İçeriğe Yönlendir

Mondeo MK2 98 GLX HB ile Aranıza Yeni Katıldım.

Emirhan Sarıöz

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Emirhan Sarıöz yazdı:

Maşallah :) Allah kaza bela göstermesin ins

bu otoparkta dinleniyor, gelip çarpiyorlar ama  diğerleri ile de bir kazamız olmadı şükür :nazar:

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Ayni şekilde boyasi atan tavan citalarini siyah folyo ile kaplamistim. 6 sene sonunda satana kadar devam etmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Emirhan Sarıöz

Araci alir almaz yaptığım ilk is yagini degistirmek oldu. Bıraktığım servis 10w-40 yag koymuş. 2 gun önce fark edip forumdaki tavsiyelere göre Mobil 1 Esp 5w30 yag siparis ettim dun geldi. Yağ elimde var diye millet değiştirmiyor bu nasil bir iştir kafayi sıyıracağımm az kaldi.
Kendim değiştireyim diyorum en olmadi. Bu araçlarda filitresi nerede yada alt bi fotosu olan mevcut mu?
Birde 10w40 tan 5w30 a geri dondureceğim ne gibi sorunlar ile karşilaşabilirim? (Bir türlü ilgilenmedikleri yağ kaçagim var onu kendim bulmak icinde motor temizleyicileri aldim yatacam altina artik)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Emirhan Sarıöz yazdı:

Araci alir almaz yaptığım ilk is yagini degistirmek oldu. Bıraktığım servis 10w-40 yag koymuş. 2 gun önce fark edip forumdaki tavsiyelere göre Mobil 1 Esp 5w30 yag siparis ettim dun geldi. Yağ elimde var diye millet değiştirmiyor bu nasil bir iştir kafayi sıyıracağımm az kaldi.
Kendim değiştireyim diyorum en olmadi. Bu araçlarda filitresi nerede yada alt bi fotosu olan mevcut mu?
Birde 10w40 tan 5w30 a geri dondureceğim ne gibi sorunlar ile karşilaşabilirim? (Bir türlü ilgilenmedikleri yağ kaçagim var onu kendim bulmak icinde motor temizleyicileri aldim yatacam altina artik)

Tam yerini hatırlamıyorum ancak alttan kolay ulaşılıyordu. Şantiye şefisiniz, yağ değişimi için kanal gibi bir yer bulursanız halledersiniz. Atık yağı atmayın, geri dönüşüme verin yeter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Emirhan Sarıöz

Bir sorunla daha aranizdayim.
Mass sensorunu degistirdim. (Ustunden cikan sensör orjinal temizleyip kenara kaldirdim. Taktiğim yan sanayi)
Aracin gidişi herseyi mukemmel oldu derken 50-60km gittikten sonra stop etmeye basladi. (Rolantide) İsiklarda duruyorum stop ediyor, gazdan ayagimi cekiyorum giderken devri asagi dusuruyor stop etme derecesine geliyor.
Elm327 aldim bagladiğimda ;
P1131
P1405
ariza kodlarini veriyor.

P1131 icin oksijen sensoru aldim. (Denso) Soketsiz oldugundan bugun eskisinin soketine bagladim aksama takacağim. (Buji ve buji kablolarini 2000 km once kontrol ettirttigim icin ustune gitmiyorum simdilik. Sonuc degismemesi durumunda direk degistirecegim.)

P1405 kodunu anlayamadim. Bi programda Egr den bahsetti.

Ariza kodlarını sildim. Yola ciktim stop etme devam ediyor. 10km kadar gittim ariza vermedi.

Çoğu yaptığım işlemleri forumda yazdıklarınıza istinaden yaptığım icin cok fazla birsey yazmiyorum buradan.

Manifold(Gerek olmayabilir) , Egr , Selenoid valfi , Rolanti valfi , Bogaz kelebeği temizliği kaldi bunlardan yaparmı diyede düşünüyorum. Yeni çıkan bir sorun. Aracımda lpg var lakin kullanmıyorum genelinde yuksek devir ve sert kullanımda.

Son olarak dün benzin pompası ses yapıyordu. Benzin ibresi sona yakin ışık yanmıyordu. Depoyu doldurdum sesi kesildi. Şamandirasi ile beraber pompada yenilemek gerekecek sanirim. ebb1991ace59dce10f50c92df80ee904.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emirhan Sarıöz yazdı:

(Rolantide) İsiklarda duruyorum stop ediyor,

orjinal maf ı geri takın

Yorum bağlantısı
Emirhan Sarıöz
orjinal maf ı geri takın
Orjinalinde sabit devirde gidemiyorum yolda. 2-3 devir araliginda sabit durmuyor. Surekli gaz basmam gerekiyor. (Temizledikten sonra bakmadim.)
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o zaman orjinal düzgün maf değişimi ile başlayın yan sanayilerde rölantide stop eder

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emirhan Sarıöz
o zaman orjinal düzgün maf değişimi ile başlayın yan sanayilerde rölantide stop eder
Orjinal umidi ila almistim bunu. Geldiginde yan sanayi oldugunu fark ettim pek onemsemedim. İade icin gorusmelere baslayayim. Rolanti harici sevmistim :(
Yorum bağlantısı
Emirhan Sarıöz
Işıklarda stop etmeler için rölanti valfine de temizlik lazım. 
Vakit bulunca kendim yapacagim. Su zamana kadar boyle bir sorunu yoktu. :(
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emirhan Sarıöz yazdı:

Vakit bulunca kendim yapacagim. Su zamana kadar boyle bir sorunu yoktu. :(

Değişen MAF'la beraber yakıt haritası şaştığı için olabilir. 

Yorum bağlantısı
Emirhan Sarıöz
Değişen MAF'la beraber yakıt haritası şaştığı için olabilir. 
50-60 km sorunsuz gitmek bile buyuk bi keyifti. :) Acaba düzelir mi diye de düşünmüyor degilim
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emirhan Sarıöz yazdı:

50-60 km sorunsuz gitmek bile buyuk bi keyifti. :) Acaba düzelir mi diye de düşünmüyor degilim

Rölanti valfini temizleyin, sonra aracın aküsünü söküp 15dk bekleyin. Peşinden bağlayıp yaklaşık 200km benzinde sürün. Valf sağlamsa her şey yolunda gitmeli.

Yorum bağlantısı
Emirhan Sarıöz

Lambda sensorunu taktim. Programda ariza vardi sildim tekrar vermedi. Lakin oksijen sensörünu programdan test yapamadim.

Akismetreyi orjinalini bagladim. 1.8 - 2 - 2.5 devilerde sabit kullanim yaptim (5-6km) herhangi bir sorun yok gibi. Rolanti sorunu suanlik yok gibi. Pek yol yapan bi aracim değil. Pazar gunu kendini belli eder :) 4699c756983d45b2d29e8f618054a874.jpg65db94517c59a1316e33461d0f17e1a9.jpg68eb24657c53090ab5a66c4f7af0db2e.jpgc984adc66431453256966451089676ac.jpg

Rölanti valfini temizleyin, sonra aracın aküsünü söküp 15dk bekleyin. Peşinden bağlayıp yaklaşık 200km benzinde sürün. Valf sağlamsa her şey yolunda gitmeli.
Temizligini yapacagim da vakit cok basa bela :) Daha yeni topladim araci da teste cikabildim :(
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emirhan Sarıöz

Egr sensoru ile selenoid valfinin temizliği nasil yapılabilir?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...