İçeriğe Yönlendir

2019 Honda Civic 1.6 Eco Garanti Bozmadan Nasıl Servis Yapılır?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Usta lpg olduğu için daha erken aralıklarla yapıldığı söylemiş.

usta 1000tl hibe istese arakadaşın vercek mi? teknik te belge geçerlidir

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

usta 1000tl hibe istese arakadaşın vercek mi? teknik te belge geçerlidir

Abi belgem var , 30 bin km sonra yağ değişeyim desem bana OHA dersin. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ali Darbaz yazdı:

Honda , sene olmuş 2021 . Nasıl 10 bin km de bir bakım olur. 10 bin dediği 6 ayda dolar.

Full + full araba al , 10 bin de bir seni servise soksun. 

Deri koltuk , hayalet ekran derken bakımdan bakıma 2000 2000 tl çeksin. 

Araba lpg alayım az yaksın, dersin . 2 bakımda bir 5000 tl masraf çıkarsın. 

Allah sıfır araba alanlara yardımcı olsun :D

Kara düzen araba alıp arkadaşlar, oyunlara gelmeyin. Benzinli olsun atmosferik olsun. 30 binde beraber bakıma gidelim :D

Japonyada belki 30 binde bir? LPG de Japonya'da yoktur :) Bazı şartlar marka model ile alakalı değil, satıldığı ülke ile alakalı..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hidrolik itici yok mu hala hondatada. Yaz kış ayarı yapıyor mu servis.

O değilde @Çağlar Bayur bizim serçeye ayar baktirmadim ben kurcalatayim mi. 😛 eski ormak ustası falan bulur muyuz

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Erdem Doğan yazdı:

Japonyada belki 30 binde bir? LPG de Japonya'da yoktur :) Bazı şartlar marka model ile alakalı değil, satıldığı ülke ile alakalı..

Kara düzen 1,4 egea gibi demek istedim. 10 bin çok az. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Honda bakımı ağır gelenlere uygun fiyatlı 3.0 Quattro satılır. Hediyesi 250 bin lira. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Honda kullanıyoruz ama motoru R16B2. Bakıyorum hangi ülkelerde var, Singapur Turkey Egyt yazılmış. Yani bu motoru bu sen ben hariç kullanan yok. Honda diye aldığımız araba, aslında %100 Honda değil. Tamamen bize uydurmuşlar. Avrupalı gelse, bizim Hondalara binse, " benim bildiğim Honda böyle değildi" der yadırgar arabayı. 

Tabi bu motor avrupada olmayınca, Türklüğümüzü konuşturup kendi kendimize standartlar yaratmışız. Sonrası malum . 10 bin kmde servise giden honda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ

Mercedes bakımı bile bu kadar pahalı değildir. 
Zaten bakım dediğin en az 20.000’de olmalı

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ahmet Hasan Şendağ yazdı:

Mercedes bakımı bile bu kadar pahalı değildir. 
Zaten bakım dediğin en az 20.000’de olmalı

Yunanistanda Turbo 1.5 için 15000 km servis öneriyorlar

İrlandada 2003 yılından beri 20000 km yazmışlar. 

Almanyada arabaşların servis kmleri. Her markanın ücgeni tıklayın gösteriyor. Honda 20 bin km .

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/reparatur-pflege-wartung/wartung-inspektion/wartungsintervalle/

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Abi 80 bin doğru, ama araba 4 yıl dolduğu için değişiyormuş. 4 yılda bir değişmesi gerekiyormuş.

Ali Darbaz yazdı:

Abi bakım yapmadan ödeme yapmadan fatura almadan , nasıl 3000 tl den kurtardık . 

Adama servis hizmetini almaz iseniz "müşteri isteği ile şu şu şu yapılmadı " şeklide  honda datasına işlenecek diyormuş. 

Aynı araçtan bende ve @Hasan Sancakta var. Tecrübelerimi yazayım. Son 60 bin bakımında bende de benzin filtresi çıktı ve aşırı pahalı geldi fiyat. Ben de dedim bu araba lpg de çalışıyor ne benzini filtresi. Toplasan benzinde 2bin km gitmemiştir bu araba yazık değil mi ya dedim çıkıştım. Sonra isterseniz değiştirmeyelim ama buraya not düşelim dedi. Servis kağıdına da benzin filtresi müşteri isteği ile değiştirilmemiştir yazdı. Honda datasına işlenecek dediği de bu. Ben mesela arabayı 4 senede toplasan 10 bin binmeyecem ve filtre değişecek öyle mi. E hani bu japon malıydı sağlamdı?

Honda Türkiye müşterileri maalesef böyle tavuk gibi yolma peşinde. Sıfır araba almaya gidin 30bin tl'lik aksesuar kitlemeye çalışıyor. Kabul etmezsen de aksesuarsız satamayız diyor. 3-5bine mal ettiği aksesuarı fahiş fiyatlar ile acımadan satıyor.

