İçeriğe Yönlendir

Ön Cam Çizik Giderme

Muhammet Ali Deli

Recommended Posts

Muhammet Ali Deli

Abiler arkadaşlar cümleten selamun aleyküm

Sıfır aracımı oto yıkamacıya götürdüm tam oturduğum şoför mahallinin kadranın 20 cm kadar üzerini yani tam yola baktığım yeri soldan sağa 3 cm kadar çizmişler. Aracı ofise getirdiler iş çıkışı binince farkettim. Öyle bir şey ki göze batmaması imkansız. Aşırı can sıkıcı. Şu an mobilde yazıyorum yarın zaman bulabilirsem foto da atacağım. Yan arka cam çizilsin umrumda olmazdı ama ön cam bir de tam gözümün önü olunca göze batıyor sinir bozuyor.

Doğruca gittim altını üstüne getirdim abi öyleydi diyor aracın içini silen eleman arkadaşım 10 günlük aracın camı hem de iç taraftan nasıl çizik olabilir diyorum ses yok. 

Tüm şirketin araçlarını yıkıyorlardı ödemelerini yaptırdım anlaşmayı iptal ettim başka yıkamacıya geçtim. 

Çiziği gidermek için glasweldi öneriyorlar fakat foruma konu açmak istedim. Bu sorunla karşılaşan uygulama yaptıran arkadaşlar varsa önerilerini bekliyorum. Yarın ya da en geç pazartesi gidip yaptıracağım. 10 günlük aracın kaskodan cam değişmek istemiyorum, derin bir çizikte değil ama göze çok batıyor can sıkıyor. 

Bir de Anadolu yakasında Ataşehirde veya yakınlarında iyi bir yıkamacı var mı önerebileceğiniz? 

Not: Konu açıldı mı daha önce bilmiyorum açıldıysa da bulamadım silebilirsiniz ama 1-2 gün müsade ederseniz sevinirim önerileri merak ediyorum İstanbul'a yabancı sayılırız 2 ay oldu taşınalı çok bilmiyorum buraları. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Benim superb de dışta oluşmuştu, kar küreme aracı tuzlama ile karıştırılan kumu ön cama fırlattı, o ara da otomatik silecek çalıştı. Silecek şeklinde 15 cm kadar çizildi, tırnağa geliyordu. Bu iş ile ilgilenen birine gittim, çok uğraştı ama olmadı. Altın kelime tırnağa takılmaması... Eğer çizik derinliği çok fazla değilse bu iş ile uğraşan yerler ile görüşün... Benim gittiğim yer seramik kaplama, boya koruma gibi işleri yapan bir yerdi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

Ama Muhammet arkadaşın çizik camın içindeymiş. İçten uygulanabilir mi?

Uygulanır da kimyasal göğüse sıçrarsa zarar verebilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

4a academy ye baktım ataşehirdeymiş hem buraya hem glasweld firmasına bir gidip görüşeceğim. Çok teşekkür ederim..

Ramazan Turan yazdı:

Benim superb de dışta oluşmuştu, kar küreme aracı tuzlama ile karıştırılan kumu ön cama fırlattı, o ara da otomatik silecek çalıştı. Silecek şeklinde 15 cm kadar çizildi, tırnağa geliyordu. Bu iş ile ilgilenen birine gittim, çok uğraştı ama olmadı. Altın kelime tırnağa takılmaması... Eğer çizik derinliği çok fazla değilse bu iş ile uğraşan yerler ile görüşün... Benim gittiğim yer seramik kaplama, boya koruma gibi işleri yapan bir yerdi...

Abi yüzeysel bir çizik dokundum inceledim tırnak geçmiyor hani bişey sürtülmüş camda beyazımsı grimsi bir iz gibi bir şey oluşmuş. Hatta başta leke sandım ıslak mendille filan sildim geçmedi. Basit bir işlemle temizlenir diye düşünüyorum. İç tarafta olması sıkıntı göğsün tam üstü. Bugün veya yarın gidip görüşeceğim bakalım inşallah hallederiz. Sağolun verdiğiniz bilgiler için.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Muhammet Ali Deli yazdı:

20 cm kadar üzerini yani tam yola baktığım yeri soldan sağa 3 cm kadar çizmişler.

