İçeriğe Yönlendir

Ford Connect Hararet

Selamı Yıldırım

Recommended Posts

Selamı Yıldırım

Merhaba değerli arkadaşlarım. 2008 110 ps ford connect sahibiyim. Aracim 435 binde 2 3 aydir hararet sorunu ile uğraşıyorum. bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Öncelikle aracin farkli zamanlarda 2 3 aylık zaman içinde, hareret müşürü, termostat, su radyatörü değişti, gidiş ve dönüş hortumların daki siboplar çıkarıldı ancak sonuç değişmedi. Aracım ile ozellikle dik rampa çıkarken hararet kırmızıya kadar çıkıyor, tam kirmiziya varmadan durup rolantide sicak havayi açıp ortadan aşağıya düşünce ye kadar bekliyorum sonra devam ediyorum. Bu sırada 2 fanda çalışıyor. Hortumlar dada herhangi bir şişme olmuyor conta sağlam şimdilik. Elektrikcide fanlar a baktırdım. 2 kademede de çalışıyor fanlar..acaba sorunum ne olabilir yardımcı olursaniz sevinirim..

Yorum bağlantısı

yedek su deposu sağlammı kapağı doğru basınç değerinden olan orjinalmı ?

doğru su antfirz karışımı mevcutmu soğutma sisteminde ?

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
(düzenlendi)

Depo sağlam,kapak orjinal motocraft, 3 lite fmy antifriz gerisi su şeklinde ,su eksiltme yok hocam..

tarihinde Selamı Yıldırım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım

Sistemde hava varmı yokmu bilmiyorum üstadım.. devirdaim ihtimalini düşük gördü ustalar. Ama ben artık onuda değişmeyi düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Uğur Çınar yazdı:

bu video izleyin dikkatlice geçen denk gelmisti

Bunun aracı bir nevi kandırma olduğunu düşünüyorum ben. Gerçek bir hararete sebeb olabilir.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Bunun aracı bir nevi kandırma olduğunu düşünüyorum ben. Gerçek bir hararete sebeb olabilir.
O kadar detayli bilemem ama denemek lazim
Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Uğur Çınar yazdı:
Selamı Yıldırım yazdı:

O kadar detayli bilemem ama denemek lazim

Devirdaim değiştik ve müşürün altına kalın bakir pul koyduk çözüldü sıkıntımız

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım

Maalesef devam ediyor. Artı olarak kalorifer petegide değişti sonuç aynı sanırım motor bloğundan bilemiyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...