Araç garantiden felan çıkmaz sizin görüştüğünüz bayinin iş güzarlığı bence. Araba güzel, memnunum ama Honda Türkiye'den değil. Aracın yedek parçalarının orjinalini dışarıda sattırmayarak göbekten kendilerine bağlamışlar müşteriyi. Araç satışından değil de bu şekilde para kazanıyorlar. 

Bir sonraki aracım muhtemelen Honda olamayacak.

tarihinde Emrah Altun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

o tüm markalarda geçerli, bayini çeki dönmüştür stoğunu acilen nakite çevirmelidir o hafta sonuna denk gelen müşteri kazanır. doğuşta liste fiyatından %30-40 indirimi konuşmuştuk buralarda

Pandemiden beri gezmedim ama bu anlık bir durum değildi. Bu fiyat farkı vardı genelde. Bazen %3 oldu bazen %5 bazen biraz daha fazla. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Emrah Altun yazdı:

Aynı araçtan bende ve @Hasan Sancakta var. Tecrübelerimi yazayım. Son 60 bin bakımında bende de benzin filtresi çıktı ve aşırı pahalı geldi fiyat. Ben de dedim bu araba lpg de çalışıyor ne benzini filtresi. Toplasan benzinde 2bin km gitmemiştir bu araba yazık değil mi ya dedim çıkıştım. Sonra isterseniz değiştirmeyelim ama buraya not düşelim dedi. Servis kağıdına da benzin filtresi müşteri isteği ile değiştirilmemiştir yazdı. Honda datasına işlenecek dediği de bu. Ben mesela arabayı 4 senede toplasan 10 bin binmeyecem ve filtre değişecek öyle mi. E hani bu japon malıydı sağlamdı?

Honda Türkiye müşterileri maalesef böyle tavuk gibi yolma peşinde. Sıfır araba almaya gidin 30bin tl'lik aksesuar kitlemeye çalışıyor. Kabul etmezsen de aksesuarsız satamayız diyor. 3-5bine mal ettiği aksesuarı fahiş fiyatlar ile acımadan satıyor.

Araç garantiden felan çıkmaz sizin görüştüğünüz bayinin iş güzarlığı bence. Araba güzel, memnunum ama Honda Türkiye'den değil. Aracın yedek parçalarının orjinalini dışarıda sattırmayarak göbekten kendilerine bağlamışlar müşteriyi. Araç satışından değil de bu şekilde para kazanıyorlar. 

Bir sonraki aracım muhtemelen Honda olamayacak.

Hyundai ne güzeldi. 15 binde bir. Özlüyormusun ix35i. 

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Ali Darbaz yazdı:

Hyundai ne güzeldi. 15 binde bir. Özlüyormusun ix35i. 

Honda'nın garantisi olduğu için bozulmasın diye yetkili servise gidiyordum ama Hyundai'de böyle bir durum yoktu sanayide bir özel serviste işlerimi hallediyordum. Bu yüzden bu açıdan kıyaslayamayacağım. Bakım periyodu olarak ix35 iyiydi gerçekten 15binde bir gidiyordum. Bunun dışında Honda'dan son derece memnunum. İx35 çok yavandı Civic'in bir karakteri ve duruşu var. Sürdükçe süresin geliyor ve zevk veriyor. Pek özlediğim söylenemez :):) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Emrah Altun yazdı:

Civic'in bir karakteri ve duruşu var

Duruşu güzel iyidir hoştur ama, ben bu 2001 model 1,6 motoru yakıştıramıyorum. R16d2 olarak 2016 da revize edilmiş. Civic alsam 1,5 turbo alırım. Aynı masraf ondada var. 

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Ali Darbaz yazdı:

Duruşu güzel iyidir hoştur ama, ben bu 2001 model 1,6 motoru yakıştıramıyorum. R16d2 olarak 2016 da revize edilmiş. Civic alsam 1,5 turbo alırım. Aynı masraf ondada var. 

Yılının eski olması demode olduğu anlamına gelmiyor. İhtiyaca cevap veriyor. Anlık güç lazımsa spora alıyorum ivmelenmesi beni tatmin ediyor. Kırıkkale ankara arasındaki rampayı soluksuz 120-130 ile rahatlıkla çıkıyorum. Bu da benim için yeterli. İX35 de bu yoktu mesela :) Benzinde arabaya binmek benim psikolojiye iyi gelmiyor. Fiyatlar malum. Bunda gazı köklesem de yakmıyor. Motor ekonomiye çok müsait. 1 depo lpg (33 litre) ile 500km den daha uzun menzil yapılabiliyor. Daha ne olsun. 1.5 Turbo'da en fazla 6'ya düşürsen o da gram zevk almadan sürüşten 45 kuruş eder km de..

