İçeriğe Yönlendir

2014 model Ford Galaxy 2.0 Dizel - Aracımda Sürekli Su Eksiltme Sorunu Var .

Selcuk Tasalı

Recommended Posts

Selcuk Tasalı

Selamlar.. Aranıza yeni katıldım. 2014 model ford galaxy aracım için İstanbul avrupa yakasında sadece FORD MONDEO-SMAX -GALAXY  2.0 moturu konusunda uzman temiz çalışan bir usta varsa önermenizi rica ederim .

Üst kapak contası değişecek 

tiriger set değişecek 

sonrasında şanzıman tamiri söz konusu..

Yorum bağlantısı
Tolga Kirelli

Merhaba

seyrantepe oto sanayide otoline ford servisi 

mehmet usta, oneririm, otokoç’da yıllarca calısmıs, tecrubelidir

telefonunu gonderebilirim dilerseniz

selamlar

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selcuk Tasalı yazdı:

Selamlar.. Aranıza yeni katıldım. 2014 model ford galaxy aracım için İstanbul avrupa yakasında sadece FORD MONDEO-SMAX -GALAXY  2.0 moturu konusunda uzman temiz çalışan bir usta varsa önermenizi rica ederim .

Üst kapak contası değişecek 

tiriger set değişecek 

sonrasında şanzıman tamiri söz konusu..

Mutlaka Osman usta ile irtibata geçin.

0535 723 8729

Maslak oto sanayide.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Araç yaşlı değil. Neden conta değişiyor? Yani neden su eksiltiyor. Dizel hem de

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selcuk Tasalı
Sani Gerşon yazdı:

0535 723 8729

Maslak oto sanayide.

üstat servis linki varmıdır ? servisi nasıl görmek isterim ..bende yıllarca servis müdürlügü yapmış biriyım ...butik özel bir yer bakıyorum ..servis çok ama önemli olan özenli kendi arabası gibi iş yapacak adam 

Yorum bağlantısı
Selcuk Tasalı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Araç yaşlı değil. Neden conta değişiyor? Yani neden su eksiltiyor. Dizel hem de

Güzel soru , aslında biz buna gizli hararet diyoruz ...araba düşük perfomansta koşar gider gelir ama yüksek sıcak ve performansa geldimi bu hastalık ortaya cıkar aslında bir çeşit insanda kalp zarı delik olması gibidir .Olasılıklar bellidir , geneli radyatörle başlar 5 yaşından sonraki araçlarda radyatör sorunları görülür su  eksiltir kişi görmez bakmaz bilir umursamaz sonra blok ısındıkca conta yı ezer ..ve sonra yanma odasına eksoz karıştırır ..genleşme artar performasn düşer klima zayıflar hortumlar şişer ...tüm bunların dışında devir daim pompası da sorun çıkarır sa etken olabilir ...aslında yeni nesil araçlarda tirigerle yag ve su sogutucularını bozulmasada değiştirmek bütce varsa en garanti olanı gibi ...

-İNGİLİZ ARAÇLARI , genelde japonlar gibi ısıya genleşmeye gelmez ...bakınız toyota çöl şartlarında ne kadar başarılı ..afrika ülkelerinde genelde japn araçları tercih edlir ..

İngiliz araçları genelde soguk iklimler içinyada kara avrupası için tasarlanmıştır 35 derece yi avrupada görmek zordur ama ülkemiz artık afrika gibi ve sürekli trafik hava almayan dur kalk mesafeleri zayıf şanzıman ve motor blokları ciddi zorluyor ...

kücük pistonlar , kücük kavrama noktaları torksz makinalar yükse sürekli binen turbolar vsvs ....hülasa ülke afganistan hindistan trfigi gibi ama satılan araçlar paris trafigi için ...saçma sapan durum )

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sanki araçta haram beygir var gibi hissettim. Değil 5 yaşında 15 yaşındaki arabalar bile normalde su eksiltmez

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selcuk Tasalı yazdı:

üstat servis linki varmıdır ? servisi nasıl görmek isterim ..bende yıllarca servis müdürlügü yapmış biriyım ...butik özel bir yer bakıyorum ..servis çok ama önemli olan özenli kendi arabası gibi iş yapacak adam 

Maslak'ta bir servis dükkanı. Noname Maslak diye aratabilirsiniz.

Osman usta tüm araçlara kendi arabası gibi bakıyor. Senelerdir tanırız forumca kendisini.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Selcuk Tasalı yazdı:

İşte aradığınız yer. Ancak, şanzıman için Osman Usta' nın da önerisi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Selcuk Tasalı
Tolga Kirelli yazdı:

Merhaba

selamlar

servisinin internet adresi varmı acaba 

telefonu da rica ederim

Yorum bağlantısı
Selcuk Tasalı
Tolga Kirelli yazdı:

Merhaba

selamlar

bilgilerini rica edebilirmiyim 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sanki araçta haram beygir var gibi hissettim. Değil 5 yaşında 15 yaşındaki arabalar bile normalde su eksiltmez

ifade dilinizi anlamadım özürdilerim ..teknik bir konu nasıl haram yada helal olarak tanımlanır ? yakında fıtratında da varmış dersek bu işin içinden çıkamayız 

Sani Gerşon yazdı:

Maslak'ta bir servis dükkanı. Noname Maslak diye aratabilirsiniz.

Osman usta tüm araçlara kendi arabası gibi bakıyor. Senelerdir tanırız forumca kendisini.

anladım ..telefonla ulaşmaya çalışayım kendisine 

Yorum bağlantısı
Selcuk Tasalı
Sani Gerşon yazdı:

0535 723 8729

Maslak oto sanayide.

Bu numaradan ulaşamıyorum kendisine 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selcuk Tasalı yazdı:

İfade dilinizi anlamadım özürdilerim ..teknik bir konu nasıl haram yada helal olarak tanımlanır ? yakında fıtratında da varmış dersek bu işin içinden çıkamayız 

anladım .

Yazılım :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selcuk Tasalı yazdı:

Bu numaradan ulaşamıyorum kendisine 

Şu an muhtemelen kendini mavi sulara bırakıyordur :) Haftaya iş başı yapacak. Yine akşam akşam saatlerinde bir daha deneyin derim.

Yorum bağlantısı
Selcuk Tasalı
Tolga Kirelli yazdı:

Merhaba

selamlar

Bilgilerini bulamadım internette ..rica etsem telefonunu alabilirmiyim 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...