İçeriğe Yönlendir

Renault Captur Danışma

Kadir Kaya29

Recommended Posts

Kadir Kaya29

Merhaba,

Renault captur modelini incelemek için 

İstanbul Anadolu yakasında bir renault bayisine gittik.

Captur fiyatları pahalı geldi.

Ama bize bir araç önerdiler.Araç gemiye yüklenirken tavanından hasar almış ve fabrikada tavan orijinali ile değiştirilmiş.

Belli bir miktar indirim yansıtıldıği için araç %50 vergi diliminde kalmış ve 100.000 TL daha ucuz.

Tavan hasarı hakkında fabrika bilgi vermemiş.Tavandaki hasarın ne olduğu belli değil.

Sizce kandırılıyor olma durumumuz var mi?

Eğer doğru bilgi veriliyorsa bu aracı almak mantıklı mı.?

Sigorta gibi durumlarda sıkıntı yaşar mıyız?

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Tavan disinda birsey yoksa alinir tavan icin de yazi alinir 100 bin tl iyi rakam sifir icin değer

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Sigorta ile alakalı hiç bir sorun olmaz ancak satarken zorluk yaşayabilirsiniz tavan hasarlı aracı. Bayi size yazı veriyorsa değerlendirilir bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

100.000 az para değil eksper yaptırdıktan ve bayiden hasarla ilgili bir yazı vs aldıktan sonra alırım 😀

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Merhaba,
Renault captur modelini incelemek için 
İstanbul Anadolu yakasında bir renault bayisine gittik.
Captur fiyatları pahalı geldi.
Ama bize bir araç önerdiler.Araç gemiye yüklenirken tavanından hasar almış ve fabrikada tavan orijinali ile değiştirilmiş.
Belli bir miktar indirim yansıtıldıği için araç %50 vergi diliminde kalmış ve 100.000 TL daha ucuz.
Tavan hasarı hakkında fabrika bilgi vermemiş.Tavandaki hasarın ne olduğu belli değil.
Sizce kandırılıyor olma durumumuz var mi?
Eğer doğru bilgi veriliyorsa bu aracı almak mantıklı mı.?
Sigorta gibi durumlarda sıkıntı yaşar mıyız?

Ben olsam alirdim sifir aldiginiz arabaya catidan bir sey de dusebilir sonucta yazi alip satin alin bance
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Kesinlikle en profesyonel yerde Ekspertiz yaptırın. Daha sonra alın. 100.000 e bu devirde çok tatminkar bi araba daha alınır.

Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

fiyat güzel fakat fabrikada onarıldı cümlesi çok mantıklı gelmedi fabrikanın onarım için uğraşacağını düşünmüyorum en güzeli sağlam bir ekspersiz yaptırmak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

100 bin indirim güzel rakam eğer kullanırken güvenlik açığı oluşturmayacaksa alınabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

indirim güzel fakat fabrika tavan hasarıyla uğraşmaz, tırda hasar alan araç hazır araçtır, fabrika tavanı kes değiştir düzelt vs. işi yapmaz, yapacak yeride yoktur sanmam, araç bence bayiye gelirken hasar almıştır yapılmıştır, hasarın ne boyutta olduğu önemli, direk zarar görmüştür mesela, direk pert hayatta almam şahsen, ama tavan sacında çökme kenarında çökme gibi hasar varsa alınabilir, herhangi bir sac yırtığı varsa almam mesela, kısaca hasarın ne olduğunu öğrenmek lazım, detay vermiyorlarsa almayın derim ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Bu araç şu an pert kayıtlı olarak mı görünecek tescil edildiğinde? Yoksa henüz tescil edilmediği için farklı bir yolla mı onarım masrafı karşılanmış oluyor?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

100 bin indirim büyük para. Üstelik hasar kaydı da olmayacak. 2. el olsa uzak durulabilirdi belki ama ben olsam bunu alırdım sanırım. Ayrıca tavanı değişen araba 2. elde 100 bin kaybetmez, alınır.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Önder Özcan yazdı:

100 bin indirim büyük para. Üstelik hasar kaydı da olmayacak. 2. el olsa uzak durulabilirdi belki ama ben olsam bunu alırdım sanırım. Ayrıca tavanı değişen araba 2. elde 100 bin kaybetmez, alınır.

eminmiyiz, tavana dokunduysan bizim alemde pert derler, 100 bin üste verirsin satarken :tongue:

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Bu araç şu an pert kayıtlı olarak mı görünecek tescil edildiğinde? Yoksa henüz tescil edilmediği için farklı bir yolla mı onarım masrafı karşılanmış oluyor?
Araçta plaka olmadigi icib sıfır olarak cikacak pert kaydi yoktur aynısı amcama olmuştu yillar oncr tirdan indirirken tavan kose saci vurmuslardi araci teslim alırken 500 tl yakit 1 bakımda hediye vermişler di
eminmiyiz, tavana dokunduysan bizim alemde pert derler, 100 bin üste verirsin satarken :tongue:
Abi 100 bin tl buyuk indirim tavan saci degistirdigine dair yazı alinirsa servisye sebebi belli ikinci el satista o kadar deger kaybı olmaz kanımca
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Desinler pert? Sahibindendeki araçların %20 si pert? Hangisi 100 bin altına veriliyor? Tavan değişmiş sebep belli, değerinin 20 bin altına verdin mi galeriler havada kapar. Üstelik tramere kayıtlı bir hasar yok ;)

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
(düzenlendi)

Piyasasına göre ucuza alır biner satarken de durumu belirtir piyasanın biraz altına satarsınız. Captur alınır. Hele şu anki fiyatının 100000 TL altına alınacaksa alınır. Hasarlı kısım motor olsaydı şüphe ederdim ama tavan sorun değil ki orijinalle değişmiş. Ben alın derim.

Almazsanız da haber edin Anadolu yakasında hangi bayi bu :)

tarihinde Muhammet Ali Deli tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

Desinler pert? Sahibindendeki araçların %20 si pert? Hangisi 100 bin altına veriliyor? Tavan değişmiş sebep belli, değerinin 20 bin altına verdin mi galeriler havada kapar. Üstelik tramere kayıtlı bir hasar yok ;)

tramere bakmam hasarın durumuna göre tabii, sahibinden zor araç alırım, 2. el zor alırım, tavan değişmişse fabrika değişmez, sanmıyorum fabrikanın montajı bitik hazır arabayı geri söküp yapacağına, bilen varsa yazsın, fabrikada bu tür sanayi işi düzeltme yapacak ekipman eleman varmıdır,  hadi kapı hasarlıdır yenisini takarlar sök tak, bagaj kapağı kaput falan sök tak iş, gövde hasarı başka şey anlatabildimmi, bu konuda bilgisi olan varsa anlatsın, vardır bir numara, haa şu olabilir, galeri havada kapar adı üstünde galeri :tongue:

yinede belge vs. verdilerse o zaman düşünülür, dediğim gibi bakmak lazım, bazen ufacık hasardan dolayı birşeyler yapıyorlar, o zaman iş değişebilir, belkide tavan değişmedi çökmüştü düzeltmişlerdir o zaman alırım, ama sacında yırtılma kaynak falan varsa hevesim kaçardı, hele direklerde oynama varsa yani ufak göçük değil, daha fazla düzeltme hatta kesme biçme asla almazdım, daha açık yazayım, güvenlik kafesine etki eden en ufak hasar varsa iş değişir, ucuza alırım satarım diyeceğim ama buda alacak olan adama yazık olacağından bana uymaz.

yalnız gerçekten fabrika tavanı artık nasıl yapıyorsa değiştiyse ve bunun belgesini veriyorlarsa, dikkat fabrika değiştiyse (o zaman yapısal zayıflığı oluşan aracı piyasaya sürmezler, geri dönüştürürler diye biliyorum) bu kısım önemli, eğer harbiden böyleyse o zaman iş değişir, kesin alırım o aracı,

benim tüm çekincem fabrikanın bunu yapmayacağı üzerine kurulu, yanlışsam o zaman dakkka beklemem alırım o aracı.

belge açıklama tamsa gerçekten fabrika ise kaçırmasın diyorum o zaman.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Bedava ekmek sadece aslanın midesinde olur. Eğer 100bin tl ile kelepir oluyorsa öncelikle oradaki personel o aracı kaçırmazdı. Alıp satardı. Ayrıca ciddi birşey olmasa 100bin tl indirim yapmazlardı. Bence hiç bulaşmayın. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
İmla
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Erhan Doruk yazdı:

Bedava ekmek sadece aslanın midesinde olur. Eğer 100bin tl ile kelepir oluyorsa öncelikle oradaki personel o aracı kaçırmazdı. Alıp satardı. Ayrıca ciddi birşey olmasa 100bin tl indirim yapmazlardı. Bence hiç bulaşmayın. 

bir numara hissediyorum, o yüzden fabrika onayı vs. diyorumya, belge ve doyurucu açıklama yoksa şahsen almam, dediğin gibi kendilerine ayırırlardı, aklımdan geçen yalan söyledikleri, hasarı fabrika değil bayiye gelirken yaptılar ve onardılar gibime geliyor yoksa kaçmazdı bu araç, bizim millet bırakmaz böyle löp mamayı.....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Hasarlı halinin resimleri mutlaka vardır, onarım ise servis tarafından yapılmıştır, fabrikanın tavan değiştireceğini bende zannetmiyorum.

