İçeriğe Yönlendir

2012 Vw Transporter araca 2012 Caravelle Ön Far Takılabilir mi ?

OnurKurt

Recommended Posts

Herkese selamlar,

2012 model VW Transporter camlı van araç sahibiyim. Ön farların aydınlatma performansından pek memnun değilim. Daha önce farklı araçlarda yapılan far temizliği uygulamalarından da çok memnun kalmadığım için kesenin ağzını açıp iki adet orijinal far taktırmaya karar verdim. Gerek görüntü açısından gerek daha iyi performans alacağımı düşündüğüm için, yine aynı seneye ait VW Caravelle araç farı taktırmak istedim. Caravelle farlarının iç kısımları Transporter farlarına göre daha aynalı bir yapıya sahip. Her iki modele ait farların geometrik yapısı aynı fakat herhangi bir soket uyumsuzluğu ya da ayaklarının farklı olması yüzünden sorun yaşar mıyım bunu öğrenmek için yetkili servise gittim. Maalesef kimseden tatmin edici bir cevap alamadım. Kimisi kesinlikle uymayacağını ifade ediyor kimisi de alakasız yorumlar yapıyor. Her iki model araçta klasik halojen far kullanılmakta. Yani LED ya da Bi-Xenon far olsa sistemsel farklılıkları kabul edeceğim. Yetkili servis kadar teknik bilgiye sahip değilim ama düz mantık ile sorun olmayacağını düşünüyorum. Konu ile ilgili çözüm önerisi olan ya da bahsettiğim far değişikliğini kendi aracında tecrübe eden oldu mu ? Şimdiden teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ana amaç aydınlatma ise, var olan farı dağıtıp xenon/led/laser takıalbilir parayı onlarla ezmeli

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

ana amaç aydınlatma ise, var olan farı dağıtıp xenon/led/laser takıalbilir parayı onlarla ezmeli

Lazer :) o da mı başladı . Selektör diye ışın kılıcı mi cekiyolar 😛

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Lazer :) o da mı başladı . Selektör diye ışın kılıcı mi cekiyolar 😛

bitti bile, lazersiz far kalmasın 1 km ye selektör atıyoruz

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Nitelikli aydınlatma için bu değişim çok bir işinize yaramaz. Soketleri çok yüksek ihtimal aynı ama ek tesisat vs gerekebiliyor. Bunu da farların soket pin kısmını görmeden yorumlamak neredeyse imkansız.

Çözümü başka şekilde arayın derim. Mercek montajı vs düşünün. Aynı paraya çok daha kaliteli aydınlatmanız olur. Transporter far yapısı yuvarlak olduğu için montaja da çok müsait olacaktır.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mevcut farın polikarbon alanı iç ve dıştan temizleyip mercek takılabilir veya iyi h4 ampül iş görür. Doğru far ayarı da yapılır bitti.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış yazdı:

İki farı ele alıp karşılaştırma yapmak lazım.

Maalesef mümkün olmuyor zira ne yedek parça satan yerlerde ne de VW servis stoklarında istediğim far yok. Bizim de aklıma ilk olarak geldi fakat stok durumundan dolayı yapamadık.

Çağlar Bayur yazdı:

Amaç aydınlatma ama aracın orijinalliğini pek bozmak istemedik Çağlar Bey. Dediğiniz gibi para eziliyor resmen. VW'de tek far fiyatı 2006 TL 😅

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
OnurKurt yazdı:

orijinalliğini pek bozmak istemedik

mercek takılan farda orjinallik bozulmaz, başka modelin farını takarsanız bozulur?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur yazdı:

mercek takılan farda orjinallik bozulmaz, başka modelin farını takarsanız bozulur?

Muhtemelen ben yanlış ifade ettim. Mercek takılmış far için bir görsel paylaşma imkanınız var mıdır ?

Metin Akbal yazdı:

Nitelikli aydınlatma için bu değişim çok bir işinize yaramaz. Soketleri çok yüksek ihtimal aynı ama ek tesisat vs gerekebiliyor. Bunu da farların soket pin kısmını görmeden yorumlamak neredeyse imkansız.

Çözümü başka şekilde arayın derim. Mercek montajı vs düşünün. Aynı paraya çok daha kaliteli aydınlatmanız olur. Transporter far yapısı yuvarlak olduğu için montaja da çok müsait olacaktır.

Dediğiniz gibi ek tesisat işi çıkıyor bir de gösterge panelinde arıza verebilir dediler.

Servet Aydın yazdı:

Mevcut farın polikarbon alanı iç ve dıştan temizleyip mercek takılabilir veya iyi h4 ampül iş görür. Doğru far ayarı da yapılır bitti.

Servet Bey, iyi bir H4 için önerebileceğiniz bir marka var mıdır ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...