İçeriğe Yönlendir

2019 Honda Civic 1.6 Eco Garanti Bozmadan Nasıl Servis Yapılır?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba 

Araba 2019 model 1,6 lpg model Honda civic. Araba 50 bin bakımı için 4500 tl istenmiş. Garanti bozulsun istemiyoruz. 4500 tl hiç vermek istemiyoruz. Bir yakıt filtresi için 1900 tl, Bujileri için 900 tl gibi trajik fiyatlar verilmiş. Garanti bitiş tarihi 2023.  

Nasıl bir yol izlemeliyiz.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

satarken deki 6 sene 8 sene neyse işte garantisi var. satıncada filtrenin tanesi 2000 de  adam getiremesin garanti bitsin

bunun adına ben sahtekarlık derim

diğer yetkili servislerden de fiyat alın. onun dışında biz bakım yaparız garanti bozulmaz diyene de inanmayın

Mert Gülkokan yazdı:

Honda böyle 6 sene sözde garanti verip bir güzel tokatlıyor

zaten 6 senede motor şanzıman parasını peşin alıyor bu mantıkla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Araba 50 bin bakımı için 4500 tl istenmiş. 

açıklamalı liste görelim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Her marka bu söylediğini yapıyor maalesef Ali hocam.

Pejoda bakım 1400 civarı kendi ustamda 750. arada 2 kat fark var nerdeyse ama mecburen servise gidip o farkı veriyorum.

Hondanın yaptığı tabi bundan beter

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

açıklamalı liste görelim?

Motor yağı 

Motor yağ filtresi

2 adet lpg filtresi 

Mazot filtresi

4 adet lpg buji

Hava filtresi 

İşcilik. 

4500 tl 

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Göçük muhabbetinden sonra ne aldım ne de aldırdım :) Teklif ettikleri bakım ücreti nerdeyse 4-5 katı :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Darbaz yazdı:

Motor yağı 

Motor yağ filtresi

2 adet lpg filtresi 

Mazot filtresi

4 adet lpg buji

Hava filtresi 

İşcilik. 

4500 tl 

LPG'li araca mazot filtresi değişimi yapıyorlarsa haklı bir fiyat

• Beğen 4
  • Mutlu 10
Yorum bağlantısı

Her parçaya ayrı işçilik hesapladıkları için ne yazık ki böyle can yakıyor. Bu parçaların dışarıda bakımı da ne yazık ki garanti patlatıyor. Durum maalesef böyle. 

Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Ali Darbaz yazdı:

2 adet lpg filtresi 

Mazot filtresi

4 adet lpg buji

Benzin filtresi olduğunu varsayarak yazıyorum 50bin km çok erken benzin filtresi için özellikle LPG olan araçta. buradan beznin filtresini ve bujileri çıkartın bir de öyle fiyat alın servisten. her istediklerini koyamazlar.

ayrıca Bosch araç servisleri garantiyi bozmadığını iddia eden özel servislerden biri. fiyat almanızda fayda var. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Arkadaş 2011 focus aldı. 1,6 tdci. Ustan vardır senin bakım yaptıralım dedi. Gittik tanıştırdım randevulaşıp gittiler.
Malzemeleri tarif edip arkadaşa aldırmış.  Ustalık ne verdin dedim. 250 TL aldı dedi :)
Yapılanlar

EGR temizliği
Yağ, yağ ve hava filtresi değişimi
Motor temizliği
Disk balata değişimi
Z rotların değişimi.

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Kesin bir saçmalık vardır, böyle bir fiyat olmaz.

Benzin filtresi deponun içindeki filtre mi acaba? Müşteri illa benzin filtresi değiştirin demişse onu eklemişlerdir belki, diğer türlü -imkansız-

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

LPG'li araca mazot filtresi değişimi yapıyorlarsa haklı bir fiyat

:) Yapar yapar adamlar

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bosch car servis ‘e götürün. Bildiğim kadarıyla garanti bozulmuyor orada yapılan bakımda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arka koltuk sökülecekmiş. Filtre deponun içindeymiş. İnternetten baktım, sifona benzeyen bişiy. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Selim Bilgin yazdı:

Kesin bir saçmalık vardır, böyle bir fiyat olmaz.

Benzin filtresi deponun içindeki filtre mi acaba? Müşteri illa benzin filtresi değiştirin demişse onu eklemişlerdir belki, diğer türlü -imkansız-

Ali Darbaz yazdı:

Arka koltuk sökülecekmiş. Filtre deponun içindeymiş. İnternetten baktım, sifona benzeyen bişiy. 

Tamam işte o filtre periyodik olarak değişmez normalde.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Ali Darbaz yazdı:

Motor yağı 

Motor yağ filtresi

2 adet lpg filtresi 

Mazot filtresi

4 adet lpg buji

Hava filtresi 

İşcilik. 

4500 tl 

Resmen soygunculuk bu ,ayıp ya.Şu parçalara  bukadar para vereceğime varsın garanti bozulsun 4 bakımda bir motor parası veriyorsunuz zaten :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Şanzıman yağı vs de vardır. Öyle 

Yağ 

Yağ filtresi

Mazot filtresi 

LPG filtresi

LPG bujisi 

Değildir. 

Standart bakım 2000 ana bakım 4 bin

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Garantili aracın bakımını dışarıda yapıldığı takdirde Honda aracı garanti dışı yapıyor tecrübe ile sabit. Diğer markalardan net bilgim yok. Kardeşimde 2018 dizel olanı var fren balataları değişecek idi servisin yolunu tuttuk 1.600 TL Tebessüm ederek adamlar cevap verdi. Dışarıda orijinal parçayı bulmanız imkansız yada muadil olarak bulup takdıracaksınız bizde cesaret edemedik 1.600 TL SEVE seve bayıldık üstüne zarf içinde faturamızı alarak yolumuzu tuttuk. Honda Hayat onda diye boşuna dememişler öperiz demişlerr.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ercüment Yıldırım yazdı:

Her marka bu söylediğini yapıyor maalesef Ali hocam.

Pejoda bakım 1400 civarı kendi ustamda 750. arada 2 kat fark var nerdeyse ama mecburen servise gidip o farkı veriyorum.

Hondanın yaptığı tabi bundan beter

1400 TL normal artık.

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
İşte bu yüzden sıfır araç almak istemiyorum. 
Bir de vergileri görsen o zaman hepten soğuyor insan 0 araçtan
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Bosch car servis ‘e götürün. Bildiğim kadarıyla garanti bozulmuyor orada yapılan bakımda.

katkı yapayım, kanuni mecbur garanti yılı  etkilenmez ancak ilave sunulan garanti biter.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
1400 TL normal artık.
Geçen sene 1100 dü zam olarak bakarsak normal ama dışarı iyi malzemelerle yapılan bakım arasında 2 kat olunca insana normal gelmiyor. Yine de gidiyoruz seve seve
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...