İçeriğe Yönlendir

Yedek Anahtarı Yok

Yücel Gezgin

Recommended Posts

Yücel Gezgin

Arkadaşlar iyi günler, Alacağım aracın yedek anahtarı yok,daha doğrusu ilan resminde yedek anahtarın resmi vardı,şimdi anlaştık yedek anahtar kayboldu bulamıyorum diyor.Sıkıntı olurmu?Biraz işkillendim.Sizlerin fikrini almak isterim.500 tl fiyattan düşerim diyor.Ne dersiniz?Alınırmı?Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

Benim aklıma takılır dı ama kötü niyet varsa zaten 1000 tl ye yedek yaptırıp sonra  yapacağını yapardı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Araç beyninden sildirirsiniz en fazla kapıları açıp içinde oturur 🙂

Lakin kaskonuza bunu bildirin tek anahtarlı diye, yoksa sıkıntı olabilir ileride

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

250-300e eyeni anahtar yaptırır,  kayıp anahtarı da aracın beyninden sildirirsiniz 😀

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
Eren Yavuz yazdı:

Benim aklıma takılır dı ama kötü niyet varsa zaten 1000 tl ye yedek yaptırıp sonra  yapacağını yapardı.

Yedek anahtar 1000 tl mi?💀

Ü.Emre Kartal yazdı:

Araç beyninden sildirirsiniz en fazla kapıları açıp içinde oturur 🙂

Lakin kaskonuza bunu bildirin tek anahtarlı diye, yoksa sıkıntı olabilir ileride

Servismi siliyor acaba?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Yücel Gezgin yazdı:

Servismi siliyor acaba?

Serviste veya oto anahtarı yapan bir yere giderseniz silerler. 

Yetkili servis ciddi pahalı olur anahtara ama dışarıda 300 400 liraya yapılır gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne ara kaybetmiş :) 

Ben kıllanırım arkadaş.. 

Evet yedeğin yedeğini yaptırması mümkün mü mümkün.. ama ilana ekleyip de kaybettim de denmez.. kaybettiysen git yaptır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne ara kaybetmiş :) 

Ben kıllanırım arkadaş.. 

Evet yedeğin yedeğini yaptırması mümkün mü mümkün.. ama ilana ekleyip de kaybettim de denmez.. kaybettiysen git yaptır. 

Merhaba Mehmet bey, bende kıllandım ama çocuk alalım diyor,İnşallah bir sıkıntı yaşamayız.500 tl yedek anahtar için kendisi indirim yaptı.Arkadaşların dediği gibi araç beyninden sildiricem.Nasıl siliniyorsa onuda bilmiyorum😊

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yücel Gezgin yazdı:

Nasıl siliniyorsa onuda bilmiyorum😊

Basit.. silinir o.. 

Ancak yedek anahtar yaptırmalısın, hırsızlık falan olursa kasko şirketi iki anahtar ister. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar

Normal şahıs ilana koyup anahtar kaybetmez , al satcilar çok yapıyor bunu , geçen sene bi linea bakmaya gittim ilanda yedek anahtar kitapçıkların servis kayıtlarının olduğu resim vardı , aracın başında istedim faturaları filan hiçbişey yok , tamamen algı amaçlı 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Yücel Gezgin yazdı:

Geçen sene aralık ayı için 2 farklı marka iki farklı tip anahtar fiyatlarını yazayım.

ford; kumandasız 150,00 TL (anatharcı) 1.050,00 TL (yetkili servis)

vw; kumandalı 250,00 TL (anahtarcı) 2.310,00 TL (yetkili servis)

Yedek anahtar yaptırın, anahtarınızı kaybederseniz zor durumda kalırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
Hamit inan yazdı:

https://www.haberturk.com/otomobil-hirsizlarindan-gorulmemis-yontemi-caldiklari-araci-satip-yeniden-boyle-caldilar-haberler-2530153

İlana anahtar resmi koyup anahtar yok diyen adamdan aracı sıkıntısız olsa bile almazdım

Nihat Palolu yazdı:

Geçen sene aralık ayı için 2 farklı marka iki farklı tip anahtar fiyatlarını yazayım.

ford; kumandasız 150,00 TL (anatharcı) 1.050,00 TL (yetkili servis)

vw; kumandalı 250,00 TL (anahtarcı) 2.310,00 TL (yetkili servis)

Yedek anahtar yaptırın, anahtarınızı kaybederseniz zor durumda kalırsınız.

Büyük ihtimal anahtarcıya yaptıracağım,Bu silme olayını anlayamadım,açıklarsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
Mehmet Cihat yazdı:

250-300e eyeni anahtar yaptırır,  kayıp anahtarı da aracın beyninden sildirirsiniz 😀

Tam olarak nasıl oluyor bu işlem?Yazarsanız sevinirim?

