İçeriğe Yönlendir

Onarım Sonrası Çıkan Sorun ile İlgili

Deniz Kom

Recommended Posts

(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar,

Şubat sonunda aracıma arkadan çarpmaları nedeniyle arka tamponum kırılmış, çamurluk ve bagaj havuzum ezilmişti. Yetkili servis Güven Altan'a aracı bırakmıştım ve 2 hafta sonra görsel olarak sorunu olmayan şekilde teslim aldım. Tamponum değişmemiş, onarım görmüş. Burası anahtar nokta. 

Aracı aldıktan 1 ay sonra tamponumda 2 adet derin çizik oluştu. Manyağın biri çizmiştir dedim ve önemsemedim. Ancak bu sabah arabaya yakından baktığımda önceki hasar yerlerinden de kırılmalar olduğunu gördüm. Onarımı yapan servisi aradım, aracı kontrol için çağırdılar ancak tamponu sökeceklerini ve en az 1 hafta sürebileceğini belirttiler. Bu sürede de başka aracım olmadığından arabasız kalacağım. 

Ayrıca, kaza sonrası yapılan teşhislerde dikkat çekmeyen ama yakın zamanda fark ettiğim bir problem daha var. Kaza bölgesindeki arka farımda sanırım kılcal çatlak olmuş ki yağışlı havalarda ve araç yıkandığında o bölge su alıyor. Bu konuda başvuru yapabileceğim bir şey var mıdır?

Sigortacım, dosyanın kapandığını, dolayısıyla her iki problem için de kasko firmasının ya da servisin pek bir şey yapmayacağını belirtti. 

Bilgili arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var. 

tarihinde Deniz Kom tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Deniz Kom yazdı:

Sigortacım, dosyanın kapandığını, dolayısıyla her iki problem için de kasko firmasının ya da servisin pek bir şey yapmayacağını belirtti. 

Bilgili arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var. 

Gerekiyorsa, hasar dosyası yeniden açılır, anlattığına göre hasar tespiti doğru yapılmamış, onarım doğru yapılmamış. Bu da gerekiyor demektir. 

Servisten uygun zamanda randevu al ve götür. Bir hafta sürecek bir şey yok bence. 

Yada tamponu onaran autokingi öğren, direk oraya götür. Sonuçta yapılan işleme garanti veriyorlar. Yeniden onarsınlar, yada değişim onayı versinler. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bu gibi olaylarda da benim anlamadığım tampon tamiratı için aracı neden yatırıyorlar. Tamponu söküp aracı gönderip tamir edemiyorlar mı?

Geçmiş olsun bu arada

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Aygün

Bence de eğer sadece tamponda kusur varsa tamponu söküp onarsınlar veya onarım olmuyorsa yenisini taksınlar. Siz de aracınıza binmeye devam edin. Ne biçim ülke olup çıktık ya 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

acenta mahareti hasarda ortaya çıkar:mesela  emmi bey benim dosyayı bikaçkez yeniden açtırtmıştı, şu parçalara dikkat ediğim tüm parçalarda sorun çıkmıştı, eksik sipariş vs.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
acenta mahareti hasarda ortaya çıkar:mesela  emmi bey benim dosyayı bikaçkez yeniden açtırtmıştı, şu parçalara dikkat ediğim tüm parçalarda sorun çıkmıştı, eksik sipariş vs.

Tabi ya, üstüne beton dökmüyoruz ya
Gerekirse açılır.
  • Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı

Bakalım bugüne randevu aldım. Öğleden sonra kendilerini birazcık ziyarete gideceğim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...