İçeriğe Yönlendir

Mondeo MK2 98 GLX HB ile Aranıza Yeni Katıldım.

Emirhan Sarıöz

Recommended Posts

Emirhan Sarıöz

Araci aldıktan sonra araştırma ihtiyaci hissettim. :( Forumda bir yazıda dikkatimi çekti "Almadan once yazin" diye :) Gerçektende almadan once yazmak araştırmak-soruşturmak lazımmış.

Daha once 20 w220, 98 e39 business kullandim. Şirket aracıda transit 140t350 ile binlerce km yol yaptim. Transit motorunun sağlamlığı bana ford u sevdirdi.

05/08/2021 tarihinde aracımı aldim. (229xxx km) (Ekspertiz yaptırmadım. Daha onceki araçlarda sorun yaşadığımdan tanıdık biri olmasını tercih ettim bu en buyuk hatam sanirim)

Motoru 5000km once sıfırlanmış,

Şanzıman 1000km once sıfırlanmış,

Atiker sıralı sistem lpg yeni takılma (Eskisi sökülerek) Sahibi iceride oldugundan uzun bir sure sadece yatmış. Dışarı çıktığında da satildi ben aldim.

Sorgulamalar da aracin 4.Sahibiyim.

Km Bilgileri ;

2015 : 156xxx

2017 : 192xxx

2019 : 220xxx

Kaza durumu ;

2014 : Çarpma (Tutarsız)

2019 : Çarpma (Tutarsız)

Araca su ana kadar yaptıklarım :

2 Dik Rot

2 Salıncak

2 Amortisör Kulesi (Takoz-Bilya)

Yağ Bakimi

Filitreler (Hava-Polen)

Rot

Balans

Jant Düzeltme

Sağ Ön Kapi Cam Kontrol

Arac Su Alimi

Araçtan anlaşılmaması üzere servis değişimine gidiyorum randevu alindi 16/08/2021 tarihinde de

Triger Seti

V Kayış

Sogutma Hortumları

Şanzıman Yağı

Ön Diskler + Balata

Arka Kampanalar

Buji

Buji Kablolari

İçin bakıma girecek. (Normalde "yeni motor" adi altinda olan bir araçta ihtiyac yok lakin lifte araci gördüğümde ve filtrelerin bakımsızlıktan perişan halde oldugunu görünce araca güvenimi yitirdim.)

İlk yağmurda su doldu onunla uğraştım.

Polen filtre kutusunun contası gitmiş,

Cam sıyırıcılar kotu durumda (Tedariğine çalışıyorum forumda emsalleri okudum.)

Tahliyeler tıkanmış onlari hallettirdim. (Musait zamanda kendim üstünden geçeceğim tekrar)

Foruma baktıkça sorunlarım ile ilgili yazılar buluyorum. Bu sebepten bunu tanışma olarak yazdim sorunlar ile baş edemediğim, forumda bulamadığım zaman sizlerden destek isterim :)

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emirhan Sarıöz yazdı:

Gerçektende almadan once yazmak araştırmak-soruşturmak lazımmış.

hayırlı olsun, geçmiş dönem araçlara ait bilgi birikm parça tavisyesi forumlar harici ulaşılamıyor. doğru yerdesiniz.

1. sıfır motor/şanzıman yapıldı cümleleri maalesef ispata muhtaç bizim coğrafyada

2. dış cam su sıtıcı fitil için: LAda Samara sport iç cam sıyırıcı fitil alınacak. sport kapısı uzun, bira keserek dışa takacaksınız. yıllarca idare etmiyor ancak net kesin çözüm.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Emirhan Sarıöz

Hosbulduk, Teşekkür ederim. (Yukarıda Elektrik Kaporta, Döşeme den bahsetmedim. Öncelik güvenlik akabinde yavaş yavaş ins :) )

hayırlı olsun, geçmiş dönem araçlara ait bilgi birikm parça tavisyesi forumlar harici ulaşılamıyor. doğru yerdesiniz.
1. sıfır motor/şanzıman yapıldı cümleleri maalesef ispata muhtaç bizim coğrafyada
2. dış cam su sıtıcı fitil için: LAda Samara sport iç cam sıyırıcı fitil alınacak. sport kapısı uzun, bira keserek dışa takacaksınız. yıllarca idare etmiyor ancak net kesin çözüm.
Suan siparis icin internette bakiyorum. (Cam sıyırıcıları)

Anlayan insani bulması da dert malesef.
Sıfır kelimesini ben bu arac ile lugatımdan kaldırdım. En aci tecrübemiz bununla kalsin inş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayırlı olsun. 

