İçeriğe Yönlendir

Seramik Kaplama & Boya Kalınlığı Exper İncelemesi

Çağlar Kaya

Recommended Posts

Çağlar Kaya

Arkadaşlar merhaba aracıma Seramik kaplama uygulaması yapacağım ancak yarın öbür arabayı satacağım zaman exper de mikron farkı çok olur mu? Hatta bir arkadaşım araba alırken exper de mikron farkı çıktı seramik kaplamadan olduğu söylendi. Bu konuda acaba sizin fikriniz nedir? Yapıp yapmamakta kararsız kaldım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Kaya

Kendim yapacağım. Cila filan yaptım araca üzerine uygulayacağım. Seramikten sonrada 2 gün kapalı garajda bekleticem. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Kaya

Pasta cila çok yaptım ancak seramik daha önce hiç yapmadım :) 

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Pasta cila olarak ne kullandınız ? Yüzeyi nasıl hazırladınız? Sadece rotary makine kullandıysanız %70-80 holgoram bırakmışsınızdır holgramlı yüzeyin üzerine seramik atarsanız 2-3 yıl hologramlı yüzeyle gezersiniz ayrıca seramik olarak ne kullanacaksınız yüzeyde kurutursanız zımparaya kadar müdahalede bulunmanız gerekebilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Aynı işlemi ben yaptım. Demir tozu kil peşinden 3000 pasta ve peşinden boya koruma ve cila. 

Gözden kacirdigim bir nokta oldu. IPA ile temizleyip seramik uygulayacaktım fakat boya korumanın cilanin üstüne seramik atilamiyor. Dün akşam bagaj kapağında denedim birazdan bakimcam ama uyguladigim anda göze görünmeyen ne kadar çizik v.s. varsa çıktı. Resimleri atarım birazdan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Kaya
Buğra Höngül yazdı:

Pasta cila olarak ne kullandınız ? Yüzeyi nasıl hazırladınız? Sadece rotary makine kullandıysanız %70-80 holgoram bırakmışsınızdır holgramlı yüzeyin üzerine seramik atarsanız 2-3 yıl hologramlı yüzeyle gezersiniz ayrıca seramik olarak ne kullanacaksınız yüzeyde kurutursanız zımparaya kadar müdahalede bulunmanız gerekebilir

Anladım hocam o zaman en iyisi iyi bir yer bulup orada yaptırayım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...