İçeriğe Yönlendir

E-Ticaret Sitelerinden Beyaz Eşya Alımı

Alptuğ Özcan

Recommended Posts

Alptuğ Özcan

Merhaba,

2015 yılında aldığımız bulaşık makinası bu hafta bize veda etti.

Hotpoint Ariston marka 4 programlıydı. Sorunu programa başlayıp suyu alıp devamını getiremiyordu. 2 farklı usta geldi baktı. İlk gelen yetkili servisti 2 ihtimal olabilir dedi ya motordan(650TL) ya da anakarttan(1000TL). İkinci gelen özel beyaz eşya servisi, o da motordan olabilir 950 TL fiyat verdi.

İnternetten sorunu araştırdık kendimiz makinayı 2-3 defa söktük söktük baktık fakat bizim anladığımız kadarıyla herhangi bir yerde sorun tespit edemedik.

Artık pes edip en uygun fiyatlı makinalara bakmaya başladık. Değiştirdikten sonra düzelip düzelmeyeceği belli olmayan bir tadilata 1000 TL vermektense yenisini alıp 3 yıl garantili şekilde kullanmak daha cazip geldi.

Tahmin edileceği üzere en ucuz fiyatlar internet satışlarında var.

Daha önce internet üzerinden beyaz eşya alıp sorun yaşayan veya memnun kaldım diyen var mı merak ettiğim için konu açmak istedim. 

Aşağıya gözüme çarpan makinaların linklerini bırakıyorum. Bu markaları kullananlar fikir verirse sevinirim.

https://www.trendyol.com/altus/al-413-as-3-programli-bulasik-makinesi-p-99093742

https://www.trendyol.com/altus/al-434-as-4-programli-bulasik-makinesi-p-97261247

https://www.trendyol.com/seg/sbm-3020-s-e-enerji-3-prg-bulasik-makinesi-p-103331734

https://www.trendyol.com/regal/pratik-bm-410-x-a-4-programli-bulasik-makinesi-p-5973691

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_altus-al-434-as-e-enerji-sınıfı-4-programlı-bulaşık-makinesi-gri-1215392.html#teknik-bilgiler

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Birçok beyaz eşya aldım. Bir problem yaşamadım. Paket geliyor. Servise haber ediyorsunuz gelip onlar açıyor ve kuruyor. Bende bu aralar bakıyorum Bulaşık mak.

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Bu sene çamaşır makinesi de ankastre set almıştım internetten herhangi bir sıkıntı yaşamadım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Evren Erakçora yazdı:

Verim etiketleri değişti, a++ gibi değerler yok artık,o  yanıltmasın.

Evet öyleymiş. Bozulan makinanın etiketi A+ ama yukarıda verdiğim ilanlardaki makinaların değeri E enerji diye yazıyor. Yıllık enerji tüketimlerine bakıyorum yeni makinaların harcadığı yıllık enerji miktarı daha düşük

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Muhittin Kaplan yazdı:

Birçok beyaz eşya aldım. Bir problem yaşamadım. Paket geliyor. Servise haber ediyorsunuz gelip onlar açıyor ve kuruyor. Bende bu aralar bakıyorum Bulaşık mak.

Kargo paketi getirdikten sonra kutusunu açmadan mı servisi çağırıyoruz. Yani kutuyu yetkili servis mi açıyor.

Herhangi bir hasarı var mı yok mu kargocu gitmeden bakamaz mıyız?

SEG marka makinanın satıcısı Carrefoursa görünüyor puanı çok iyi değil ama sorun çıkmaz herhalde. Carrefour'un kendi sitesinde de var aynı makina ama adres girince bulunduğunuz adrese teslimat yok tarzında bir uyarı veriyo.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İnternette piyasadan belirli derece ucuz satılan makineler genelde teşhir olabiliyor. Onun haricinde sorun yok gibi. Fakat bazı e ticaret sitelerindeki satıcıların ne olduğu belli değil. Yani en ufak bir güven vermiyor. Mağaza kayıtlarına yerine ulaşamıyorsunuz. Haritadan bulamıyorsunuz. Bunun şüphesiyle bir işe girmektense 200-300 fazla verip mağaza ismi internette de aratınca çıkan yerlerden alıyorum. 

Bayramda benim bulaşık da ana kart ve ekran işlem kartı yaktı. Birini sıfır diğerini çıkma aldım. Kablo da aldım. Hepsi 1000₺ tuttu. 

benzeri kaşıklığı çekmece tipi olan en ucuz bosch 4500₺ idi. 

sizin makinede bence kart sorunu var. İsterseniz çıkma kart bulup deneyin. 

