakaş yazdı:

videoyu ancak çekebildim. videonun 8. ve 17. saniyelerinde geliyor. ikinci bi kişi olmadığı için yanımda direk motorun üstünden çekemedim. zaten klima paneline ulaşmak için eğildiğim sırada sesi duyarsınız. 
yardımlarınızı bekliyorum 

Klima kasnağı kavramayı bırakıyor bu sesin gelmesi normal gelmeseydi bir sorun var demekti :)

edit: ek olarak bu sesi klimayı açınca dinleyin aynı ses tekrar gelir

tarihinde Yasin Aygün tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Yasin Aygün yazdı:

Klima kasnağı kavramayı bırakıyor bu sesin gelmesi normal gelmeseydi bir sorun var demekti :)

edit: ek olarak bu sesi klimayı açınca dinleyin aynı ses tekrar gelir

hocam teşekkür ederim 2-3 ustaya götürdüm onlarda aynı şeyi söyledi. ben kapı cam kapalı olunca hiç duymamışım. ilk kez duyunca düşündürdü. 15 senelik araba olunca artık daha hassas dinliyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Focus 2.5 var aynı ses bende de var. 7 senedir kullanıyorum başlarda yoktu bu ses, muhtemelen aşınıyor bu kavrama yapan kısım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Focus 2.5 var aynı ses bende de var. 7 senedir kullanıyorum başlarda yoktu bu ses, muhtemelen aşınıyor bu kavrama yapan kısım.
Bende ustaya dedim ki yağlanacak bi kısmı falan mı var bu ses yoktu daha önceleri. yağlanacak bir yeri yok dedi. Bu şekilde biniyoruz bakalım
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...