İçeriğe Yönlendir

Trafik Cezası

Serdal Soysal

Recommended Posts

Serdal Soysal
Bu gün çocuğun ateşi 38 olunca işten izin alıp eve geldim, ben gelene kadar 38,5 olmuş. Hastaneye giderken yemiş olduğumu düşündüğüm cezalar gelirse benim kaskoyu sigortayı emmi 5 sene öteler artık. Her yerde hız sınırı + %80, ileveten ışık ihlalleri, tehlikeli araç kullanma, hastane önünde park yeri bulamayınca arabayı yola bırakıp gitmek falan, iyi geçirmişlerdir...
[mention=23]Mehmet Ozyurek[/mention] aranızda para toplayıp bana destek olursunuz diye umuyorum [emoji4] 

İşin şakası bir yana, yaptığımın yanlış olduğunu biliyorum, hastaneye vardığımda 38,9 idi ateş, doktor direk serum bağlatıp içine ateş düşürücü eklettirdi. Çocuk 1 yaşına yeni girdi, serumu takmak için 6 deneme yaptı anestezi uzmanları, normal hemşireler denemedi bile. Düşmanımın bile başına gelmesin... 
Geçmiş olsun,
Yaptığınızın yanlış olduğunu düşünmüyorum. Yeri geldiğinde ambulans görevi görmüyor mu? Yoksa ben mi yanlış biliyorum.
Dörtlü, kesik korna ve devamlı selektör
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu gün çocuğun ateşi 38 olunca işten izin alıp eve geldim, ben gelene kadar 38,5 olmuş. Hastaneye giderken yemiş olduğumu düşündüğüm cezalar gelirse benim kaskoyu sigortayı emmi 5 sene öteler artık. Her yerde hız sınırı + %80, ileveten ışık ihlalleri, tehlikeli araç kullanma, hastane önünde park yeri bulamayınca arabayı yola bırakıp gitmek falan, iyi geçirmişlerdir...
[mention=23]Mehmet Ozyurek[/mention] aranızda para toplayıp bana destek olursunuz diye umuyorum [emoji4] 

İşin şakası bir yana, yaptığımın yanlış olduğunu biliyorum, hastaneye vardığımda 38,9 idi ateş, doktor direk serum bağlatıp içine ateş düşürücü eklettirdi. Çocuk 1 yaşına yeni girdi, serumu takmak için 6 deneme yaptı anestezi uzmanları, normal hemşireler denemedi bile. Düşmanımın bile başına gelmesin... 

Geçmiş olsun kardeşim.
Önemli olan sağlık.
Nasıl şimdi durumu ?
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Murat Sahın yazdı:

@Mehmet Ozyurek aranızda para toplayıp bana destek olursunuz diye umuyorum :) 

Geçmiş olsun, geçmişte bir arkadaş aynı durumda ceza yemişti. Cezayı ödedikten sonra itiraz edip durumu kanıtlayınca ceza iptal edilmişti diye hatırlıyorum. Hastaneden belge alın elinizde bulunsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Serdal Soysal yazdı:

Yaptığınızın yanlış olduğunu düşünmüyorum. Yeri geldiğinde ambulans görevi görmüyor mu? Yoksa ben mi yanlış biliyorum.

Böyle bir kullanım yok, dörtlü yanık aracın hareket etmesi yasak zaten en başta.

Geçmiş olsun Murat bey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Geçmiş olsun hocam. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

Hastaneye yetişmek için olduğunu kanıtlarsanız silerler. Dörtlüleri yakmayı unutmayın insanlar yol veriyorlar zaten bir terslik olduğunu anlayıp. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ben ilk çocuğum havale geçirdiğinde korna sellektör dörtlüler ne varsa araba da ne kadar gidiyorsa o şekilde hastaneye yetişmiştim. Yolda geçtiğim bir kavşakta bekleyen polis aracı arkama takılmış hatta hastaneye geldiler 2 3 dakika sonra. Yetişsek eskort yapacaktık dediler. Allah razı olsun çok iyi kamu görevlilerimiz var.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Merhabalar, 09,07 tarihinde trafik cezası yazılmış. Cezayı dün e-devlet üzerinden gördüm. GİB de çıkmıyor. Beyan ödemeli deyip, makbuz no girince ceza görünüyor. Tebligat yapılmadı, muhtara gittik orada da yok. Bu cezayı indirimli ödeyebilir miyim, tebligatı mı bekleyeyim?

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Ahmet Ekici yazdı:

Merhabalar, 09,07 tarihinde trafik cezası yazılmış. Cezayı dün e-devlet üzerinden gördüm. GİB de çıkmıyor. Beyan ödemeli deyip, makbuz no girince ceza görünüyor. Tebligat yapılmadı, muhtara gittik orada da yok. Bu cezayı indirimli ödeyebilir miyim, tebligatı mı bekleyeyim?

Tebligatı bekleme hakkınız var ama isterseniz tebliğ edilmeden beyanlı ödeme yoluna gidip tebliğ tarihini ödeme yaptığınız günün tarihi olarak girerseniz indirimli rakam karşınıza çıkar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
M. Asım Kahraman yazdı:

Tebligatı bekleme hakkınız var ama isterseniz tebliğ edilmeden beyanlı ödeme yoluna gidip tebliğ tarihini ödeme yaptığınız günün tarihi olarak girerseniz indirimli rakam karşınıza çıkar.

Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Bahadır Taşpolat yazdı:

çok geçmiş olsun abi :( Allah acil şifalar versin, şuan durumu nasıl ?

Sinan Akgöl yazdı:

Geçmis olsun çok bir an önce miniğin sifasini versin beterinden korusun.

Serdal Soysal yazdı:

Geçmiş olsun,

Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun kardeşim.
Önemli olan sağlık.
Nasıl şimdi durumu ?

Selçuk Bakış yazdı:

Geçmiş olsun şu an son durumu nasıl?

Metin Uzunoğlu yazdı:

Geçmiş olsun, geçmişte bir arkadaş aynı durumda ceza yemişti. Cezayı ödedikten sonra itiraz edip durumu kanıtlayınca ceza iptal edilmişti diye hatırlıyorum. Hastaneden belge alın elinizde bulunsun.

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Böyle bir kullanım yok, dörtlü yanık aracın hareket etmesi yasak zaten en başta.

Geçmiş olsun Murat bey.

Ümit Türk yazdı:

Geçmiş olsun hocam. 

Aydın Sert yazdı:

Çok geçmiş olsun. İnşallah daha iyidir.

İlkay BAŞARAN yazdı:

Hastaneye yetişmek için olduğunu kanıtlarsanız silerler. Dörtlüleri yakmayı unutmayın insanlar yol veriyorlar zaten bir terslik olduğunu anlayıp. Geçmiş olsun.

İlkay BAŞARAN yazdı:

Ben ilk çocuğum havale geçirdiğinde korna sellektör dörtlüler ne varsa araba da ne kadar gidiyorsa o şekilde hastaneye yetişmiştim. Yolda geçtiğim bir kavşakta bekleyen polis aracı arkama takılmış hatta hastaneye geldiler 2 3 dakika sonra. Yetişsek eskort yapacaktık dediler. Allah razı olsun çok iyi kamu görevlilerimiz var.

Dostlar, hepinize teşekkürler. Kızım biraz daha iyi, oğluma ve eşime de bulaştı maalesef. Bu gün onlara da antibiyotik başlıyoruz. Ateşi kontrol altına alındı, gerisi bir şekilde gelir. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Dostlar, hepinize teşekkürler. Kızım biraz daha iyi, oğluma ve eşime de bulaştı maalesef. Bu gün onlara da antibiyotik başlıyoruz. Ateşi kontrol altına alındı, gerisi bir şekilde gelir. 
Gecmis olsun acil.sifalar
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Çok geçmiş olsun. Konusunu açmıştım oğlum da havale geçirmişti çok şükür hiç bir problem olmadı. Ancak bundan sonra ateşi mutlaka kontrol altında tutmalısınız. 37.5 geçtiğince dolven calpol ve mutlaka evde fitil bulundurun.

ambulansla hastaneye götürürken 4lü selektör yapmama rağmen her kavşakta durdurdular beni.

Yorum bağlantısı

Öncelikle çok geçmiş olsun, acil şifalar dilerim... 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Ahmet İhsan bey, bu nerede yazıyor?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
İsa Acar yazdı:

Öncelikle çok geçmiş olsun, acil şifalar dilerim... 

Ahmet İhsan bey, bu nerede yazıyor?

Hasta taşıyor isek ne yapacağız bundan başka? Bana mantıklı gelmedi hiç. 
Büyük geçmiş olsun, en korktuğum şeydir hastaneye yetişme/yetiştirme telaşı. Allah tekrarını göstermesin inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

dörtlü flaşör ile gidilmez diye bir şey yok. Öyle olsa sert frende dörtlülerin yanmasına trafik izin vermezdi araç tescilinde. Siste de kullanılır. Bazı yerlerde kullanılır yani. Ama eskiden araç kenarda durunca yakılır ibaresi trafik eğitim kitaplarında vardı. 

geçmiş olsun @murat sahin. 

38,5’u geçmeyen durumlar için ateş düşürücü vermeyin çocuklara. Az ateş kötü bir şey değildir. Bağışıklık için iyidir. 

Aydın Sert yazdı:

Geçmiş olsun.

Bana da 12 Haziran' da Mahmutbey hız koridorundan gelmiş. 51/2-a

E-Devletten kontrol edince öğrendim.

Daha evrak gelmedi.

15 günlük indirim süresi eve evrak teslim edildikten sonra mı başlar?

Mahmutbey sultangazi arası mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Murat Sahın yazdı:

Geçmiş olsun Murat Allah şifa versin İnşallah daha iyi olur tez zamanda

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Murat Sahın yazdı:

Çok geçmiş olsun durum nasıl şu anda. En kötü olanda ateş çıktığında damarların çekilmesi ve damaryolu açılamayarak çocuğun daha çok ağlaması ve ağlama-korku ile ateşinin çıkması :( Bende eğer çocuklarda bir şey olursa dörtlü sellektör korna yaparak gidiyorum. Bence hastahane giriş evrakınız elinizde olsun ceza gelmesi durumunda itiraz yoluna giderseniz sonuç alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

dörtlü flaşör ile gidilmez diye bir şey yok. Öyle olsa sert frende dörtlülerin yanmasına trafik izin vermezdi araç tescilinde. Siste de kullanılır. Bazı yerlerde kullanılır yani.

I'ııı. Siste kullanılmaz. Sis farı denen bir icat var. Bu konuda bir detay vardı hatırlayamadım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...