Parayı aşama aşama harcayın. 

Motoru şanzımanı kim yaptırmış. Görüşün, şanzımanı yapılmış bir aracın yağı değişmiştir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sinyaller ucuzdur ancak kısa sürede kararır, orjinal olmayanlar, bol alın karardıkça değişrsiniz, söküp takarken kenarı çıtlayabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emirhan Sarıöz
Hayırlı olsun. 
Parayı aşama aşama harcayın. 

Motoru şanzımanı kim yaptırmış. Görüşün, şanzımanı yapılmış bir aracın yağı değişmiştir. 
Ulaşıp detaylarını almaya çalışıyorum. Şanzıman ariza durumunda garanti altinda olduğunu biliyorum birtek. Bulunduğum yerde bi kontrol ettireceğim.

Yorum bağlantısı
Emirhan Sarıöz

Kaporta akşamına pek bulaşmak istemiyorum. İlk defa mondeo kullanıyorum. Şayet tatmin eder ise yaza çıkarken komple kaporta boya olabilir.
İc gösterge çevresi, şanzıman çevresi, teyp çevresi plastik aksamlar da çatlak ve kırıklar mevcut. Bol vida ile tutturmuşlar. Bunlarin tamiri/yenilemesi yolu ile devam etmek istiyorum. Aracin bakımları bitsin bunlar ile alakalı foto lar ile size danışacağim.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

hayırlı olsun bende yakın zamanda clio 1 aldım motor şanzıman yakın zamanda revize olmuş, ustalara götürdüm evet belli revize olmuş sıhhatli onayı aldım lakin gene de kul yapısı 3 gün sonra ne çıkarır bilinmez... İnşallah yavaş toplanır

Yorum bağlantısı
Emirhan Sarıöz
hayırlı olsun bende yakın zamanda clio 1 aldım motor şanzıman yakın zamanda revize olmuş, ustalara götürdüm evet belli revize olmuş sıhhatli onayı aldım lakin gene de kul yapısı 3 gün sonra ne çıkarır bilinmez... İnşallah yavaş toplanır
Tesekkur ederim. Sizede hayirli olsun. Kazasız, belasız , masrafsız kullanınız inş.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emirhan Sarıöz yazdı:

İc gösterge çevresi

o parça kırmızı çizgimizdir mondeocu olarak :) face mk2 grupların bakın, ucuz değildir az bulur, çıkması da aynı çatlaktır vb. tamiri çok zor, alttan macunlayıp üstten folyo yapılabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Hayırlı olsun. Benden iyisin yine. Bana scorpio keepetmişlerdi. Ben 5 sene onunla uğraştım. Satın aldığım paranın 3 katını arabaya yedirdim :D Ama arabaydı orası tartışılmaz :) Herkesin az çok ömründe böyle tecrübeleri oluyor. Motorunda şanzımanında sorun çıkmasında kalan yerleri el verdiğince yaparsınız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Hoşgeldiniz. Hayırlısı olsun kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Çağlar Bayur yazdı:

henry ford kalksa gelse yürütemez

Az önce ilanlara baktım. Birtane güzel lacivert var :) Bilsem mıncıklanmamış gözümü kapatır alırımda. Sanayiye giren scorpiodan hayır gelmez. Kendim götürüp yaptırırım orası ayrı.

Öyle tecrübe edindimki Çağlar abi, çoğu yerini kendim söküp yenisi ile değiştirebilecek düzeye geldim :) 

Zaten bu arabayı alacak adam yanında 2 adetde parça için ayrı yeten aynı arabadan alması lazım :) 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Emirhan Sarıöz yazdı:

Tesekkur ederim. Sizede hayirli olsun. Kazasız, belasız , masrafsız kullanınız inş.

Hoşgeldiniz, tapatalk imzanızı kapatır mısınız?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Sarıkaya yazdı:

Sanayiye giren scorpiodan hayır gelmez.

showroomdan çıkandan da gelmez, olmadı yapamadılar bu modeli

Yorum bağlantısı
Emirhan Sarıöz
Hoşgeldiniz, tapatalk imzanızı kapatır mısınız?
Hosbulduk saolun. Kapattım. Uyarı icin teşekkurler.
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Çağlar Bayur yazdı:

showroomdan çıkandan da gelmez, olmadı yapamadılar bu modeli

Çağlar abi öldürdün iyice. Sen heralde bütün kasalara sahip oldunki baya baya çöpe attın canım scorpioyu :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...