Arabayı ya düşürdüler ya da tır da iken, üst kat arabanın üstüne indi diye tahminde bulunayım ben de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Çok mantıklı bir bakış açısı. Katılıyorum Erhan beye..
Tabi, siz yine de fotoğraflarını görün, bu onarımın nasıl ve ne şekilde yapıldığını iyice öğrenin ve kararınızı ona göre verin. İşin bir de güvenlik boyutu var ve bu araçlara canımızı emanet ediyoruz. Bazen hiç hatanız olmasa bile Allah korusun kazaya karışabiliyorsunuz. Kabul edilebilir bir hasar ve onarımsa düşünülür elbette..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Erhan Doruk yazdı:

İşte akıllı insan yaklaşımı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ali Cihangiroğlu yazdı:

tramere bakmam hasarın durumuna göre tabii, sahibinden zor araç alırım, 2. el zor alırım, tavan değişmişse fabrika değişmez, sanmıyorum fabrikanın montajı bitik hazır arabayı geri söküp yapacağına, bilen varsa yazsın, fabrikada bu tür sanayi işi düzeltme yapacak ekipman eleman varmıdır,  hadi kapı hasarlıdır yenisini takarlar sök tak, bagaj kapağı kaput falan sök tak iş, gövde hasarı başka şey anlatabildimmi, bu konuda bilgisi olan varsa anlatsın, vardır bir numara, haa şu olabilir, galeri havada kapar adı üstünde galeri :tongue:

yinede belge vs. verdilerse o zaman düşünülür, dediğim gibi bakmak lazım, bazen ufacık hasardan dolayı birşeyler yapıyorlar, o zaman iş değişebilir, belkide tavan değişmedi çökmüştü düzeltmişlerdir o zaman alırım, ama sacında yırtılma kaynak falan varsa hevesim kaçardı, hele direklerde oynama varsa yani ufak göçük değil, daha fazla düzeltme hatta kesme biçme asla almazdım, daha açık yazayım, güvenlik kafesine etki eden en ufak hasar varsa iş değişir, ucuza alırım satarım diyeceğim ama buda alacak olan adama yazık olacağından bana uymaz.

yalnız gerçekten fabrika tavanı artık nasıl yapıyorsa değiştiyse ve bunun belgesini veriyorlarsa, dikkat fabrika değiştiyse (o zaman yapısal zayıflığı oluşan aracı piyasaya sürmezler, geri dönüştürürler diye biliyorum) bu kısım önemli, eğer harbiden böyleyse o zaman iş değişir, kesin alırım o aracı,

benim tüm çekincem fabrikanın bunu yapmayacağı üzerine kurulu, yanlışsam o zaman dakkka beklemem alırım o aracı.

belge açıklama tamsa gerçekten fabrika ise kaçırmasın diyorum o zaman.

Fabrika yapmaz zaten tamirat. Gemide falan düştüyse, zaten satılmak üzere geldiğinde düşmüştür, o bayi de servisinde yapmıştır.

100 indirim dirak arabanın fiyatı değil, arabada indirim yapınca bir alt ötv dilimine giridği için toplam 100 indirimli oluyormuş araç.

Tercihe göre, alınıp binilir. Ne olduğu, başına ne geldiği belli olmayan pert araçlar dahi, piyasada alınıp satılıyor (kazalı olduğu bilinerek). Bu araç perişan bir halde değilse bakılıp alınabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

Fabrika yapmaz zaten tamirat. Gemide falan düştüyse, zaten satılmak üzere geldiğinde düşmüştür, o bayi de servisinde yapmıştır.

100 indirim dirak arabanın fiyatı değil, arabada indirim yapınca bir alt ötv dilimine giridği için toplam 100 indirimli oluyormuş araç.

Tercihe göre, alınıp binilir. Ne olduğu, başına ne geldiği belli olmayan pert araçlar dahi, piyasada alınıp satılıyor (kazalı olduğu bilinerek). Bu araç perişan bir halde değilse bakılıp alınabilir.

aynı şeyi söylüyoruz işte, arabadaki hasara bakılmalı, fabrika yapmaz sanmıyorum, eğer hasar çıtır değilse, tavan harbiden değişmişse geç, almam..  ötv falan anlamam, sonuçta 100 bin düşüyormu düşüyor, arabanın fiyatı düşüyor işte, sonuçta cebimden çıkan para önemli değilmi :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...