Yorum bağlantısı

İnternetten alma ile mağazadan alma arasında ne fark var ki 

ikisinide hamaş taşıp eve çıkarıyor onun dıiında mağazaya fazla para ödenio tek fark o

hepsini netten aldım 6 senedir sorun yok

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İnternette piyasadan belirli derece ucuz satılan makineler genelde teşhir olabiliyor. Onun haricinde sorun yok gibi. Fakat bazı e ticaret sitelerindeki satıcıların ne olduğu belli değil. Yani en ufak bir güven vermiyor. Mağaza kayıtlarına yerine ulaşamıyorsunuz. Haritadan bulamıyorsunuz. Bunun şüphesiyle bir işe girmektense 200-300 fazla verip mağaza ismi internette de aratınca çıkan yerlerden alıyorum. 

Bayramda benim bulaşık da ana kart ve ekran işlem kartı yaktı. Birini sıfır diğerini çıkma aldım. Kablo da aldım. Hepsi 1000₺ tuttu. 

benzeri kaşıklığı çekmece tipi olan en ucuz bosch 4500₺ idi. 

sizin makinede bence kart sorunu var. İsterseniz çıkma kart bulup deneyin. 

Alışveriş yapacağım mağazaların yorum ve puanlarına bakarak alıyorum. 

Tekçarşı'nın 9.3 puanı var. Google yorumlarına baktığımda olumlu yazanda var olumsuz yazanda var.

Carrefour'un 7 küsür.

Ali Gök yazdı:

İnternetten alma ile mağazadan alma arasında ne fark var ki 

ikisinide hamaş taşıp eve çıkarıyor onun dıiında mağazaya fazla para ödenio tek fark o

hepsini netten aldım 6 senedir sorun yok

Mağazadan alındığı zaman herhangi bir sorunla karşılaştığınız zaman muhatap bulmak daha kolay oluyor genelde

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

İnternetten Kurutucu aldık. Hepsiburada üzerinden sıkıntı yaşamadık. Eve kadar taşıdılar. 

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

Buzdolabı, çamaşır mak, fırın, ocak, aspiratör, bilgisayar aldım bir sorun yaşamadım. Düzgün yerden almak yeterli bence. Bir de kargoda sorun çıkmaması için bina teslim kapı önü teslim kısmına dikkat etmek lazım bina önüne bırakıp gitmek isteyenler oldu. Birisi lojistik kamyonuydu eve çıkarmam dedi rica minnet çıkarttık

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ali Darbaz yazdı:

İnternetten Kurutucu aldık. Hepsiburada üzerinden sıkıntı yaşamadık. Eve kadar taşıdılar. 

Beyaz eşya, elektronik eşya biraz şans işi bence. 

Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Bir de kargoda sorun çıkmaması için bina teslim kapı önü teslim kısmına dikkat etmek lazım bina önüne bırakıp gitmek isteyenler oldu. Birisi lojistik kamyonuydu eve çıkarmam dedi rica minnet çıkarttık

Bu kısımda önemli ama ilanlarda nereye teslim edileceğine dair bir şeyden bahsedilmiyor. Nerden bileceğim bina önümü kapı önü mü?

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Alptuğ Özcan yazdı:

Kargo paketi getirdikten sonra kutusunu açmadan mı servisi çağırıyoruz. Yani kutuyu yetkili servis mi açıyor.

SEG marka makinanın satıcısı Carrefoursa görünüyor puanı çok iyi değil ama sorun çıkmaz herhalde. Carrefour'un kendi sitesinde de var aynı makina ama adres girince bulunduğunuz adrese teslimat yok tarzında bir uyarı veriyo.

Evet kutuyu vs servis açıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Altus 3 programda hızlı yıkama yoksa 4 programlı daha iyi olur. Bildiğiniz üzere yıkamalar artık çok uzun sürüyor. 1 saatlik hızlı yıkama iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Son 6-7 yıl içinde çamaşır, bulaşık, kurutma makinelerini ve ankastre setini internetten aldım. Hepsinde fiyat avantajım oldu. Bu alış verişler içinde sadece bulaşık makinesi kapak sacı hasarlı olarak geldi. Onu da montaj esnasında servis kendi açtığı için "isterseniz rapor yazarım iade edersiniz isterseniz garantiden sacını değiştiririm" dedi. Ben de iade gereği duymadım, servis tarafından ücretsiz sac değişimi yapıldı 7 yıldır sorunsuz kullanıyoruz.