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Yücel Gezgin yazdı:

Elinizdeki anahtarın ucuna göre anahtarcı anahtar açıyor. Daha sonra yeni açtığı anahtarı cihazla arabaya tanıtıyor bu esnada kayıp olan anahtarı bu cihazla araçtan siliyor. Daha sonra kayıp  anahtarı bulsanız bile sadece çevirerek kapıyı açarsınız uzaktan kumandasını kullanamaz ve marş çeviremezsiniz. Tekrar kodlatmanız gerekir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
Mehmet Cihat yazdı:

Elinizdeki anahtarın ucuna göre anahtarcı anahtar açıyor. Daha sonra yeni açtığı anahtarı cihazla arabaya tanıtıyor bu esnada kayıp olan anahtarı bu cihazla araçtan siliyor. Daha sonra kayıp  anahtarı bulsanız bile sadece çevirerek kapıyı açarsınız uzaktan kumandasını kullanamaz ve marş çeviremezsiniz. Tekrar kodlatmanız gerekir

Orjinal anahtar yani bizim elimizdeki anahtar işe yaramaz halemi geliyor orasını anlamadım?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Yücel Gezgin yazdı:

Anahtarlarını kodu aracın beynine tanıtılıyor.  Kayıp nahtar orjinal kendi anahtarı olsa bile kapıyı açar aracı immobilizere kayıtlı olmadığı için çalıştıramaz. Yani sadece sizdeki anahtarlar beyne tanıtıldığı için aracı çalıştırır. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
Metin Uzunoğlu yazdı:

Anahtarlarını kodu aracın beynine tanıtılıyor.  Anahtar orjinal kendi anahtarı olsa bile kapıyı açar aracı immobilizere kayıtlı olmadığı için çalıştıramaz. 

Elimizdeki orjinal anahtara göre yenisini yapıyor (birebir aynısını) kayıp anahtar dahil 3 anahtar oldu.Kayıp anahtar ve orjinal anahtar kullanılamaz halemi geliyor burasını anlayamadım😊 Yarın aracı satın alacağım o yüzden böyle soruyorum kusura bakmayın,bu işlem pahalımı acaba?500 tl eksik ereceğim kurtarırmı beni?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Yücel Gezgin yazdı:

Elimizdeki orjinal anahtara göre yenisini yapıyor (birebir aynısını) kayıp anahtar dahil 3 anahtar oldu.Kayıp anahtar ve orjinal anahtar kullanılamaz halemi geliyor burasını anlayamadım😊 Yarın aracı satın alacağım o yüzden böyle soruyorum kusura bakmayın,bu işlem pahalımı acaba?500 tl eksik ereceğim kurtarırmı beni?

Kayıp anahtar araçtan siliniyor o aracı çalıştıramıyor. Sonuçta iki anahtarınız oluyor.  Biri satıcının verdiği diğeri yeni yaptırdığınız. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
Metin Uzunoğlu yazdı:

Kayıp anahtar araçtan siliniyor o aracı çalıştıramıyor. Sonuçta iki anahtarınız oluyor.  Biri satıcının verdiği diğeri yeni yaptırdığınız. 

Çok teşekkür ederim ilginize işiniz rast gitsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Yücel Gezgin yazdı:

Yarın aracı satın alacağım o yüzden böyle soruyorum kusura bakmayın,bu işlem pahalımı acaba?500 tl eksik ereceğim kurtarırmı beni?

Araç marka ve modeline göre fiyat değişir.

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
(düzenlendi)
Metin Uzunoğlu yazdı:

Araç marka ve modeline göre fiyat değişir.

Araç volkswagen polo 1.2 tdi bu işi servismi yoksa anahtarcımı yapar?

tarihinde Yücel Gezgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Yücel Gezgin yazdı:

Araç volkswagen polo 1.2 tdi

2014 yılında fiat kumandalı anahtarı 300 tl ye yaptırmıştım.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Yücel Gezgin yazdı:

Arkadaşlar iyi günler, Alacağım aracın yedek anahtarı yok,daha doğrusu ilan resminde yedek anahtarın resmi vardı,şimdi anlaştık yedek anahtar kayboldu bulamıyorum diyor.Sıkıntı olurmu?Biraz işkillendim.Sizlerin fikrini almak isterim.500 tl fiyattan düşerim diyor.Ne dersiniz?Alınırmı?Teşekkürler.

Hocam arabayı alın, sonra bir anahtarcıya gidin, yedek anahtar yaptırın. Sonra anahtarcıdan rica edin, sizde olmayan anahtarların immo kaydını beyinden silsin. Her araç aldığımda uyguladığım bir şeydir. Yedek anahtar varsa bile bende olan anahtar(lar) ile anahtarcı arkadaşa gider beyinden bende olmayan ne kadar immo kaydı varsa sildiririm. Böylece kafamı kurcalayan bir sorun olmaz.

Şu an kullandığım lineayı aldığımda yedek anahtarı yoktu. Yedek anahtar yaptırdım kumandasızından, sonra fark ettik ki kapı kilidinin anahtar kısmı arızalı, onu yaptırdım. Sonra arkadaş bağlandı beyine, benim yaptırdığım anahtarla birlikte toplam 5 tane immo tanıtılmış araca dedi, bende olmayan 3 anahtarın immo çipinin kaydını sildi :D 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İsmail Sefer
Metin Uzunoğlu yazdı:

2014 yılında fiat kumandalı anahtarı 300 tl ye yaptırmıştım

3 ay önce Ispartada Fiat Puntoya kumandalı  sustalı anahtar yaptırdı bi akrabam 250 TL ye.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...