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

SOn gelişmeyi paylaşıyorum. 

Arabanın 2350 liraya Mutluhan ile anlaştık. Benzin filtresini 80 bin kmde değişimi yapılcak. O konuda sıkıntı çıkarmadılar. Ama Buji değişimi şart koydular. Aksi halde buji değişmezse , ateşle ilgili oluşacak arızalar garanti dışı kalacakmış. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Çağlar Bayur yazdı:

açıklamalı liste görelim?

o fiyat gerçek olamaz 😨 gerçek  ise honda alınmaz

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

10-12 sene önce çukura girince ses geliyor diye götürdüğümüz civic'e 4250 lira masraf çıkarmıştı honda servisi ve sesin gideceğini de garanti edememişti. Sonra iyi bir rot balansçı bulduk, 20 liraya çözdü işi.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Darbaz yazdı:

Yunanistanda Turbo 1.5 için 15000 km servis öneriyorlar

Avrupada yamaha bakım aralığı 10 bin, bajaj bakım aralığı 10 bin. Türkiyede 5 bin. Bajaj ana üretici 10 bin bakım olarak periyodu belirlemiş. Türkiyedeki çok bilen kafalar bunu 5 bine çekmiş. Normalde 10 bin. Maksat şu; çok gel çok köselim kardeş.

Mahmut Yıldız yazdı:

4250 lira masraf çıkarmıştı

Budaklı meşe odunu ile dövmek lazımmış.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Fatih Sarıkaya yazdı:

Avrupada yamaha bakım aralığı 10 bin, bajaj bakım aralığı 10 bin. Türkiyede 5 bin. Bajaj ana üretici 10 bin bakım olarak periyodu belirlemiş. Türkiyedeki çok bilen kafalar bunu 5 bine çekmiş. Normalde 10 bin. Maksat şu; çok gel çok köselim kardeş.

Kösmekle falan alakası olamaz. Kesin tozdandır o. Baksana avrupada 150 bin triger değişimi bizde 100 binde. 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Mahmut Yıldız yazdı:

Kösmekle falan alakası olamaz. Kesin tozdandır o. Baksana avrupada 150 bin triger değişimi bizde 100 binde. 

İridyum buji kullananlarıda başka bölüme alıyormış :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

O kadar para verip bakım yaptıracağım garanti bozulmasın diye, o parayla dışarda bozulan yeri zaten yaptırırım ki, 0 km arabayı aldığım gün harici yetkili servise uğramazdım, çok fena fiyatlar :( japon arabasının ilk 4 yılda yada 100 bine gelene kadar aşırı büyük bi masraf çıkaracağını zannetmiyorum. Çıkarsa da bakım ücretlerinden daha yüksek olmaz.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ebrar Tüfek yazdı:

O kadar para verip bakım yaptıracağım garanti bozulmasın diye, o parayla dışarda bozulan yeri zaten yaptırırım ki, 0 km arabayı aldığım gün harici yetkili servise uğramazdım, çok fena fiyatlar :( japon arabasının ilk 4 yılda yada 100 bine gelene kadar aşırı büyük bi masraf çıkaracağını zannetmiyorum. Çıkarsa da bakım ücretlerinden daha yüksek olmaz.

Belli olmaz a,raçlar artık epey donanımlı ve yedek parçalar da çok pahalı. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Evren Erakçora yazdı:

Belli olmaz a,raçlar artık epey donanımlı ve yedek parçalar da çok pahalı. 

Kumar gibi ancak yetkili bakım ücretinden fazlasını ödeyeceğimi düşünmüyorum. Burda sanayide yağ bakım işçiliği 50 tl, "yetkili servis bakımlı" ibaresi para etmese hepsi aç kalır, bu kadar yüksek fiyat acımasızlık ve mantıklı değil. Tabi yetkili servislerin ödediği vergisi kirası sigortası derken maliyetleri çok fazla ama yine de benim bi bakıma 2000 küsür lira vermemin bi mantığı yok benim açımdan. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ebrar Tüfek yazdı:

Kumar gibi ancak yetkili bakım ücretinden fazlasını ödeyeceğimi düşünmüyorum. Burda sanayide yağ bakım işçiliği 50 tl, "yetkili servis bakımlı" ibaresi para etmese hepsi aç kalır, bu kadar yüksek fiyat acımasızlık ve mantıklı değil. Tabi yetkili servislerin ödediği vergisi kirası sigortası derken maliyetleri çok fazla ama yine de benim bi bakıma 2000 küsür lira vermemin bi mantığı yok benim açımdan. 

50 TL yağ bakım işçiliğimi olur yahu, yağ filtresini 3 kere, tapayı 5 kere kontrol edin. Araç yağsız kalırsa 50 bin TL lik eder adamı..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...