Eğer servisten önce biz paketi açmış olsaydık işler değişebilirdi.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Alptuğ Özcan yazdı:

Bu kısımda önemli ama ilanlarda nereye teslim edileceğine dair bir şeyden bahsedilmiyor. Nerden bileceğim bina önümü kapı önü mü?

Evet öyle bir ayrıntı yoktu bize denk geldi adam. ama lojistik firmaları yazıyorsa satıcı ile teyit etmek gerekebilir kargo firmaları sorun çıkarmadı hiç. 

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Bosch marka çamaşır ve bulaşık Makinesi almıştım. Almadan önce sıkıntı çıkarmı spot gibi durumlar olur mu diye Bosch servisi aramıştım biz de spot olmaz hepsi garantiye girer demişti. Gerçi ne oldu garanti süresince makinelere birşey olmadı garanti bitti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

6 ay evvel electorlux aldık. Dünyanın en büyük ikinci markası olmalı sanırım. İnanılmaz ekonomik. Faturada gözle görülür düşüş yaşandı. Aletten de çok memnunuz. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Alptuğ Özcan yazdı:

Bu yıl buzdolabı, derin dondurucu, kurutma makinesi, kombi, ankastre set aldım. Hepsini hepsiburada üzerinden aldım horoz lojistik eve kata kadar getirip teslim etti. 

Buzdolabı kutusunda hasar vardı ama dolapta hasar yoktu. Tutanak tuttu verdi sorun olursa kullanırsınız dedi.

Bütün kurulum ve açılış  işlemlerini servisler yapıyor arızalı çıkarsa değişim yapıyorlar. 

Davlumbaz kutusu sağlam ama camın köşesinde  sorun vardı. Servis  tutanak tutup değişim yaptılar.

Bayilerden daha uygun fiyatlar var İnternet'e. Alacağınız  dolabı bayide görüp internetten alın. Ben hepsini oyle yaptım. 

Evet öyle bir ayrıntı yoktu bize denk geldi adam. ama lojistik firmaları yazıyorsa satıcı ile teyit etmek gerekebilir kargo firmaları sorun çıkarmadı hiç. 

Aras kargo kombi almıştım bina önüne bıraktı gel asansöre koyalım çıkaralım dedim yok biz binaya kadar teslim ediyoruz dedi. 

Ben aşağı inene kadar bırakıp gitmiş. 

2 gün sonra şikayet kaydı açtım kargo teslim edilmedi diye. 2 ay kombiyi aradılar. Çocuk geldi teslim ettim abi diye göster teslim belgesini ben almadım dedim.

2 ay sonra komşu  almış deyip aramalarına son verdim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Erdoğan Temur yazdı:

Aras kargo kombi almıştım bina önüne bıraktı gel asansöre koyalım çıkaralım dedim yok biz binaya kadar teslim ediyoruz dedi. 

Bazılarının anlaşması mı öyle yoksa kafalarına göre mi yapıyorlar bilmiyorum

Şimdi aklıma geldi benimki de kombiydi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bazılarının anlaşması mı öyle yoksa kafalarına göre mi yapıyorlar bilmiyorum

Şimdi aklıma geldi benimki de kombiydi

Kargolar belli bir kilo / desiden sonrasını kapıya teslim yapmak zorunda değiller. Bu sebeple zaten lojitik firmaları ile gönderim yapıyor bir çoğu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

İnternetten bayiden fiyat buluyorum düzcedeki bayiye gidiyorum internet fiyatına ve çok yakın fiyata verirse ondan alıyorum. Hemen teslim kargo sıkıntısı yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Arçelik ve türevlerini öneririm. İnternetten daha önce dondurucu, çamaşır makinası , buzdolabı , ankastre , tv gibi birçok ev eşyası aldım . Tv nin ekranının kırık çıkması dışında aorun yaşamadım. Birde beyaz eşyalar normal kargo ile gelmiyor . Ulaşması zaman alıyor. 

Size önerim internet fiyatları a bakıp makinaya karar verince bayileri dolaşın. Bayilerde ödeme vadesi gelen malı nakite çevirmek için ek indirim yapabiliyorlar. Satamazlarsa ucuza spota veriyorlar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

Ben de altus bulaşık makinesi almistim media markt'tan horoz lojistik ile eve kadar çıkarttılar, benim merak ettiğim motora 220v verip test etmek cok mu zor acaba? Teşhis yapmadan para almayi ilk kez duyuyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...