İçeriğe Yönlendir

Arabam Otoban Bariyerinde Boydan Boya Çizildi.

Ayaz BARAN

Recommended Posts

Mustafa Erkan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hepimizin cebinden. 

Mehmet bey sigortayı arayıp durumu anlattım, hatta şu an anlattıklarımı kayıt ediyormusun diye de teyit aldım. Konuştuğum görevli cevaben sigortamızın eksperi  hasar küçük olduğu için aracın başına gitmemiş, telefonla konuşup servisle anlaşmış dedi. 

Fatih Terimin dediği gibi : What can I do sometimes ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet bey sigortayı arayıp durumu anlattım, hatta şu an anlattıklarımı kayıt ediyormusun diye de teyit aldım. Konuştuğum görevli cevaben sigortamızın eksperi  hasar küçük olduğu için aracın başına gitmemiş, telefonla konuşup servisle anlaşmış dedi. 
Fatih Terimin dediği gibi : What can I do sometimes ?

Sizin bir hatanız yok.
Sistem böyle maalesef.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

3700 gibiydi hatırladığım abi tek kaput için borusan rakamı, yeğenin arabaya 2 ay önce söylemişler

2 ayda 3 defa zam yemiştir kesin :rofl:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayaz BARAN
(düzenlendi)

Servisle görüştüm kapılar ve ön çamurluk değişir dedi. Yaklaşık 12.000-13.000 TL hasar kaydı olur dedi. Benim kaportacı da parça başı 500 TL boyama ve parça başı 300 TL işçilik alırım düzeltir ve lokal boyayla hallederim dedi. Elektriksel aksamda en fazla 250-300 civarı olur dedi. Halen seyahat halindeyim ama kaportacıma yaptıracağım galiba. Çarpma, göçük gibi büyük hasar olsaydı bırakırdım servise nasıl yapılırsa yapılsın. Ama sürtme için değmez gibi geliyor. Bariyerde de hasar olduğunu zannetmiyorum. Çarpma olsa olurdu da sürtmeden dolayı çelik bariyer hasar aldıysa söküp atsınlar onu. Allah korudu bu kadarla kaldık şükür. Hızım 130-140 civarıydı 1-2 saniye dikkatsizlik işte. En ufak hataya gelmiyor çok dikkatli olmak gerekiyor.

tarihinde Ayaz BARAN tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ayaz BARAN yazdı:

Kaportacıma yaptıracağım galiba

3200TL'ye mis gibi rakam. İşçilik de iyiyse durmayın derim.

12binTL nerede, 3200 nerede...

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu şartlar altında kaportacıya yaptırmak daha doğru olur.

Tramere yansıma olsa bile rakam küçük kalacaktır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kaportacının işi zor. En zor yerler en büyük hasarı almış.
Az istemiş.
Ben olsam parça başı 500 isterdim.

Yorum bağlantısı

vale terörüne kurban gittik bizde. benimde tamponu sürtmüş beyefendi çamurluğunda ucu 3 cm kadar hafif bükülmüş sinir oldum söylemiyorda

gittim dedim kameralara bakacaklar yarın haber verecekler insan sinir oluyor 

geçmiş olsun sizede tekrardan

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

3200TL'ye mis gibi rakam. İşçilik de iyiyse durmayın derim.

12binTL nerede, 3200 nerede...

araba var 200 bin araba var 900bin. böyle karşılaştırma hatalı olur.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

Sani Gerşon yazdı:

İşçilik de iyiyse

İşte o yüzden yazdım ya :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Öyle deme Broadway ın da Astra nın da triger işçiliği aynı olmalı [emoji4] Ucuz araba ucuz işçilik diye bir olay yok ki [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:

Öyle deme Broadway ın da Astra nın da triger işçiliği aynı olmalı emoji4.png Ucuz araba ucuz işçilik diye bir olay yok ki emoji16.png

lakin tersi geçerli, mersoyu rotçuya götürünce adamlar kurban kesiyor kapıda

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Sani Gerşon yazdı:

Bu çok kanıma dokunuyor. Nakit ile kasko arasında bi fark yok. Kaskodan daha fazla para alabiliyorlar diye 2.5kat fazla istemek nedir ya... Sonra yine o fark dolaylı da olsa benim cebimden çıkacak...

Şükür elhamdülillah müslüman ülkedeyiz. İyi ki. Ülkenin %99 müslüman.

Geçmiş olsun.Bariyerden bu kadarla kurtulmak verilmiş sadakanız varmış.

Pazartesi Ankara'dan gelirken Elmadağ inişinde bende bariyere sıfır geçtim. Panik yapsam sürtmüştüm... Benim hatam yanımdakinden uzaklaşırken mesafeyi kesitremedim bir anda. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Metin Akbal yazdı:

Öyle deme Broadway ın da Astra nın da triger işçiliği aynı olmalı emoji4.png Ucuz araba ucuz işçilik diye bir olay yok ki emoji16.png

Bizim bacanak volvo'da ustaydı. Aynı firmada skoda da var. Volvo müşterisi az ama skoda'da iş çok. Boş kalınca yardıma gidiyordu. Aynı adamın volvo'daki bakım işçilik ücreti skoda'nın 3 katıydı.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayaz BARAN
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaportacının işi zor. En zor yerler en büyük hasarı almış.
Az istemiş.
Ben olsam parça başı 500 isterdim.

