İçeriğe Yönlendir

Hangi clio

Gökhan DOĞAN

Recommended Posts

Gökhan DOĞAN

Merhabalar herkese, clio araç almayı düşünüyorum fiyat ve donanım olarak işimi görür nitelikte.. 2003 fiestama göre de daha yumuşak süspansiyonu beni bu aracı almaya sevk etti. alacağım araç lpg li olacak fakat sorum şu. 1.4 98 hp olan versiyonu mu yoksa 1.6 90 hp olan motorlu olanı mı tercih etmeliyim? bu araçlarla alakalı tecrübesi olan arkadaşlar artı eksi yönlerinide yazarsa sevinirim..

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

1,4 16 v 98 hp olan motor megan 2 de de kullanıldı. Arkadaşım kullanıyordu memnundu baya. 1,6 8v 90 hp olan da megan 1 de ve r19 da kullanıldı. İki motor da kendini yıllarca kanıtlamış motorlar. 1,6 olanın alt devirleri daha canlı. Tüketim odaklı olacaksa ş.içi için 1.4 ş arası daha çok olacaksa 1,6 öneririm.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

1.4 98 lik motor 16v dir, o dönemin en iyisiydi diye biliyorum. Diğeri 8v...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
İlkay BAŞARAN yazdı:

1,4 16 v 98 hp olan motor megan 2 de de kullanıldı. Arkadaşım kullanıyordu memnundu baya. 1,6 8v 90 hp olan da megan 1 de ve r19 da kullanıldı. İki motor da kendini yıllarca kanıtlamış motorlar. 1,6 olanın alt devirleri daha canlı. Tüketim odaklı olacaksa ş.içi için 1.4 ş arası daha çok olacaksa 1,6 öneririm.

cevap için teşekkürler %80 şehir içi kullanım olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

1.4 98 diyorum ben de. Diğeri de sağlam motor ama ş.içi bu daha iyidir. Vergisi de az çıkar malum hacme göre vergilendiriyor devlet beygire göre değil. :) Bir ara beygir gücü de eklenecek filan diyorlardı hesaplamaya da hala yok öyle bir şey. Arıza vb. konuları tam bilmiyorum çok fazla reno geçmişim olmadı her ikisini de uzun süre kullanma şansı bulmuş arkadaşlar o konularda detaylı bilgi verecektir.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Şehir içi 8v öneriyorlar. Alt devirleri daha canlı diye okumuştum. Tabi basit mantık ile, 16v motor her zaman daha tercih edilesi gelir bana. İkisi de diğerini pek aratmaz, 1.4 16v motorun yakıtı belli belirsiz daha düşük, ama kasa hafif olduğu için ikisi de tatminkar.

Bu arada donanım olarak en fulü RXT ve bu donanım paketinde tek seçeneğiniz 1.4 16v. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

böyle model yıllarından sonra, motor tipinden çok, bulduğunuz aracın kondüsyonu önemli, fabrikasyon halinden geriye ne kaldığı

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Metin Uzunoğlu

Dün Bursa çevre yolunda yeni makyaj yapılmış test cliolarını gördüm. Grup halinde seyahat ediyorlardı.  Ön tampon ve panjur değişmiş arka stoplar üzerine şeffaf tabaka eklenmişti. Yani @Ali Cihangiroğlusenin clio biraz eskidi gibi.20230823_164805.jpg.e3c7d2dee0da386767558a8fa64b1953.jpg

20230823_164349.jpg

20230823_164759.jpg

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Metin Uzunoğlu yazdı:

Dün Bursa çevre yolunda yeni makyaj yapılmış test cliolarını gördüm. Grup halinde seyahat ediyorlardı.  Ön tampon ve panjur değişmiş arka stoplar üzerine şeffaf tabaka eklenmişti. Yani @Ali Cihangiroğlusenin clio biraz eskidi gibi.20230823_164805.jpg.e3c7d2dee0da386767558a8fa64b1953.jpg

20230823_164349.jpg

20230823_164759.jpg

Dün gördük zaten hocam. Bi ezik duruyor Ali abinin araba. :crazy:

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Dün Bursa çevre yolunda yeni makyaj yapılmış test cliolarını gördüm. Grup halinde seyahat ediyorlardı.  Ön tampon ve panjur değişmiş arka stoplar üzerine şeffaf tabaka eklenmişti. Yani @Ali Cihangiroğlusenin clio biraz eskidi gibi.

hehhe, buda fiesta gibi, far tampon değiş al sana makyaj, bunları alır takarım makyajlı olur, ama esas fark kaputun altında, hibritide dahil en ufak şansları yok :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...