Sevgili hemşerim sana bir şey önereyim, belki işine yarar. Bu arada sen çok celallisin. Seni bayadır takip ediyorum. Çok keskinsin bıçak gibi. Olan olmuş yapacak birşey yok. Neticede istemeden çizilmiştir. Ben olsam sakin kalırmıydım? Söver sayardım birazda bağırırdım sonra geçerdi :) 

Benim ford scorpio vardı. 1997 model. Camda orjinal 1997 model. Benim camda çizikler vardı. Çizik yerlere pasta koydum sonra ispiralle polisaj yapılan geçeden taktım. Çalıştırdım ispirali. Usulca değdirdim. Çizikleri aldı götürdü. Yalnız çok kuvvet verince camı çok yiyor. Senin cam 2021 model. Sendede aynı etki olurmu bilmiyorum. Denemekden zarar gelmez. Pastada bildiğin kaportayı cilaladığımız pasta. Allah kolaylık versin. İspiralde küçük olandan kullanırsın. Bence birşeyler olur gibi. Sen yinede denerken dikkatli ol. Sonra camı yedirip banada sövme :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Geçmiş olsun, 3 güne algı değişir, görmemeye başlar, sonra bu kadar gerildiğiniz için kendinize hayıflanırsınız.

Az sabır…

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Abi bazen öyle. Kireçler oluyor ki bir miktar sirke çıkarıyor bazende seryum oksit kullanıyorum resimsiz kimseye faydam olmaz malesef

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Metin Uzunoğlu yazdı:

3d eraser o lekeleri çıkarıyor.

kireç lekesi dediğim nokta nokta leke değil ama böyle tüm cama dağılmış puslu bir görüntü var camda. Özellikle aracı yıkayıp camları sildiğim zaman aşırı belli oluyo. 

Söylediğiniz işe yarar sanırım

Buğra Höngül yazdı:

Abi bazen öyle. Kireçler oluyor ki bir miktar sirke çıkarıyor bazende seryum oksit kullanıyorum resimsiz kimseye faydam olmaz malesef

Numaranı özelden gönderirsen müsait bir zamanda whatsapp'tan yollarım, şuan aracın yanında değilim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Fatih Sarıkaya yazdı:

Sevgili hemşerim sana bir şey önereyim, belki işine yarar. Bu arada sen çok celallisin. Seni bayadır takip ediyorum. Çok keskinsin bıçak gibi. Olan olmuş yapacak birşey yok. Neticede istemeden çizilmiştir. Ben olsam sakin kalırmıydım? Söver sayardım birazda bağırırdım sonra geçerdi :) 

Benim ford scorpio vardı. 1997 model. Camda orjinal 1997 model. Benim camda çizikler vardı. Çizik yerlere pasta koydum sonra ispiralle polisaj yapılan geçeden taktım. Çalıştırdım ispirali. Usulca değdirdim. Çizikleri aldı götürdü. Yalnız çok kuvvet verince camı çok yiyor. Senin cam 2021 model. Sendede aynı etki olurmu bilmiyorum. Denemekden zarar gelmez. Pastada bildiğin kaportayı cilaladığımız pasta. Allah kolaylık versin. İspiralde küçük olandan kullanırsın. Bence birşeyler olur gibi. Sen yinede denerken dikkatli ol. Sonra camı yedirip banada sövme :) 

Benim elim hiç yatkın değildir bu tip işlere yoksa kendim uğraşırdım toprağım :) 

Biraz celalli olduğum doğrudur da sövmedim ama bir tık sesimi yükselttim yıkamacıya.. Sonra yazdığım gibi şirket araçlarının hepsini başka yıkamacıya aldırdım. Zaten geçen de şikayet etmiş depodaki abi doblonun yan camını mı ne çizmişler. Sanki kasıtlı yapıyorlar gibi. 

Afgan mıdır Suriyeli midir ne olduğu belirsiz tipleri almış onları çalıştırıyor gıcık oldum iyice. 

Araba başı 10 lira fazla verip profesyonel bir yerde yıkatacağız bundan sonra araçları. 

Takıntılıyım bir de hacı bindiğim araç pis olamaz benim :)

Pazartesi yaptırıcam o ufak çiziği de hayırlısıyla..

Ahmet Kiriş yazdı:

Geçmiş olsun, 3 güne algı değişir, görmemeye başlar, sonra bu kadar gerildiğiniz için kendinize hayıflanırsınız.

Az sabır…

Sağolun haklısınız o günkü gibi gözüme batmamaya başladı ama tam görüş açım olduğu için hala sinir bozuyor :)

Buğra Höngül yazdı:

Bu camın resimi var mı?

Resmi de bir türlü çekip atamadım unutuyorum unutmazsam çekip yükleyeyim akşam

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Muhammet Ali Deli yazdı:

Takıntılıyım bir de hacı bindiğim araç pis olamaz benim

Sen benim arabaları görsen çıldırırsın heralde. Superbnin rengi belli değil fiesta uzakdan azıcık kırmızı gibi görünüyor :D 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...