Hocam göçük değil ki bu sürtme çizilme. Tek sıkıntı boydan boya olması. 1 kapı 1 çamurluk olsa yaptırmazdım bile. 

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Servisle görüştüm kapılar ve ön çamurluk değişir dedi. Yaklaşık 12.000-13.000 TL hasar kaydı olur dedi. Benim kaportacı da parça başı 500 TL boyama ve parça başı 300 TL işçilik alırım düzeltir ve lokal boyayla hallederim dedi. Elektriksel aksamda en fazla 250-300 civarı olur dedi. Halen seyahat halindeyim ama kaportacıma yaptıracağım galiba. Çarpma, göçük gibi büyük hasar olsaydı bırakırdım servise nasıl yapılırsa yapılsın. Ama sürtme için değmez gibi geliyor. Bariyerde de hasar olduğunu zannetmiyorum. Çarpma olsa olurdu da sürtmeden dolayı çelik bariyer hasar aldıysa söküp atsınlar onu. Allah korudu bu kadarla kaldık şükür. Hızım 130-140 civarıydı 1-2 saniye dikkatsizlik işte. En ufak hataya gelmiyor çok dikkatli olmak gerekiyor.
Ben kaza yapmistim arka çamurluk arka kapi duzeltilip boyandi arka sase düzeltildi jant lastik degisti koltik airbag ve beyni degisti bu kadar masraf çıktı abartmis biraz
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hocam göçük değil ki bu sürtme çizilme. Tek sıkıntı boydan boya olması. 1 kapı 1 çamurluk olsa yaptırmazdım bile. 

Sorun, Sorunun ne olduğu değil parçanın nerelerinde olduğudur.
Çoğu noktaya içerden ulaşamayacak. Çektirmeyle puntoyla uğraşacak. Bazılarını düzeltemeyecek, boyacı macun basacak.
Servis boşa değişecek demedi o parçalara. default_smile.png
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayaz BARAN

Şu arabayı aldım alalı uzun yolda yüzümü güldürmedi. Hep bir aksilik çıktı. Motor sıcakken geç çalışma sorunu da var. Uzun yolda bir tesis de duruyorum motorun soğumasını bekliyorum. Yoksa ya geç çalışıyor yada çalışmıyor. Bu yüzden uzun durmayacaksam kontağı kapatmıyorum. Ustalara ayak üstü sordum çözemediler. Seyahatten dönüyüm verecem sanayiye tüm sorunlarını halletsinler. İçime sinmezse de satacağım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ayaz BARAN yazdı:

Şu arabayı aldım alalı uzun yolda yüzümü güldürmedi. Hep bir aksilik çıktı. Motor sıcakken geç çalışma sorunu da var. Uzun yolda bir tesis de duruyorum motorun soğumasını bekliyorum. Yoksa ya geç çalışıyor yada çalışmıyor. Bu yüzden uzun durmayacaksam kontağı kapatmıyorum. Ustalara ayak üstü sordum çözemediler. Seyahatten dönüyüm verecem sanayiye tüm sorunlarını halletsinler. İçime sinmezse de satacağım

Sensör arızasıdır, sensörler doğru veri gönderiyor mu bakmak gerekir. 

Yorum bağlantısı
Ayaz BARAN

Haftaya bırakacağım sanayiye sensör mü değil mi belli olur. İnşallah bulurlar sorununu. Araç 1.6 e-hdi Exclusive. LPG li değil. Arabayı seviyorum aslında en az 3-5 yıl binmek istiyorum ama bu onarım sonucunda beni daha üzerse satmak zorunda kalacağım. 

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Serdar Mete
Ayaz BARAN yazdı:

Merhaba arkadaşlar aracımla otobanda giderken bir anlık dikkatsizlikle bariyerlere sürttüm. Çok fazla bir şey olmamıştır dedim ama araçtan inince ne göreyim sol taraf boydan boya derin çizilmiş 😔 koltuk elektriği de çalışmıyor kazadan dolayı kablosu felan zarar gördü sanırım. Öncelikle kasko için karakoldan tutanak vs. gerek var mı. Tek taraflı malum. Bir de kasko dan mı yaptırıyım yoksa dışarı da mı? 4000 TL gibi bir fiyat verdiler dışarıda. Teşekkürler.

abi slm , benimde koltuk çalşmıyor , siz yaptırdınızmı sorun neymiş acaba , 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Serdar Mete yazdı:

abi slm , benimde koltuk çalşmıyor , siz yaptırdınızmı sorun neymiş acaba , 

Öncelikle Soketlerini kontrol edin. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...