İçeriğe Yönlendir

Hangi Lastik ?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhabalar

cumartesi lastikleri değiştiriyorum , şuan için kararım Continantel , model olarak da Cont. Sport contact 6 yı alacağım %75 , diğer düşüncemde yine %25 Continantel Eco Contact 6 

sizce hangi lastik ?

sport olan model biraz daha fazla yakıyor , 

Ben seri ve agresif araç kullanıyorum , tabi yerine göre . Evin oralar da baya bir yokuş  , memlekete gittiğimde de sık sık köye giderim yollar asfalt olsa da aşırı virajlı , bu kriterleri de göz önüne alabilirsiniz.

Sizce hangisini tercih etmeliyim ? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Semperit speed life 3 conti premium contact ile bire bir adac testlerinde. Zaten kendisi continentala ait bir marka 🤣

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Cont. Sport contact 6 

Bunda Sport diğerinde Eco yazıyor. Agresif kullanımda virajlarda filan sport daha iyi olur kullanım açısından. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Continentalde kalite kötüden iyiye soğru, eco, premium ve sport diye gider. Sport ile eco arasında sport lehine ciddi fark vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Premium neden düşünmüyorsunuz çok mu limitlerde kullanıyorsunuz. Ben 1.5 ay önce premium6 aldım şimdilik memnunum zaten önceki de premium5 ti

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Cihat yazdı:

Semperit speed life 3 conti premium contact ile bire bir adac testlerinde. Zaten kendisi continentala ait bir marka 🤣

Yazlık lastik alacağımdan bu lastiğe bir bakayım dedim 205 55 r16 ebadını hiçbir sitede stoklarda bulamadım. Conti bayileri mi siparişle satıyor acaba?

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

Gecen sene almıştım conti gayet yumusak sessiz lastik hic ani frenleme ani patinaja düşürmedim henüz. Kayma yapmiyor virajlarda nekadar 3.viteste kafa kaydirmaya calissamda.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Koray Demir yazdı:

Yazlık lastik alacağımdan bu lastiğe bir bakayım dedim 205 55 r16 ebadını hiçbir sitede stoklarda bulamadım. Conti bayileri mi siparişle satıyor acaba?

ilginç gerçekten geçen aya kadar stoklardaydı belki tedariğinde bir problem olmuştur

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Mehmet Cihat yazdı:

Ben bu sormamistim 😊

Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Continentalde kalite kötüden iyiye soğru, eco, premium ve sport diye gider. Sport ile eco arasında sport lehine ciddi fark vardır.

Bende sport contact düşünüyorum , tşk ederim yorumunuza 👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Petlas Velox Sport serisi bütün anlattıklarınıza cevap verir. Kullandım biliyorum. Hem de ekonomik olur. Yumuşak yanaklı sessiz, su tahliye kanalları da iyidir. Bir bakın derim. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ayhan Asil yazdı:

Petlas Velox Sport serisi bütün anlattıklarınıza cevap verir. Kullandım biliyorum. Hem de ekonomik olur. Yumuşak yanaklı sessiz, su tahliye kanalları da iyidir. Bir bakın derim. 

Daha önce az da olsa kullandım yağmurda fren mesafesi ve yol sesi hiç tatminkar değil çok çabuk abs devreye giriyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Murat Öngür yazdı:

Daha önce az da olsa kullandım yağmurda fren mesafesi ve yol sesi hiç tatminkar değil çok çabuk abs devreye giriyor

Petlas yerine Falken Ziex Ze310 daha doğru tercih olur. Aralarında 10 gömlek fark vardır. Petlas kimseye önermiyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Onur Bulut yazdı:

Petlas yerine Falken Ziex Ze310 daha doğru tercih olur. Aralarında 10 gömlek fark vardır. Petlas kimseye önermiyorum.

Falken de senelerdir aynı lastiği satıyor bire bir dunlop fm 800 ile aynı lastik , üretim yeride aynı artık eskide bir de Continantel goodyear pirelli michelin gibi markaların altında kalıyor kalite olarak malesef

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Merhaba cumartesi dün, 4 yıldır kullandığım ve bana her koşulda bir kere bile sorun çıkarmayan yağmur sürat stabilite yol aklınıza ne gelir ise😊 Pirelli p7 cint.blue p7 lastiklerini değiştirdim yeni pirelliler çok pahalı olduğundan , uzun araştırmalar sonucu Conti Prem.Contact 6 aldım güzel orta yumuşaklıkta lastik ses seviyesi makul, , aslında tr şartlarında en iyi lastik Pirelli ama yeni çıkanları 740 civarı maalesef. Ama bunlarda gayet iyi biraz yol yaptım fren mesafesi viraj ve yüksek sürat performansı gayet iyi, tavsiye edilir. Benim düşüncem yanaklara dikkat etmek lazım . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...